Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 17

Subiect: Cam cat m-ar costa un magazin online profesionist? dar un site de prezentare firma?

  1. #1
    Avatarul lui johnyk_vl
    johnyk_vl este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    6th February 2008
    Locaţie
    Ramnicu Valcea
    Posturi
    312
    Putere Rep
    30


    Exclamation Cam cat m-ar costa un magazin online profesionist? dar un site de prezentare firma?

    Salut,

    Am nevoie de un magazin online care sa fie profesionist din toate punctele de vedere. M-am uitat foarte atent in ultima perioada la ofertele de pe Internet. Am vazut ca in general preturile sunt de la 1000RON in sus, cam in medie undeva la 340 euro. Magazinul online ar trebui sa aibe pretul de domeniu .ro si hostingul inclus pe un an macar (cu posibilitate de prelungire), design personalizat, cos de cumparaturi, optiuni plata & livrare, facturare, pagini (despre plata & livrare, cum cumpar, termeni si conditii, politica de confidentialitate), pagina de contact, datele clientului sa imi vina pe e-mail. Eu am folosit in trecut OS Commerce si ZenCart, asa ca am o idee despre ce ar trebui sa comand.

    Vreau sa imi spuneti la care firma de webdesign ar fi mai bine sa "merg"? Care au un raport cat mai bun calitate/pret? Deasemenea, daca ati avut intamplari placute sau mai putin placute cu unele firme de webdesign. Nu imi trimiteti oferte de realizare magazin online decat daca aveti o forma juridica si puteti emite factura.

    P.S. Acum vroiam sa termin de scris postul meu, dar vreau sa va intreb cam cat ar costa si un site de prezentare firma - nu ceva pretetios, cateva pagini in care sa descrie firma si activitatile ei, produsele de vanzare si serviciile prestate, impreuna cu un formular de contact. Multumesc. Astept raspuns.
    E-imbracaminte.ro Magazin Online de Imbracaminte si Articole Vestimentare
    Falkun.net Site Prezentare Firma Web Development si Internet Marketing

  2. #2
    Avatarul lui voidcode
    voidcode este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    12th October 2007
    Locaţie
    Baia Mare
    Vârstă
    48
    Posturi
    321
    Putere Rep
    31


    Implicit magazin virtual

    contacteaza-ma pe privata sau id: trustmedia99

    cu stima;
    Aici gasesti cele mai tari Jocuri cu masini si mai poti juca alte Jocuri Gratis

  3. #3
    Avatarul lui sauron_c
    sauron_c este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    7th June 2007
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0


    Smile Costuri magazin online

    Magazin profesionist din toate punctele de vedere nu cred ca gasesti sa faci la 1000RON.
    Cred ca in banii astia te poti alege cu un design personalizat pentru unul din CMS-urile pe care le doresti si ramane sa te ocupi tu singur de management.

    Mult spor

  4. #4
    Avatarul lui johnyk_vl
    johnyk_vl este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    6th February 2008
    Locaţie
    Ramnicu Valcea
    Posturi
    312
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Idea e ca pe mine ma intereseaza o firma care sa faca ceva bun de banii astia. Nu am nevoie de ceva foarte sofisticat. O sa fie cam 150 - 200 de produse in magazinul online. Ma intereseaza ceva cu care intradevar sa imi fac treaba. Atat. La foarte multe firme (si am verificat daca sunt firme) cam preturile in medie erau la 350 euro. M-am uitat si la functionalitati si la ce ar trebui sa contina si sa faca.
    E-imbracaminte.ro Magazin Online de Imbracaminte si Articole Vestimentare
    Falkun.net Site Prezentare Firma Web Development si Internet Marketing

  5. #5
    Avatarul lui Bogdan Citoiu
    Bogdan Citoiu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    15th November 2006
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    39
    Posturi
    518
    Putere Rep
    33


    Implicit

    daca nu vrei sa investesti prea multi bani in magazin pune prestashop. mai cauti pe cineva sa iti faca un design care sa iti placa (daca nu gasesti din template-urile gratuite) si cred ca ai cam tot ce iti trebuie.
    Strazi si obiective din orasul Timisoara localizate pe Harta Timisoara.

  6. #6
    Avatarul lui meetzah
    meetzah este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    1st October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    976
    Putere Rep
    37


    Implicit

    Parerea mea: pentru un magazin online, in afara de cazul in care chiar vrei sa faci o chestie foarte tare si esti dispus sa cheltui bani seriosi pentru asta, nu merita sa iti faci un script de la 0. Functioneaza foarte bine orice CMS serios cu modul de magazin online.

    Acum, daca mergi pe ideea de CMS+modul de magazin, la functionalitati toate sunt cam la fel, asa ca nu dupa asta trebuie sa te uiti cand analizezi o oferta. Cred ca cel mai mare accent trebuie sa pui pe un design profi, prin care sa te diferentiezi de zecile de alte magazine de la noi, care folosesc aceeasi platforma.
    DWF - Servicii complete de optimizare seo. Vezi oportunitatile de cariera in cadrul DWF.

  7. #7
    Avatarul lui dcosmin83
    dcosmin83 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    28th October 2007
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    40
    Posturi
    383
    Putere Rep
    30


    Implicit

    nu stiu cine ar face un magazin online profesionist pt 1000 de lei . Incearca la firme mai serioase daca vrei ca viitorul tau magazin sa si vanda.
    La SILKWEB avem o platforma e-commerce si iti poti face un audit seo gratuit

  8. #8
    Avatarul lui Chaos
    Chaos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    3rd April 2006
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    41
    Posturi
    389
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Ideea de "magazin online profesionist" este data de cerintele de business. Daca acel magazin este doar "o alta metoda de a vinde" atunci foarte probabil ca o platforma open source cu o customizare de template merge. Asta intradevar poate sa coste 1000 de lei.
    Daca magazinul respectiv se vrea cu adevarat profesionist atunci ai nevoie de foarte multe lucruri in special in zona de administrare. Ai nevoie de infrastructura hardware, ai nevoie de un crm (built in sau nu) si exemplele pot continua.
    Aici poti opta din nou catre o platforma free (gen magento) sau catre una platita.
    Totul aici tine de directivele de business.

  9. #9
    Avatarul lui Marius Ciocan
    Marius Ciocan este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    7th September 2005
    Locaţie
    Melbourne
    Vârstă
    47
    Posturi
    408
    Putere Rep
    35


    Implicit

    Depinde ce vrei sa faci cu acel magazin online. Si mai depinde de ce intelegi prin "profesionist". Eu am gasit oferte de magazine online profesioniste si la 2 sticle de vodca in Regie.

    Pentru un magazin bun, perturile sunt undeva intre 2 500 si 5 - 7 mii eur.
    Poti sa o scoti mult mai ieftin cu un script moca instalat de cineva si un template la 60 de USD (daca nu "de gasit" pe net). Dar atunci nu vei avea un magazin online ci doar un script.

    Succes.
    Interesat in linkuri quality din siteuri in engleza cat si in acces in PBN.uri non publice. Please PM.

  10. #10
    Avatarul lui 7donkeys
    7donkeys este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th May 2016
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0


    0 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Cat costa un website in 2016? Tariful pentru o pagina de internet construita acum in WordPress de echipa 7donkeys.eu este de numai 380 lei. Suna acum la 0734423393 sau scrie la adresa de email seven.donkeys [at] yahoo.com si comanda un web site de prezentare sau un site web business, cu un web design modern, responsive, clean, UI / UX friendly in cadrul platformei WordPress. De asemenea, tot aici putem construi pentru tine un magazin online performant, care sa asigure dezvoltarea rapida a vanzarilor si a afacerii tale in mediul online. Tariful pentru un magazin online de ultima generatie, cu optimizari SEO on-page si off-page, este de 800 lei. Contacteaza-ne acum pentru a comanda un site web de prezentare sau un magazin online! - Persoana de contact: Marius Spînu.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Chat online pe un magazin online - impact?
    De kevinro în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 37
    Ultimul Post: 10th May 2014, 10:03
  2. Link exchange, site PR4 - magazin online
    De Serban Cristian în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 25th April 2008, 02:57
  3. Magazin online licente
    De SeerKan în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 25
    Ultimul Post: 24th January 2008, 11:24
  4. magazin online
    De flory în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 30th June 2007, 13:06
  5. Magazin online... Cum?
    De ElioS în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 1st April 2007, 03:29

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •