Accentul e pus pe functionalitatea de portal, nu neaparat pe cel de director web. Poate ar trebui sa inlocuiasca componentul Joomla folosit pe post de director cu un script dedicat de director web, cum ar fi de exemplu PHPLD sau eSyndicat.
Exista si o varianta de director web care se poate face "embedded", se poate vedea aici http://www.cjbihor.ro/ - ma voi interesa exact de numele scriptului daca e cineva interesat.