Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 13 din 13

Subiect: Probleme site SEO

Mirceap este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th December 2014
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    39
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Situl tau incarca foarte greu, am vazut ca folosesti wordpress, dar nu cred ca folosesti pluginul de cache, iti recomand fastest cache premium plugin.

vertedi este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    3rd January 2011
    Locaţie
    Alba Iulia
    Vârstă
    55
    Posturi
    313
    Putere Rep
    16

Implicit

Salutare tuturor! Mai intru și eu pe forum când mai am ceva timp și văd că ironiile de Guru în SEO, tot mai există. Specificul unui forum este să ajute persoanele care au nevoie de ajutor, nu să dezamăgească sau să taie aripi! Eu sunt de părere că este loc pentru toată lumea să lucreze în acest domeniu și să nu uităm că toți am început să învățăm de la zero, unii mai de mult, alții mai aproape de 2019. Fiți conștienți și recunoașteți că și voi ăștia care vă considerați "experți", ați avut și încă mai aveți de învățat.

OK. Ce aș face eu site-ului tău să "le rup gura experților"! În primul rând aș schimba numele temei seocrawler. Cum faci asta (dacă nu ai ultima versiune, am să ți-o trimit eu), copiezi tema pe computer, schimbi numele folderului din "seocrawler", în "seoagency", sau alt nume, o pui în wp-content/themes/ și o activezi. Grijă mare dacă ai custom CSS, să copiezi undeva și să pui la loc sau poate tema are import/export.

Pasul 2, aș schimba numele folderului /wp-content/, în ceva mai românește, gen "fișiere-seo", sau cum crezi tu. Cum fac asta:

1. Pe server ai un fișier wp-config.php
    2. Îl deschizi cu un editor de text și adaugi la finalul fișierului următorul cod:

/** Setează variabilele WordPress și fișierele incluse. */
    define ('WP_CONTENT_FOLDERNAME', 'fisiere-seo');
    define ('WP_CONTENT_DIR', ABSPATH . WP_CONTENT_FOLDERNAME) ;
    define('WP_SITEURL', 'https://' . $_SERVER['HTTP_HOST'] . '/');
    define('WP_CONTENT_URL', WP_SITEURL . WP_CONTENT_FOLDERNAME);
    require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');
    header("Last-Modified: " . the_modified_date());
    După cum vezi, folderul /wp-content/, a devenit /fisiere-seo/. După modificarea respectivă va trebui să redenumești folderul /wp-content/, în /fisiere-seo/

Este posibil să ai imagini în website care au URL, către /wp-contect/, cum ar fi logoul din opțiunile temei sau ceva custom adăugat de tine. Modifici și va fi OK.

3. Eu aș scăpa de "autooptimize", este o mare bălărie, un plugin pentru începători și tu nu ai nevoie de așa ceva. Folosește WP Roket, sau Comet Cache. Uneori, nici astea nu fac ce ar trebui să facă dar acest lucru se întâmplă din cauza temelor. Dacă nu ai, trimiți mesaj și te ajut.

4. Pentru că vinzi servicii SEO, caută să scapi de comentariile din codul sursă gen - "<!-- This site is optimized with Phil Singleton's WP SEO Structured Data Plugin v2.5.9 - https://kcseopro.com/wordpress-seo-s...schema-plugin/ -->". Clienții nu știu astfel de lucruri dar vezi bine că dacă ai nevoie de ajutor, majoritatea te înțeapă - ei uită că nu s-au născut "seoiști". Pentru asta poți folosi "Ultimate Tweaker for WordPress". Este un plugin excelent, testat și folosit mulți ani. Dacă nu îl ai, il trimit cu drag. El te ajută să scapi de multe probleme la platforma WordPress.

5. Rezolvă problemele de optimizare SEO, on-page. Sugerez să instalezi Google Chrome și modulul PageSpeed. Testezi și încerci să rezolvi erorile. Majoritatea sunt de la temă - oricum, SEO Crawler, este o alegere nu chiar bună! Atașez o imagine cu testul:

https://seo.org.ro/imagini/seoagency.jpg

Dacă ai nevoie de ajutor, mă contactezi și te ajut cu plăcere. Eu sunt de părere că avem de învățat tot timpul și mai cred că experți în SEO, chiar nu există - este doar o expresie să atragă clienții.

Toată stima! Sper că nu am supărat pe nimeni.
    Incerc sa revin pe Romania, cu asta UX Web Design si unul pe care mai scriu cate ceva SEO

cristi_s este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    7
    Data înscrierii
    23rd March 2016
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    34
    Putere Rep
    7

Implicit

e f greu sa ajungi in primele pagini pt "optimizare seo". incearca alte cuvinte, gen "agentie seo", "servicii optimizare seo"

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. asistenta site cu probleme SEO
    De ppq în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 48
    Ultimul Post: 7th May 2013, 23:40
  2. Probleme 2 site-uri
    De Cucu în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 23rd April 2012, 23:17
  3. Probleme cu site
    De buicky în forumul WordPress
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 23rd April 2012, 04:55
  4. probleme site
    De cristi-net în forumul Dezbateri SEM
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 27th May 2009, 13:13
  5. probleme cu site-ul Seopedia ?
    De mike_ppc în forumul Bar, lobby...