Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Crestere CPM in Adsense

Bela este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    23rd May 2015
    Posturi
    194
    Putere Rep
    9

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit Crestere CPM in Adsense

Acum vre-un an+ am primit un mail de la Ezoic daca nu vreau sa ma "combin" cu ei la reclamele adsense.
    La momentul respectiv m-am eschivat si i-am bagat la spam.
    In Noimebrie anul trecut si-au amintit iar de mine si au inceput sa ma frece din nou cu mailuri (de data asta o domnisoara).
    Respectiva chiar a vizitat site-ul meu si mi-a dat mesaj cu pasii de setup (sunt cateva).
    La sfarsitul lui Feb m-am hotarat sa le dau o sansa.
    Am facut setup (schimbare de DNS, aplicatie AdX, acces GA, acces cont Adsense (cred ca le-am dat acces si la search console, nu mai stiu).
    Anyway....
    CPM a crescut cu 436% iar veniturile s-au triplat (vs aceeasi perioada din 2019) si nu s-a terminat luna... asa in plina criza Coronavirus.

Daca aveti site-uri decente monetizate Adsense cu un trafic de 10k/luna, domnisoara face "speed up" la procesul de aplicare prin mail.
    Care vrei mailul da un PM sau aplica pe site la ei (dureaza un pic mai mult): ezoic.com
    Snip20200318_2.jpg
    Snip20200318_3.jpg
    Snip20200318_4.jpg
    Snip20200318_5.jpg
    Busy

andreiionut este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    31st January 2014
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    39
    Posturi
    293
    Putere Rep
    13

Implicit

Am avut si eu Ezoic pe un site. In primele 2 luni s-au dublat veniturile, metoda e simpla- ei pun mai multe reclame Adsense decat iti este permis tie individual. Totul parea foarte bun.
    Din pacate, dupa 2-3 luni veniturile au inceput sa scada si aveam o gramada de probleme cu ei - anumite pagini erau blocate automate pe niste cuvinte care erau automat setate ca neconforme( conform politici Google), site-ul se incarca extrem de greu, experienta vizitatorilor era deplorabila.
    Am revenit pe Adsense si veniturile si-au revenit, site-ul este mult mai rapid si nu mai sunt probleme. Depinde ce prioritizam.

LuKian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    7th October 2010
    Locaţie
    Petrosani
    Vârstă
    34
    Posturi
    737
    Putere Rep
    19

Implicit

castigurile tot de la adsense le iei ? si tot acolo ti le arata sau ?
    Scriu prost gramatical.... dar totusi, fii pozitiv!

Bela este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    23rd May 2015
    Posturi
    194
    Putere Rep
    9

Implicit

@andreiionut - Da, viteza site-ului scade pt ca injecteaza codul lor, respectiv tot traficul e redirectat prin DNS-ul lor. Nu cred ca mai exista restrictii majore la numarul de reclame pe care poti sa-l pui pe o pagina (aveam deja vreo 7)... ei fiind parteneri google/AdX baga reclame mai scumpe decat traditionalul adsense. Experienta vizitatorului ramane de analizat. Traficul este acelasi

@LuKian - plata o fac cei de la Ezoic - screenshot-ul e din dashboard-ul de acolo.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Metode testate de crestere CPC Adsense
    De Adelin în forumul Adsense
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 31st August 2014, 15:35
  2. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 30th March 2013, 20:21
  3. crestere site
    De crysty_23 în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 22nd June 2009, 20:57
  4. Crestere trafic
    De midanius în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 1st July 2007, 22:33
  5. Crestere trafic ...
    De arizona în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 14th September 2006, 01:47

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •