Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 38

Subiect: Bitcoin, moneda momentului

nRazvan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    14th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    236
    Putere Rep
    14

Implicit

Pentru cei care cred ca Bitcoin a crescut prea mult prea repede si de asta e clar ca o sa moara - Bitcoin Looks a Lot Like an Early Amazon | Investopedia

Pîrvan Marian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    4th February 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    643
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Times new roman? Ca internetul e mare.
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=1706899.0 acum fara misto, chiar cica iti bate politia la usa si ti se inchise contul fara motiv, simplul fapt ca cumperi si vinzi e suficient ca e vorba de bitcoin.
    Vreau mai mult, mai mult si atat.

avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.362
    Putere Rep
    49

Implicit

Citat Postat în original de soferiauto Vezi Post
    De o luna aud numai de tranzactii in bitcoin, si observ o crestere majora a acestei monezi. Sunt curios daca exista printre noi vre.un fericit care s.a imbogatit peste noapte ...
    Ethereum price hits record high after bitcoin, now up 5,000% since January

Multe lucruri pot fi înlocuite cu ajutorul tehnologiei blockchain, care e la baza bitcoin. Moneda în sine e spectaculoasă, dar tehnologia din spate, pentru că oferă încredere într-un sistem, poate transforma lumea. Eram are o viziune, deși recunoaște că, față de alții, e îngustă.

"Blockchain-ul e internetul în 1993. E o rețea de încredere. Cea mai mare problemă e partea de încredere, în orice lucru facem. Cum să am eu încredere în tine dacă nu te-am văzut până acum? Regula de până acum e că găsim o a treia entitate care ne va autentifica, precum un notar sau un contract. Blockchain-ul înseamnă folosirea semnăturii prin criptografie, care are încredere implicită. Zero costuri. Va duce la prăbușirea unor sisteme întregi care nu-și vor mai găsi rostul" https://start-up.ro/tehnologia-cu-pu...ne-si-religii/

matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    30
    Posturi
    882
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de avram Vezi Post
    Ethereum price hits record high after bitcoin, now up 5,000% since January

Multe lucruri pot fi înlocuite cu ajutorul tehnologiei blockchain, care e la baza bitcoin. Moneda în sine e spectaculoasă, dar tehnologia din spate, pentru că oferă încredere într-un sistem, poate transforma lumea. Eram are o viziune, deși recunoaște că, față de alții, e îngustă.

"Blockchain-ul e internetul în 1993. E o rețea de încredere. Cea mai mare problemă e partea de încredere, în orice lucru facem. Cum să am eu încredere în tine dacă nu te-am văzut până acum? Regula de până acum e că găsim o a treia entitate care ne va autentifica, precum un notar sau un contract. Blockchain-ul înseamnă folosirea semnăturii prin criptografie, care are încredere implicită. Zero costuri. Va duce la prăbușirea unor sisteme întregi care nu-și vor mai găsi rostul" https://start-up.ro/tehnologia-cu-pu...ne-si-religii/
    Nu as fi foarte sigur pe Ethereum, sincer. Aseara a fost un flash-crash timp de cateva secunde, iar cei care tranzactioneaza fara stop loss, au cam fost luati pe nepregatite, daca aveau tranzactii deschise in piata: https://www.msn.com/en-us/money/mark...ade/ar-BBD1Csf

PS: am retras bani proveniti din tranzactionarea de BTC prin kraken.com in cont ING. Nu am avut nicio probema.
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

Pîrvan Marian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    4th February 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    643
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de matei Vezi Post
    Nu as fi foarte sigur pe Ethereum, sincer. Aseara a fost un flash-crash timp de cateva secunde, iar cei care tranzactioneaza fara stop loss, au cam fost luati pe nepregatite, daca aveau tranzactii deschise in piata: https://www.msn.com/en-us/money/mark...ade/ar-BBD1Csf

PS: am retras bani proveniti din tranzactionarea de BTC prin kraken.com in cont ING. Nu am avut nicio probema.
    Dau doua beri si o cafea!
    Vreau mai mult, mai mult si atat.

