Pagina 307 din 577 PrimulPrimul ... 207257297305306307308309317357407 ... UltimulUltimul
Rezultate 3.061 la 3.070 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    38

Implicit

Din nou se intampla ceva cu statisticile 2p. Observa cineva ceva ciudat aici:

Ataşament 2573

Hint: de ce suma totala a vanzarilor generate ba creste, ba scade, de la o zi la alta? Ai crede ca ar trebui doar sa creasca... Dar poate sunt vanzari cu pret negativ si merg pe minus
    Signatura lipsa

costelg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    29th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Am comisioane aprobate de luna trecuta la Vivre ce ar fi trebuit sa intre la plata luna asta dar nu au platit nimic. Mai este cineva in aceasta situatie?

fanetrotil este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Daniela Vezi Post
    Nu inteleg cum poate fi o veste proasta faptul ca un advertiser renunta la pacaleala cu modificarea comisioanelor? Nu-mi spuneti ca munciti pentru a primi 1 leu sau 3, tind sa cred ca fiecare vrea mai mult, dar nu din comisioanele respinse. Astept ca si MarketOnline sa renunte la acei 3 lei ca nu ma incalzesc deloc, dar si ceilalti advertiseri ce practica aceeasi metoda. Consider ca nu face cinste nimanui o astfel de metoda.
    Păi eu cred că nu renunță la păcăleala cu 1leu ca să aprobe comisioanele în mod corect, ci ca să reducă cheltuielile mai mult decât o face metoda "Ia un leu. Bucură-te!". Mă rog, sunt doar presupuneri. Ar trebui să vedem peste o lună cum fluctuează procentajul comisioanelor respinse.

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    91
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    42
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    91

Implicit

Citat Postat în original de fanetrotil Vezi Post
    Când or înțelege că exprimările astea sunt deranjante? Că doar nu au zis afiliații "consultați" că nu mai vor leul.

Mă rog, e politica lor de business, dar sunt alți advertiseri în 2Parale care inspiră mai multă încredere pe zona Fashion. Eu aleg să nu lucrez cu oameni care dau vești proaste și le pun pe seama altora.
    Daca citeai topicul asta ai fi constatat ca afiliatii au cerut asta, pentur ca prin acel 1 leu se ascundea rata reala de respingere a comisioanelor
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

Prometeu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    27th October 2007
    Posturi
    1.434
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Daca citeai topicul asta ai fi constatat ca afiliatii au cerut asta, pentur ca prin acel 1 leu se ascundea rata reala de respingere a comisioanelor
    si daca le creste rata de respingere a comisioanelor si afiliatii nu-i mai promoveaza poate se gandesc de 2 ori, asa ca zic eu ca e mai bine fara acel leu pe termen lung...

Cartus este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    138
    Putere Rep
    0

Implicit

Binenteles ca mi-au respins profilul de plata, le-am dat mail, voi incerca sa trimit contractul pe mail sa il adauge ei, dar tot in site mi-as pune mai mult baza. Sper sa remedieze bug-ul.

tetele este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de tymbark Vezi Post
    de ce suma totala a vanzarilor generate ba creste, ba scade, de la o zi la alta? Ai crede ca ar trebui doar sa creasca... Dar poate sunt vanzari cu pret negativ si merg pe minus
    Este vorba de vanzari nerespinse. Ar fi ciudat sa ne laudam cu vanzari care se resping ulterior. De aceea mai poate, ocazional, sa si scada valoarea aceea.

--

Apropo de comisionul de 1 leu, tin minte cateva (zeci de pagini de) discutii in care lumea era revoltata pentru ca se simteau "pacaliti" de advertiseri. Inteleg ca nici transparenta asta nu e buna? Cam care ar fi alternativa?

tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    38

Implicit

Pai si totusi cum se explica diferenta in minus de 57.000 RON (mii de ron, nu doar ron) intre 17 si 23 la comisioane aprobate?

Intreb asa de curiozitate...
    Signatura lipsa

LensFlare este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Posturi
    1.114
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de tetele Vezi Post
    se simteau "pacaliti" de advertiseri.
    Corectare: nu se simteau, erau pacaliti. Eu cel putin am avut un comision modificat in 1 / 3 lei desi persoana respectiva (o cunostinta) a primit produsul si il foloseste, dar am preferat sa las asa ca oricum nu ii promovam pe respectivii si nici nu intentionez.

Mereu vor fi cateva persoane ce nu sunt multumite de schimbari, per total cred ca marea majoritate doresc statistici exacte nu comision de consolare.

Octav este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    19th March 2013
    Posturi
    324
    Putere Rep
    28

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Astazi au intrat in cont banii aferenti primei plati facute prin intermediul modulul de plati 2parale, o dovada in plus ca lucrurile functioneaza.

Pentru cei interesati:

1. La momentul activarii modulului de plati aveam deja contract semnat cu 2parale (nu a fost nevoie decat de confirmarea datelor deja uplodate de catre cei de la 2parale in contul meu). A urmat aptrobarea profilului de plata (a durat aprox. 1 zile)
    Salut XXXXXXX,
    Profilul de plata XXXXXXX a fost acceptat.
    De acum poti solicita efectuarea unei plati pentru acest profil daca suma comisioanelor platite de advertiseri in contul tau este de minim 100 de lei.

Spor la conversii!
    Echipa 2Parale.
    2. Pe 14.05 am facut prima retragere prin modulul de plati (am descarcat,semnat,scanat si uploadat documentele aferente platii)
    3. Pe 22.05 am primit pe email confirmare de aprobare a cererii de plata (moment in care "cereera de plata" in modulul de plati a trecut in status Aprobat):
    Salut XXXXXXXXX,
    Cererea de plata pentru profilul XXXXXXXXX a fost acceptata.
    La urmatoarea perioada de plata, contul tau va fi debitat cu suma de XXXX

Spor la conversii!
    Echipa 2Parale
    4.Astazi in cont au intrat banii aferenti

P.S. 1
    Nu a fost nevoie decat de putin mai multa rabdare decat in mod obisnuit (lucru de inteles daca luam in calcul ca aceasta functionalitate este abia la inceput...). Fara email-uri trimise la suport, fara cereri de plata trimise pe email, etc.

P.S. 2
    Speram ca in curand mesajul de confirmare sa se modifice din "La urmatoarea perioada de plata, contul tau va fi debitat cu suma de..." in "In acest moment, contul tau va fi debitat cu suma de...", adica platile sa fie facute automat, fara a mai astepta perioada 15-20 ale lunii.

Spor!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •