Pagina 16 din 17 PrimulPrimul ... 614151617 UltimulUltimul
Rezultate 151 la 160 din 166

Subiect: Directoare romanesti - Discutii generale

  1. #151
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    68
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    68


    Implicit

    Eu stiu sa le folosesc si mie imi sint bune.

    lord_ice n-are decat sa face ce vrea fara directoare. Eu urc site-uri cu ele.

    Ideea e ca te lauzi ca esti si ca ai, dar pana la urma ai un parlit de director.

  2. #152
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Ai si tu dreptate.Dar majoritatea incep sa renunte la directoare cu toate ca aceasta modalitate este printre cele mai usoare si ieftine metode de promovare a unui site.Ar fi bine daca alex de la dirpedia ar posta cateva statistici.

    Nu stiu ce a vorbit lord_ice cu tine,cert este ca a reusit sa aduca un site la pagerank3 blocand spiderii.

  3. #153
    Avatarul lui mariuslmm
    mariuslmm este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    30th April 2007
    Locaţie
    Craiova - Romania
    Vârstă
    44
    Posturi
    289
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Citat Postat în original de REYKO Vezi Post
    Oricum Krumel directoarele fara transfer de pagarank,care obliga la crearea de conturi sau linkback dispar incetul cu incetul.Romanul economiseste si renunta la inscrierea in directoare cu plata.

    De altfel conform lui lord_ice noul algoritm google de acum cateva luni penalizeaza drastic directoarele care vand linkuri.Acum directoarele nu mai sunt asa de mult cautate.Poate sa confirme si alex, proprietarul dirpedia.
    Cred ca jumate din siteuri de pe internet sunt, sau au si un director inclus.
    Sa ma anunti si pe mine cand google va penaliza acele directoare.

    Directoarele sunt la fel de cautate. Ca nu se mai cumpara linkuri asa multe probabil e din cauza crizei. Asta nu face directoarele mai putin importante.

  4. #154
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Marius,directoarele straine deja au fost penalizate dupa implementarea noului algoritm google.Analistii au considerat ca nu este corect ca siteurile care platesc sa aiba pr mare cumparand linkuri si sa fie considerate mai importante ca ca paginile care ofera continut dar nu apeleaza la promovarea platita.Acest lucru ar scadea valoarea siteurilor cu pagerank mare ceea ce este irational deoarece valoarea infuenteaza pagerankul si nu pagerankul valoarea...

    Am sa vad poate vorbesc cu lord_ice sa imi dea cateva exemple de directoare penalizate dupa ultimul update.

  5. #155
    Avatarul lui alecs
    alecs este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    5th February 2007
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    490
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Citat Postat în original de REYKO Vezi Post
    Ai si tu dreptate.Dar majoritatea incep sa renunte la directoare cu toate ca aceasta modalitate este printre cele mai usoare si ieftine metode de promovare a unui site.Ar fi bine daca alex de la dirpedia ar posta cateva statistici.
    Statistici despre ce?
    La asa ceva te referi?
    Am lista de directoare românești gratuite și o unealtă pentru căutare de utilizatori în rețelele sociale românești.

  6. #156
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Nu,eu ma refeream la cresterea/stagnarea/scaderea numarului de directoare.De ce ma rezum la aceasta?Pentru ca automat daca directoarele au trafic si indirect profit multi webmasteri vor incepe sa admistreze noi directoare cu noi facilitati si care prin scripturile incluse imblanzesc botii.

    Stiu ca ai si forum la dirpedia si mai discuti cu userii despre inscrierea in directoare ca tehnica de promovare seo.Cu siguranta stii cel mai bine increderea pe care o mai acorda internautii sau mai degraba posesorii de siteuri, directoarelor web.
    Ultima modificare făcută de acsa; 26th May 2009 la 21:39.

  7. #157
    Avatarul lui alecs
    alecs este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    5th February 2007
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    490
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Hai sa iti spun atunci cateva observatii facute:

    Nu prea am dat de directoare noi care sa nu mai contina linkuri SE-friendly. Ceea ce este un lucru bun. Cele vechi cu nofollow/redirectari isi mai pastreaza aceasta problema.

    A crescut numarul de servicii de inscriere in directoare deci presupun ca este o oarecare cerere. Chiar si pe adwords sunt cateva situri care isi fac reclama in aceasta nisa.

    Mai exista o categorie de directoare noi de genul directorweb.<site oarecare>.ro care sunt construite in principal pentru a ajuta domeniul principal cu backlinks. Evident au numai inscriere cu link reciproc catre <site oarecare>.ro.
    Am lista de directoare românești gratuite și o unealtă pentru căutare de utilizatori în rețelele sociale românești.

  8. #158
    Avatarul lui DubluQ
    DubluQ este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    24th October 2007
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    42
    Posturi
    224
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Eu pot sa zic in calitate de posesor de director ca lumea se inscrie, oricum din experienta proprie orice link e bun (cel putin deocamdata)
    Sugesti pentru:, Bursa Transport Marfa? Am si blog: DubluQ

  9. #159
    Avatarul lui gotic
    gotic este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    19th January 2008
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    64
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Inca sunt la cautare directoarele. O statistica simpla intre 1 - 27 Mai de pe site-ul nostru spune ca pagina de directoarea a fost vizualizata de peste 600 de ori. Parerea mea este ca vor fi utile directoarel cat va mai exista SEO.

  10. #160
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de gotic Vezi Post
    Inca sunt la cautare directoarele. O statistica simpla intre 1 - 27 Mai de pe site-ul nostru spune ca pagina de directoarea a fost vizualizata de peste 600 de ori. Parerea mea este ca vor fi utile directoarel cat va mai exista SEO.
    Eu cred ca directoarele si-au pierdut mult din valuare.Observ o scadere a numarului de siterui inscrise.Eu m-am referit la numarul de directoare noi.

    Acum directoarele mai au trafic,deoarece multi apeleaza la aceasta metoda de promovare fiind cea mai ieftina si poate printre cele mai cunoscute.Cati din internautii din 2006,2007 care isi inscriau siteurile mai apeleaza la directoare pentru a-si ridica propriile siteuri?Cred ca putini.

Pagina 16 din 17 PrimulPrimul ... 614151617 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Discutii privind calitatea materialelor SEO romanesti
    De Krumel în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 6th April 2010, 11:37
  2. 100 directoare romanesti
    De Addsite în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 20th July 2009, 00:49
  3. Top directoare web romanesti
    De mike07 în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 25th May 2008, 09:41
  4. Lista directoare romanesti !
    De Lungu în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 6th January 2008, 21:50
  5. Directoare romanesti
    De Sputz în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 14th November 2007, 18:33

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •