Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 19

Subiect: Amenzi intre 5 si 10 mii lei pentru cei care joaca la pariuri

  1. #1
    Avatarul lui Pami
    Pami este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    6th March 2011
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    402
    Putere Rep
    33

    Implicit Amenzi intre 5 si 10 mii lei pentru cei care joaca la pariuri

    50 000 de romani amenintati cu amenzi daca nu-si retrag banii in 30 de zile din conturile de joc de pe bet365.com si alte site-uri neautorizate!
    50.000 de romani risca amenzi intre 5 si 10 mii de lei pentru pariuri pe site-uri interzise. B365.com intra pe lista neagra

  2. #2
    Avatarul lui razva
    razva este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    20th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    345
    Putere Rep
    24

    Implicit

    O mare porcarie. Cred ca un smecheras de la agentia Nationala a Jocurilor de noroc are o casa de pariuri si isi doreste cu ardoare sa elimine concurenta.
    Sunt oameni care traiesc din pariuri pe bet365.com si sunt oameni care locuiesc in alta tara si joaca pe unul din cele cateva zeci de site-uri de acolo. Ce o sa faca cu ei?
    Ofer servicii de content writing !

  3. #3
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

    Implicit

    Razva, bet 365 si-au facut-o cu mana lor (cu buna stiinta sau la sfaturile mai mult sau mai putin rau intentionate ale consultantilor lor). Dupa un efort financiar deosebit (au platit 20% din GGR pe ultimii 5 ani) reusisera sa obtina licenta de functionare pe 7 septembrie daca nu ma inseala memoria. Aspectul de care nu au tinut cont este ca licenta opereaza de la data de 1 a lunii urmatoare. Deci teoretic, ei puteau opera legal din data de 1 Octombrie ac. Deadlineul pentru intrarea in legalitate a platformelor ce ofera jocuri de noroc a fost de 10 Septembrie. Drept urmare, Bet365 ar fi trebuit sa suspende activitatea intre 10 si 30 septembrie pentru a fi 100% safe. Lucru pe care nu l-au facut. Spre ghinionul lor, Rombet a facut o plangere la ONJN in care a semnalat acest lucru si drept urmare si-au luat-o grav, licenta fiindu-le revocata pe 13 luna aceasta. Sper pentru binele pariorilor sa se remedieze aceasta problema, pentru ca da, bet365 este pentru pariori ceea ce reprezinta Stars pentru jucatorii de poker. Pana atunci, insa, va sfatuiesc sa va abtineti sa jucati pe acolo.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  4. #4
    Avatarul lui catalinux19
    catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    475
    Putere Rep
    23

    Implicit

    Pai si de unde stiu ei daca joci pe un anumit site? Doar nu vor cere bancilor lista tranzactiilor din ultimele 3 luni de zile pentru toate persoanele din romania care au cont bancar. Sau?
    Ultima modificare făcută de catalinux19; 16th October 2015 la 17:34.

  5. #5
    Avatarul lui gmc
    gmc
    gmc este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    4th December 2013
    Posturi
    148
    Putere Rep
    19

    Implicit

    daca vrei sa stii de unde stiu autoritatile ce faci tu:

    citat din "MARII CLASICI"

    " Actiunea a beneficiat de suportul de specialitate al Serviciului Roman de Informatii."
    sau
    "Actiunea beneficiaza de sprijinul de specialitate al Directiei Operatiuni Speciale din cadrul IGPR si al Administratiei Nationale a Penitenciarelor."(sursa hotnews)

    si posibil sa mai fie si alte surse
    Succesul este ca si sarcina. Toata lumea te felicita, dar nimeni nu stie de cate ori ai fost f....

  6. #6
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

    Implicit

    Nici macar. Autoritatile au beneficiat chiar de suportul platformelor de gambling aflate cu musca pe caciula (tipic romaneste, nu? ) care au furnizat ele insele listele de jucatori activi in perioada incriminata, probabil in speranta de a beneficia de clementa. O atitudine josnica, din pacate, din parte platformelor de betting.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  7. #7
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Citat Postat în original de Robert Vezi Post
    Razva, bet 365 si-au facut-o cu mana lor (cu buna stiinta sau la sfaturile mai mult sau mai putin rau intentionate ale consultantilor lor). Dupa un efort financiar deosebit (au platit 20% din GGR pe ultimii 5 ani) reusisera sa obtina licenta de functionare pe 7 septembrie daca nu ma inseala memoria. Aspectul de care nu au tinut cont este ca licenta opereaza de la data de 1 a lunii urmatoare. Deci teoretic, ei puteau opera legal din data de 1 Octombrie ac. Deadlineul pentru intrarea in legalitate a platformelor ce ofera jocuri de noroc a fost de 10 Septembrie. Drept urmare, Bet365 ar fi trebuit sa suspende activitatea intre 10 si 30 septembrie pentru a fi 100% safe. Lucru pe care nu l-au facut. Spre ghinionul lor, Rombet a facut o plangere la ONJN in care a semnalat acest lucru si drept urmare si-au luat-o grav, licenta fiindu-le revocata pe 13 luna aceasta. Sper pentru binele pariorilor sa se remedieze aceasta problema, pentru ca da, bet365 este pentru pariori ceea ce reprezinta Stars pentru jucatorii de poker. Pana atunci, insa, va sfatuiesc sa va abtineti sa jucati pe acolo.
    Astea sunt fabule.
    Au fost interzisi pentru s-a schimbat legislatia in domeniu din nou, casele de pariuri fiind obligate sa plateasca 20% din profitul din 2011 pana in prezent pana la 1 septembrie.
    ONJN nu stie cine joaca, asa a fost mereu si pentru toate casele de pariuri, s-a permis pariorilor inregistrati sa joace in continuare dar nu s-a permis inscrierea de noi jucatori. Au fost amendati mai multi afiliati care promovau casele de pariuri fara licenta dar niciun jucator.
    Casele de pariuri au inceput sa plece din 2010 cand s-a adoptat o noua lege(care tot e modificata in fiecare an) prin care sunt obligati sa plateasca niste taxe la stat.

  8. #8
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

    Implicit

    Kaa, recitește ce am scris mai sus. Nu vorbesc în necunoștința de cauza, spre deosebire de tine. Onjn STIE cine a jucat la bet365! Și deja o parte dintre jucători au fost chemați la sediul onjn pentru a da cu subsemnatul. Și da, au fost date și amenzi.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  9. #9
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Citat Postat în original de Robert Vezi Post
    Kaa, recitește ce am scris mai sus. Nu vorbesc în necunoștința de cauza, spre deosebire de tine. Onjn STIE cine a jucat la bet365! Și deja o parte dintre jucători au fost chemați la sediul onjn pentru a da cu subsemnatul. Și da, au fost date și amenzi.
    Exceptand faza cu amenzile nu eu vorbesc in necunostinta de cauza ci Odeta...(cum o cheama pe aia de la conducerea ONJN.).
    Cu amenzile am spus ce am spus pentru ca la fel este situatia de vreo 3 ani. La sfarsitul lui septembrie se fac niste controale si se cheama niste jucatori la sediu. Stiu asta pentru ca am un prieten care a fost chemat, nu o data ci de doua ori in ani diferiti . Nu a platiti nicio amenda.

    In rest tot ce am spus este luat din declaratiile de presa ale tipei. Stiu ce zici pentru ca si eu urmaresc forumul respectiv, dar intre ce se scrie acolo si ce declara tipa am mai mare incredere in ea.
    De altfel vezi intr-o declaratie recenta cand a zis ca pariorii vor fi identificati dupa retragerile in banci.


    Ar fi bine sa se mai dea niste amenzi oricum, majoritatea probabil nu au bani sa le plateasca asa ca o sa trebuiasca sa faca niste munca in folosul comunitatii, se mai curata strazile... se mai vopsesc niste garduri...

  10. #10
    Avatarul lui gmc
    gmc
    gmc este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    4th December 2013
    Posturi
    148
    Putere Rep
    19

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Pentru cei care se joaca
    De puthre în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 26th March 2013, 23:21
  2. Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 26th April 2011, 17:47
  3. Caut programator pentru un site de pariuri !
    De matican în forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 16th April 2009, 12:46
  4. ANC aplica amenzi pt. Spam
    De w!ll în forumul SPAM made in .RO
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 21st March 2009, 22:01
  5. SDS Tool - pentru cei ce joaca triburile
    De GHx în forumul Utile
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 22nd August 2008, 17:51

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •