Pagina 137 din 577 PrimulPrimul ... 3787127135136137138139147187237 ... UltimulUltimul
Rezultate 1.361 la 1.370 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #1361
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    50


    Implicit

    tetele, dar nu mai bine hotaram noi ce e important pt noi, sau nu? Ar fi fost ok macar o bifa in dreptul fiecarei campanii pt abonare la "noutati". Ideal ar fi un panou cu setari pentru notificari...

    Deasemenea as sugera marirea numarului de itemi per pagina din inbox. 6 este mult prea putin. Ar fi de preferat macar 15-20 mesaje. Nu ar strica nici o casuta de search prin mesaje.

  2. #1362
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    80


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de tetele Vezi Post
    Astfel de notificari nu sunt optionale. Este important (din punctul nostru si al advertiserilor de vedere) sa primesti aceste notificari, pot determina decizii ale tale de a promova sau nu o campanie in continuare.
    Ai dreptate. Imi trebuiau si nu mi-am dat seama
    Caut cu jingle.ro.

  3. #1363
    Avatarul lui tetele
    tetele este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Citat Postat în original de -Rares- Vezi Post
    tetele, dar nu mai bine hotaram noi ce e important pt noi, sau nu? Ar fi fost ideala o bifa in dreptul fiecarei campanii pt abonare la "noutati".
    Una sunt noutatile (i.e. mesajele trimise de advertiseri catre toti afiliatii sai), alta sunt notificarile importante de sistem. Sa inteleg ca pe tine nu te intereseaza sa afli daca se modifica banii pe care ii faci intr-o campanie? E doar o "noutate"?

  4. #1364
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    50


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Da, nu ma intereseaza. Sunt campanii la care am aderat, dar din diferite motive nu ma intereseaza momentan aceste notificari, oricat de importante ar fi ele. Nu e o mare problema asta, dar ca principiu...

    Mi-ar fi placut sa existe posibilitatea de a seta daca sa primesti notificari pt "uneltele inexistente", dar asta am rezolvat de mult timp setand niste filtre. S-au adunat acolo vreo 15.000 de mailuri pe care le consider inutile.

    Gandeste-te ca voi consumati resurse astfel pe care le-ati putea conserva sau folosi in alte scopuri.

  5. #1365
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    80


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de tetele Vezi Post
    Una sunt noutatile (i.e. mesajele trimise de advertiseri catre toti afiliatii sai), alta sunt notificarile importante de sistem. Sa inteleg ca pe tine nu te intereseaza sa afli daca se modifica banii pe care ii faci intr-o campanie? E doar o "noutate"?
    Ok, daca tot vreti sa consumati cat mai mult curent cu serverul de mail, macar puneti optiunea sa fie un sumar cu toate modificarile in fiecare zi. Le concatenati pe toate si le puneti intr-un email, ca sa nu ne bipaie toata ziua telefonu ca nu stiu cine a modificat cookieul de la 7 la 8 zile. Si seopedia stie sa faca asta, nu-mi trimite email de fiecare data cand a mai pus cineva un post, imi face un sumar la sfarsitul zilei.
    Caut cu jingle.ro.

  6. #1366
    Avatarul lui iuddavali
    iuddavali este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    4th May 2011
    Vârstă
    43
    Posturi
    406
    Putere Rep
    27


    Implicit

    La categoria "Unelte" se pot pune mai multe campanii pe o pagina? Ca la 3 pe pagina ma satur sa tot caut prin cele 15 pagini, pana gasesc denumirea, ca sa generez un link. Stiu ca exista si alte metode ca sa generez un link/shortlink, insa mie imi trebuie aia de acolo (de ce sa umblu cu 2-3 unelte cand pot face totul dintr-un singur loc).
    "Modul in care gandesti atunci cand pierzi, determina cat mai ai de asteptat pana vei castiga" David Schwartz

  7. #1367
    Avatarul lui matei
    matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    35
    Posturi
    888
    Putere Rep
    40


    Implicit

    O solutie pentru cei care se plang de mail-urile (mult prea multe) de la 2 parale: Oare nu ar fi mai simplu sa va faceti un folder in adresa de mail in care sa ajunga toate mail-urile de la 2parale?
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

  8. #1368
    Avatarul lui Stefania Trandafir
    Stefania Trandafir este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    18th June 2012
    Posturi
    550
    Putere Rep
    32


    Implicit

    la a 5-a zi de IChallenge, se pare ca unii din super afiliatii din clasamentul de 10 au atins "accidental" suma de 2900 RON si au intrat la aceasta categorie in concurs....si ca super afiliatii se numara pe degete.

    Si mai cred ca porcul nu se ingrasa in ajun de Craciun, adica nu te pui pe treaba sa faci bani pentru un loc in primii 10 in timpul competitiei. Zicea cineva aici pe forum ca challengeul il poti stabili cu tine insuti...in permanenta...si are mare dreptate.
    Ar fi interesant ca evolutie, ce va fi la anul pe vremea asta intr-un astfel de concurs. Chiar mi-ar placea sa compar niste cifre...in conditiile in care increderea in comertul online creste de la o zi la alta.

  9. #1369
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    50


    Implicit

    matei, nu e o solutie. Deja am facut asta pentru anumite tipuri de notificari (am adunat peste 15.000 notificari inutile doar intr-un singur folder).

    Nu poti face asta pt toate notificarile pentru ca unele pot fi chiar importante.
    Mi se pare foarte buna solutia propusa de puthre, cu comasarea acestora.

  10. #1370
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    80


    Implicit

    Citat Postat în original de matei Vezi Post
    O solutie pentru cei care se plang de mail-urile (mult prea multe) de la 2 parale: Oare nu ar fi mai simplu sa va faceti un folder in adresa de mail in care sa ajunga toate mail-urile de la 2parale?
    Pare mai simplu ca sute de afiliati sa-si faca fiecare foldere de mail si reguli pentru o singura problema?
    Caut cu jingle.ro.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •