Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Cat de mult a durat sa va constituiti firma?

  1. #1
    Avatarul lui dojo
    dojo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    23rd July 2006
    Locaţie
    New York
    Vârstă
    47
    Posturi
    213
    Putere Rep
    37

    Implicit Cat de mult a durat sa va constituiti firma?

    O intrebare adresata membrilor de aici care si-au infiintat o firma. Cat de mult a durat? De ce probleme v-ati lovit? Si eu sunt in curs de .. si deja am obosit de atatea chichite. Au trecut cred 2-3 saptamani deja si inca sunt la stadiul de discutii. Oare mai dureaza mult? De la plasarea dosarului cam cat mai ia?

  2. #2
    Avatarul lui Aurel Dragut
    Aurel Dragut este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    27th August 2006
    Locaţie
    Bucharest
    Vârstă
    44
    Posturi
    1.077
    Putere Rep
    39

    Implicit

    Aualeu ce amintiri mi-ai trezit! A durat groaznic de mult avand in vedere ca nu am platit un avocat sa o faca. Un personal acolo la RC de te doare capu. In loc sa iti zica din start tot ce nu e ok la dosar ti le zice pe rand ca sa faci 50 de drumuri.
    Promovez Produse și Servicii Auto si detin un Blog personal
    Twitter: @AurelDragut

  3. #3
    Avatarul lui Emil Chelariu
    Emil Chelariu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    1st March 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Posturi
    622
    Putere Rep
    39

    Implicit

    eu n-am regretat ca nu am platit un jurist sa se ocupe de actele mele. Initial asa vroiam , dar mi-a cerut mult prea mult , deci am hotarat sa fac eu drumurile. Cred ca a durat in jur de o luna sa-mi iasa actele, nu prea mai stiu sigur .
    :)

  4. #4
    Avatarul lui zzzttt
    zzzttt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    3rd February 2007
    Locaţie
    Targu-Mures
    Vârstă
    48
    Posturi
    239
    Putere Rep
    36

    Implicit

    Pai cca. o luna dureaza cu mici batai de cap. Mai greu e ce urmeaza dupa ce ai firma. Ia-ti un contabil bun

  5. #5
    Avatarul lui zuk
    zuk
    zuk este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    13th September 2006
    Posturi
    375
    Putere Rep
    37

    Implicit

    vand eu un srl !!! ajutati-ma sa scap de ea , e infiintata in 2006 octombrie dar am abandonat proiectu

  6. #6
    Avatarul lui dojo
    dojo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    23rd July 2006
    Locaţie
    New York
    Vârstă
    47
    Posturi
    213
    Putere Rep
    37

    Implicit

    Multumesc pentru mesaje .. ma simt mai bine

    Am ales sa lucrez cu un specialist contabil sau cum se mai cheama. Faza buna este ca ea alearga pentru mine. Am job la un radio si toata ziua (cat sunt acasa) sunt pe net pe situri. Daca ar trebui sa alerg eu pentru firma, nu se mai facea nici in 10 ani. Asa ca e OK in cazul meu in stilul asta. Am platit 4 milioane jumate tot comisionul asta, dar e usor, ca merg numai sa dau cu subsemnatul si cam atat. Este drept ca si eu sunt socata de timpul care trece pana se rezolva toate, dar asta e .. mult a fost .. putin a mai ramas.

    despre contabil .. voi deschide un topic separat

  7. #7
    Avatarul lui Ciprian Sorlea
    Ciprian Sorlea este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    5th September 2005
    Locaţie
    Cluj Napoca, Romania
    Vârstă
    45
    Posturi
    885
    Putere Rep
    40

    Implicit

    Cand mi-am facut firma, am apelat la o avocata, care efectiv a profitat de faptul ca eram nou in domeniu.... si m-a cam jecmanit de bani.

    Luna asta, mi-am deschis un nou punct de lucru, si am apelat la o alta avocata, cu care am de fapt colaborari de multe luni de zile.... pentru contracte. Vreau sa-ti spun ca nici nu m-am dezmeticit bine, si actele mi-au fost gata.

    Cu alte cuvinte, un avocat bun si descurcaret, iti face repede actele si fara batai de cap
    Scriem pe blog despre Optimizare site-uri.
    Avem pentru voi peste 20 de Unelte SEO.

  8. #8
    Avatarul lui zuk
    zuk
    zuk este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    13th September 2006
    Posturi
    375
    Putere Rep
    37

    Implicit

    pai ptr un alt punct de lucru nu e aceiasi documentatie sincer

  9. #9
    Avatarul lui Ciprian Sorlea
    Ciprian Sorlea este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    5th September 2005
    Locaţie
    Cluj Napoca, Romania
    Vârstă
    45
    Posturi
    885
    Putere Rep
    40

    Implicit

    Ma rog, nu am dat chiar toate detaliile: a fost deschiderea punctului de lucru, schimbarea sediului social, inregistrarea de noi activitati... plus ca mi-au fost actualizate toate actele firmei (erau multe, deoarece firma mea "a cam umblat" la inceputurile ei )

    Oricum, un avocat bun te poate ajuta.
    Scriem pe blog despre Optimizare site-uri.
    Avem pentru voi peste 20 de Unelte SEO.

  10. #10
    Avatarul lui laufer
    laufer este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    10th February 2006
    Locaţie
    Constanta
    Vârstă
    42
    Posturi
    398
    Putere Rep
    38

    Implicit

    La mine a durat o luna. A umblat prietena mea, asa ca eu am fost doar cu semnatura. Nu am apelat la nici un avocat. Stiu ca prin Constanta pentru infiintarea unei societati se ia in jur de 1000 RON cu tot cu capitalul social.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ce va binedispune cel mai mult?
    De ferasrl în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 12th September 2009, 21:47
  2. Inspirat un pic cam mult ?
    De Butcher în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 29th June 2009, 10:10
  3. Mai mult pe www.jurnalulromanesc.ro
    De emilian_anghel în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 17th September 2007, 17:48
  4. mai mult css
    De prieten-imaginar în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 22nd August 2007, 23:08
  5. Vreau Mai Mult Trafic !!
    De EPoX în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 24th February 2006, 15:57

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •