Am o dezbatere pentru voi.
Eu intotdeauna am folosit doua tipare pentru <title>.
- Folosirea exacta a cuvantului/frazei pentru care optimizez acea pagina, in ideea in care Google va acorda mai multa atentie acelui/acelei cuvant/fraza tocmai pentru ca numai acea informatie este prezenta acolo.
- Dublarea cuvantului/frazei pentru care optimizez pagina, plus alte 1 sau 2 cuvinte de finalizare a frazei. Adica nu poti spune :
"Coca la 2L. Coca la 2L", ca este total spam.
In schimb poti spune:
"Coca la 2L. Afla preturi pentru Coca la 2L".
In ultima vreme am observat ca ambele metode ofera performante absolut similare.
Inainte, ba una, ba alta mergeau bine. Cam la 4-5 luni se schimbau algoritmi si se anulau reciproc.
Voi ce parere aveti de optimizarea titlului, si nu ma refer sa discutati modul meu de folosire. Ci metodele voastre.



Răspunde cu citat