tiroid este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    12
    Data înscrierii
    6th September 2013
    Vârstă
    32
    Posturi
    88
    Putere Rep
    12

Implicit

Citat Postat în original de Pîrvan Marian Vezi Post
    Sunt legale astfel de discutii? Daca da, din ce am citit pe internet cel putin la ING iti blocheaza contul fara motiv daca faci tranzactii cu bitcoint.
    Imi pare rau ca ma bag dar nu exista asa ceva. Am cativa prieteni care tranzactioneaza btc-uri si scot banii doar prin ING (si nu putini bani).

In plus exista si in Romania 2 firme cu platforme online .ro unde poti vinde sau cumpara BTC fara nici un fel de problema, 100% legal. Una dintre ele are si wallet integrat, daca cumperi azi pe 2800$ si peste 3 luni vinzi pe 3300$ faci 500$ profit, te duci la ANAF depui declaratia 200 platesti impozit si totul este 100% legal.

Intr-adevar de regula se recomanda achizitia de monede noi. BTC/ETH/LTC vor creste usor usor de acum incolo si devin rentabile doar pt investitorii cu capital care au obiective long-term insa sunt si alte monede carora le-a crescut pretul si de 10-20-30 de ori in ultimele saptamani. Sunt multe mici, unele costa cativa centi sau mai putin, o singura stire mare despre ele poate insemna o crestere imensa a pretului. E totusi o zona f.riscanta (in mare pentru monedele mici) multe din site-urile f.stabile sunt din .us sau nu accepta decat conturi din us (practic poti crea cont, poti avea un wallet si x currency-uri acolo insa nu il poti verifica cu buletinul si alte cele ... te poti trezi mai devreme sau mai tarziu cu contul inchis sau alte chestii).

haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    42
    Posturi
    1.138
    Putere Rep
    28

Implicit

Ca tot am descoperit topicul asta cautant pe internet informatii suplimentare.

Mai sunt colegi pe forum care accepta plata cu bitcoin pentru serviciile oferite sau sunt singurul???

Eu cumva am pus pe oferta mea jos ca accept si plata prin bitcoin dar nu am reusit sa fac mai mult in privinta asta fiind ocupat cu alte treburi.

CalinB este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    20th January 2014
    Posturi
    351
    Putere Rep
    13

Implicit

Citat Postat în original de soferiauto Vezi Post
    De o luna aud numai de tranzactii in bitcoin, si observ o crestere majora a acestei monezi. Sunt curios daca exista printre noi vre.un fericit care s.a imbogatit peste noapte ...
    Uitati aici un prireten cum s-a imbogatit:
    depinde cat urc.a.. eu am cumparat cand era bitcoinul 7$... am scos cand a ajuns la 1100$ bucata...
    deci vreo 180 mii euro profit
    Il cunosc bine, si-a deschis o agentie imobiliara, si-a luat o casa, si-a luat un seria 7 si si-a mai deschis si un salon de infrumusetare.

In cluj exista si bancomat de bitcoin, astfel incat poti sa ridici banii daca ti pune cineva

teocatalin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    8
    Data înscrierii
    27th January 2016
    Locaţie
    Constanta
    Vârstă
    30
    Posturi
    107
    Putere Rep
    8

Implicit

Ok ok... Bitcoin pare sa nu mai urce fabulos, dar alte monede noi care dau sa urce ?

koobie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    24th October 2014
    Vârstă
    23
    Posturi
    140
    Putere Rep
    10

Implicit

Eu investesc in monedele ieftine, ETH este una dintre ele. Are o crestere interesanta.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Caut persoana cu experienta in bitcoin
    De Sorin Frumuseanu în forumul Cereri Servicii
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 8th March 2017, 18:33
  2. Bitcoin
    De puthre în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 25th May 2011, 12:47
  3. Paypal pe card moneda RON?
    De Balazs Adi în forumul PayPal
    Răspunsuri: 3