Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 38

Subiect: Bitcoin, moneda momentului

nRazvan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    14th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    238
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat în original de teocatalin Vezi Post
    Ok ok... Bitcoin pare sa nu mai urce fabulos, dar alte monede noi care dau sa urce ?
    Parere personala:
    In octombrie - Ethereum
    Spre finalul lui 2017 - Ardor si OmiseGO

teocatalin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    8
    Data înscrierii
    27th January 2016
    Locaţie
    Constanta
    Vârstă
    30
    Posturi
    108
    Putere Rep
    8

Implicit

Citat Postat în original de koobie Vezi Post
    Eu investesc in monedele ieftine, ETH este una dintre ele. Are o crestere interesanta.
    Cat ai cumparat pana acum ? De cand te-ai apucat ? Ma indoiesc sa mai aibe vreo crestere fantastica...

haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    43
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    28

Implicit

Toata lumea vorbeste de investit in bitcoin sau in alte monede, ceea ce personal nu ma prea intereseaza.

Cu cat e mai stabilia si nucreste pretul bitcoinului cu atat e mai bine pentru mine care vand servicii aceptand plata. Ca instrument de plata, banii trebuie sa circule. De asta am si intrebat daca faceti sau primiti plati prin BTC.

rcostica este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    8th July 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    68
    Putere Rep
    9

Implicit

Citat Postat în original de teocatalin Vezi Post
    Ok ok... Bitcoin pare sa nu mai urce fabulos, dar alte monede noi care dau sa urce ?
    Eu m-am apucat destul de recent de investit in crypto (in iunie anul asta) si am cumparat o singura moneda: IOTA. Tehnologia din spate (cat am inteles eu din ea) mi se pare geniala si rezolva multe dintre problemele altor monede gen Ethereum sau BitCoin (zero costuri de tranzactie, perioada scazuta de confirmare a tranzactiilor, etc). Plus ca fac niste parteneriate cu firme deja consacrate (Microsoft, Bosch, VW, etc) care ii dau o posibila aplicabilitate sporita IRL.

Sunt multi care cred ca IOTA este "the real shit" ca sa zic asa... Eu am investit pentru ca e foarte ieftina momentan si, daca se tin de treaba, cred ca poate deveni foarte valoroasa pe viitor

haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    43
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    28

Implicit

Deci toata lumea viseaza sa se imbogateasca fara munca. E bine asa. Se pare ca-s cel mai prost de pe aici.

rcostica este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    8th July 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    68
    Putere Rep
    9

Implicit

Citat Postat în original de haotik Vezi Post
    Deci toata lumea viseaza sa se imbogateasca fara munca. E bine asa. Se pare ca-s cel mai prost de pe aici.
    Stai linistit ca muncesc si eu destul... asta cu crypto e bonus

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    99

Implicit

Citat Postat în original de haotik Vezi Post
    de ce, investesc bani furati? cum adica fara munca?
    in plus, nu vad nimic gresit in a dori sa ai bani fara sa te chinui prea tare pentru ei.
    Trust, but verify.

NickNam3s este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    15th August 2017
    Vârstă
    31
    Posturi
    57
    Putere Rep
    0

Implicit

Moneda virtuala tot moneda virtuala este... este o simpla bula ... si cand se va sparge va fi ca in olanda cu laleaua ... Ar fi mai bine sa actionti cu prudenta. Ce factor influenteaza cresterea sau scaderea unei astfel de monede? NIMIC. Este o simpla bula ... si nu o spun eu ci altii mai destepti de pe la banci , burse de valori, oamenii cu 2 clase in viziunea unora. Eu nu as investii nici macar 1 ban in asa ceva. Si noi voi accepta niciodata ca plata intr-o astfel de moneda cuantumul a mai mult de 100 usd. prefer sa fiu precaut decat naiv

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    99

Implicit

Citat Postat în original de NickNam3s Vezi Post
    Moneda virtuala tot moneda virtuala este... este o simpla bula ... si cand se va sparge va fi ca in olanda cu laleaua ... Ar fi mai bine sa actionti cu prudenta
    Aud de 5 ani poverstea asta. Intre timp sunt tari cu moneda oficiala virtuala, companii majore care sustine diverse monede de aceest gen.
    Dar da, hai sa ne dam cu parerea de la Galati.

Citat Postat în original de NickNam3s Vezi Post
    Ce factor influenteaza cresterea sau scaderea unei astfel de monede? NIMIC.
    Asta e o prostie mare de tot. In conditiile in care ai internet, google, si tu sa sustii asta... scuza-ma, cum ai reusit sa-ti faci cont?
    Ultima modificare făcută de Dan; 5th October 2017 la 22:33.
    Trust, but verify.

NickNam3s este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    15th August 2017
    Vârstă
    31
    Posturi
    57
    Putere Rep
    0

Implicit

O bula nu tine 2 zile , apoi Moneda oficiala ? virtuala? Si leul este o moneda virtuala daca o tranzactionezi online ( dar sa imi arati si mie o tara unde are spre exemplu bitcoin moneda oficiala ) Care sunt acele companii ? floraria de pe net ce accepta plata prin bitcoin ? Sa incercat candva interogarea bitcoin in IZDA ( ma astept sa stii ce este - sa nu pui un P in fata ca ma dezamagesti ) si au fost refuzati , Este o moneda ce nu are o baza solida... Ea creste valoarea ca vrea un individ, si se colecteaza pe internet... Nu are un fundament stabil ... nu este gestionat de o banca , sau fond. Nu eu imi dau cu parerea , tu ai doar un blog ... si esti destept. Eu am inteles ca tu contrazici oamenii ai bancii , ai burselor de valori ce aia joaca zilnic cu miliarde. Stiu tu esti Dan atotstiutorul am citit despre tine. Stiu ca de curand era un interviu cu cineva de la HSBC ( un mizilic in opinia ta , tu stii mai bine decat ei oricum ) si aceasi poveste o spunea , nu exista un fundament al acestui sau al acestor monezi nu ai nici o siguranta. Este doar o bula , si cand se va sparge vedem atunci. Pare stupid si bula cu laleaua dar a fost bula secolului XVII , probabil si atunci daca existai gaseai o explicatie sa contrazici pe toata lumea. Ideea este simpla, nu va avantati sa investiti foarte mult. faceti asta cu moderatie eu asa o fac si am sa fac. ( Dan iti arat portofelul meu bitcoin ? asta de curiozitate poate iti mai revii la realitate ) ca unii dintre noi nu vorbesc sa se afle in treaba si au avut mai mult de 1 btc in viata lor sau 1 blog. Uni poate au invartit sute de btc sau chiar mai mult . Iar la problema cu banca , tipul de pe forum a dat cu presupusul de la BTC i se poate trage. total fals , dar daca omul avea numai tranzactii btc si intrati in contul bancar numai de la firme din babuin land li-sa parut suspect si l-au notificat sa mearga in alta parte ce as face si eu , daca un client de al meu ar fi dubios. ( Apropo mai acuzat ca am/avut si alte conturi pe aici si inca nu mi-ai dovedit nimic. intreaba-ti prieteni , eu am inaintat o astfel de intrebare catre staff seopedia sa verifice chiar ei. )
    Ultima modificare făcută de NickNam3s; 5th October 2017 la 22:52.

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Caut persoana cu experienta in bitcoin
    De Sorin Frumuseanu în forumul Cereri Servicii
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 8th March 2017, 18:33
  2. Bitcoin
    De puthre în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 25th May 2011, 12:47
  3. Paypal pe card moneda RON?
    De Balazs Adi în forumul PayPal
    Răspunsuri: 3