Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 27

Subiect: Like postare / post FACEBOOK - Intrebari

  1. #11
    Avatarul lui IulianC
    IulianC este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th August 2013
    Locaţie
    Ialomita
    Vârstă
    42
    Posturi
    362
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de Bogdan Anghelina Vezi Post
    Am avut concurs, organizat pentru un client, în cadrul căruia trebuia să faci o fotografie și să o postezi prin comentariu. Premiile au constat în anvelope (valoarea unui premiu nu depășea 5 - 600 lei). A fost nevoie de aprobare ONJN, iar aceasta vine extrem de greu - după săptămâni de la cerere.
    Ati platit vreo taxa ceva ?

  2. #12
    Avatarul lui enzoloco
    enzoloco este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    26th July 2015
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    43
    Posturi
    391
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Citat Postat în original de Bogdan Anghelina Vezi Post
    Am avut concurs, organizat pentru un client, în cadrul căruia trebuia să faci o fotografie și să o postezi prin comentariu. Premiile au constat în anvelope (valoarea unui premiu nu depășea 5 - 600 lei). A fost nevoie de aprobare ONJN, iar aceasta vine extrem de greu - după săptămâni de la cerere.
    Am organizat cateva zeci de concursuri, cu premii intre 200 si 700 de lei (premii in produse sau vouchere). Pentru nici unul dintre ele nu mi-a trebuit aprobare si nici nu vad de ce as cere. Si, nici nu m-a intrebat nimeni de sanatate dupa ce s-au terminat concursurile.
    Si oricum, nu vad ce legatura ar trebui sa aiba onjn cu premiile acordate pe facebook, chiar daca extragerile sunt facute cu random.org.

  3. #13
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Cred ca cea mai folosita metoda este integrarea unui js in pagina unui articol creat special pentru a deveni viral. Articolul se publica pe un site lipsit de importanta, nicidecum pe site-ul care urmeaza a fi promovat. Nu stiu in ce masura permite like la post, trebuie testat. Daca exista o metoda de a depista like-urile fake o gaseau pana acum cei de la facebook, sunt mult mai interesati...

    Am vazut ca se mai poarta si postarea pe grupurile mari, cu promiterea unui premiu celor ce dau like si distribuie, dar ideea e deja compromisa...

  4. #14
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.516
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Vreau sa organizez un concurs unde cei care primesc cele mai multe like-uri la o postare/post pe Facebook castiga un premiu de X lei.

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Partea cu ONJN ma depaseste. Daca fac un concurs pe FB trebuie sa trec pe la ei? (Premiile sunt: 500, 300 si 200 ron).
    In cazul de fata nu este joc de noroc.

  5. #15
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Citat Postat în original de Marius Cristian Vezi Post
    In cazul de fata nu este joc de noroc.
    Citat Postat în original de Tom
    In concurs participa toti cei care au comandat un produs si trebuie sa posteze o poza cu el. Daca nu au comandat, nu pot participa, pentru ca nu au id de comanda. Aici scap de vanatorii de concursuri.
    Citat Postat în original de tom
    Partea cu ONJN ma depaseste. Daca fac un concurs pe FB trebuie sa trec pe la ei? (Premiile sunt: 500, 300 si 200 ron).
    Citat Postat în original de robert
    se atribuie câștiguri materiale, de regulă bănești, ca urmare a oferirii publice de către organizator a unui potențial câștig și a acceptării ofertei de către participant, cu perceperea unei taxe de participare directe sau disimulate
    Este absolut interpretabil, din pacate .... Se conditioneaza participarea la concurs. Faptul ca un concurent trebuie sa comande pentru a participa .... pam, pam... Te-ai risca asa orbeste fara sa consulti un jurist?
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  6. #16
    Avatarul lui catalinux19
    catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    475
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Nu se pot obtine like-uri fake la comentarii.
    Iar daca s-ar obtine (si ai vedea like-uri de la pakistanezi, indieni) il elimini pe respectivul.
    La o postare tip poza, de exemplu, probabil se pot obtine, insa la fel o sa observi lucrul asta...

    Eu sunt de parere ca e mai bine sa faci concursul sa castige cel care are cele mai multe like-uri la comentariu Oricum va treimite link-ul la prietenii lui sa-l ajute cu un like

  7. #17
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    oug 92/2014

    art. 11

    (1) nu sunt considerate jocuri de noroc şi sunt permise fără autorizare următoarele tipuri de jocuri:[...]

    c) acţiunile organizate de diferiţi operatori economici, în condiţiile legii, în scopul stimulării vânzărilor şi care nu presupun taxă de participare, respectiv niciun fel de cheltuială suplimentară din partea participanţilor şi nici majorarea preţului pe care produsul l-a avut anterior desfăşurării acţiunii publicitare;
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  8. #18
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    Implicit

    Citat Postat în original de Robert Vezi Post
    oug 92/2014
    Nu cred ca se aplica Roby, pentru ca nu-i oblig sa cumpere, au cumparat deja. Dar le fac un mail sa vad ce zic, ca sa stim pe viitor.

    Citat Postat în original de catalinux19 Vezi Post
    Nu se pot obtine like-uri fake la comentarii.
    Iar daca s-ar obtine (si ai vedea like-uri de la pakistanezi, indieni) il elimini pe respectivul.
    La o postare tip poza, de exemplu, probabil se pot obtine, insa la fel o sa observi lucrul asta...

    Eu sunt de parere ca e mai bine sa faci concursul sa castige cel care are cele mai multe like-uri la comentariu Oricum va treimite link-ul la prietenii lui sa-l ajute cu un like
    NU pot sa fac la comentariu, pentru ca nu ma ajuta. Nu fac nici la pagina, pentru ca este toxic sa ai like-uri fake.

    Vreau ca fiecare client sa posteze o poza cu un produs de la mine, iar cel care obtine pe postul lui cele mai multe like-uri (pe bune) sa castige un premiu (sunt 3 premii).

    Vreau sa o fac corect si rezultatul sa fie ok, iar pentru asta incerc sa inteleg de la voi cum sa fac si ce metode exista pentru like-uri fake.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  9. #19
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    asta incerc sa inteleg de la voi cum sa fac si ce metode exista pentru like-uri fake.
    Nu te ajuta cu nimic sa stii metodele, atata vreme cat nu prea poti face distinctia intre un like real si unul fake Aici e buba de fapt.

    Cum filtrezi tu likeurile fake de cele reale? Ai un chinez mic pe care sa il pui sa verifice daca profilele de pe care se dau like sunt reale?
    Likeurile date pentru mine de prieteni pentru ca m-am milogit de ei, sunt reale sau sunt fake? Dar likeurile pe care le obtin cu un autolike? Daca ca, cum te prinzi ca am folosit un autolike?

    Pentru brand awareness mai bine conditionezi participarea de x share-uri, posibil sa ai o expunere a brandului mai mare. Ceva de genul da share si pune-ti cat mai multi prieteni sa dea reshare.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  10. #20
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.696
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post

    Vreau ca fiecare client sa posteze o poza cu un produs de la mine, iar cel care obtine pe postul lui cele mai multe like-uri (pe bune) sa castige un premiu (sunt 3 premii).
    Pai si care e legatura cu faptul ca el castiga cu o poza la care dau prietenii like? Eu cred ca trebuie sa gasesti o metoda de a recompensa persoana ca atare fara discriminare, nu pentru ca are mai multi prieteni care dau like - la sata se va reduce de fapt concursul in abordarea asta. Eu zic sa regandesti treaba!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Script postare automata pe grupuri Facebook
    De djgabor în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 27th February 2015, 16:42
  2. Facebook : probleme postare pe pagina
    De ovidiu_negoescu în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 31st March 2014, 21:19
  3. Aplicatie facebook postare automata
    De simionandrei în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 31st March 2014, 15:51
  4. Script postare programata pe pagini Facebook
    De kleampa în forumul Continut web
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 28th November 2013, 20:47
  5. Like-uri la o postare pe facebook
    De aliceee în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 21st May 2013, 22:15

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •