Pagina 15 din 23 PrimulPrimul ... 51314151617 ... UltimulUltimul
Rezultate 141 la 150 din 224

Subiect: Google Page Rank update II

iuddavali este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    4th May 2011
    Vârstă
    41
    Posturi
    406
    Putere Rep
    22

Implicit

Confirm si eu. Cresteri la zeci de bloguri, nu doar la 1-2.
    "Modul in care gandesti atunci cand pierzi, determina cat mai ai de asteptat pana vei castiga" David Schwartz

MrBogdan este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th March 2013
    Locaţie
    Timisoara
    Posturi
    86
    Putere Rep
    0

Implicit

Ne-a facut Google un cadou de mos Niculae.

nRazvan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    14th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    249
    Putere Rep
    17

Implicit

acuma trebuie sa inceapa iar nebunia cumpararii de linkuri pentru siteurile de Craciun

Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    122
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    122

Implicit

Citat Postat în original de iuddavali Vezi Post
    Confirm si eu. Cresteri la zeci de bloguri, nu doar la 1-2.
    Cand PR creste, cu siguranta in alta parte scade.

Unii ati primit +, datorita link-urilor cu PR mai mare ca al vostru, altii ati primit -, pentru disparitia link-urilor sau penalizare.

Nu are legatura cu update de continut sau "site lasat sa stea".

PR-ul este cu si despre links.

Ma refer la PR real, nu fake.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    55
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.066
    Putere Rep
    55

Implicit

Si eu am primit intr-o parte, mi s-a luat pe alta .. dar Tom, ceva s-a schimbat in modul de calcul al PR-ului. La link-urile ce le-am adus catre un site nou, acum un an as fi luat PR 4 sau chiar 5, acum am luat doar 3 .. ceva s-a schimbat, inca nu-mi dau seama ce, dar sigur s-a schimbat.
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Tara Hategului
    Vârstă
    34
    Posturi
    1.702
    Putere Rep
    29

Implicit

Cand PR creste, cu siguranta in alta parte scade.

Unii ati primit +, datorita link-urilor cu PR mai mare ca al vostru, altii ati primit -, pentru disparitia link-urilor sau penalizare.

Nu are legatura cu update de continut sau "site lasat sa stea".

PR-ul este cu si despre links.

Ma refer la PR real, nu fake.
    Clar nu mai sta asa treaba... La un site la care am adus linkuri de pr7,6,5,4,3 inca de acum un an, acum a luat doar pr3, cele la care nu am miscat un deget la continut chit ca au fost pastrate backlinkurile au fost curatate de pr.. de pr3-4 la pr0-1.. deci, clar sa schimbat ceva in calculul pr..

Tom
    Reputatie:
    122
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    122

Implicit

Citat Postat în original de PhoeniXman Vezi Post
    Clar nu mai sta asa treaba... La un site la care am adus linkuri de pr7,6,5,4,3 inca de acum un an, acum a luat doar pr3, cele la care nu am miscat un deget la continut chit ca au fost pastrate backlinkurile au fost curatate de pr.. de pr3-4 la pr0-1.. deci, clar sa schimbat ceva in calculul pr..
    Update-ul de PR, nu este de astazi, esti cel AMANAT. Deci calculele se fac la link-urile primite/avute mai devreme de august. Ce a fost dupa august (poate mai devreme) nu conteaza la PR, dar intotdeuna conteaza la autoritate si in SERP.

In rest, fiecare cu abordarea lui. E destul de complicat de explicat cum functioneaza google, pentru ca intotdeuna apare discutia cu "dar cine zice?", "stie cineva sigur", etc.

Cand vine vorba de seo, discutiile se duc catre infinit, nu exista "finalizare".

Cand zice Matt ceva,

- 70% zic: minte ma!
    - 10 % zic: tare google asta, bine face, dar nu facem nimic inca, sa mai vedem si alte opinii, pe care oricum nu le credem
    - 10% zic: gata ma, asta trebuie sa facem!
    - 10% zic: bulangiu matt asta, ********* masii, iar mi-a busit site-ul, era curat frate, fara probleme, nu e corect, ia uitei pe aia, ******masii
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

imagini este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    29th June 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    675
    Putere Rep
    25

Implicit

@ Tom
    Inainte de a emite o "duda" (eu) am o nelamurire: Spui ca PR este cu si despre links. Poate asa e, dar e insuficient. Mai trebuie sa fie ceva, si argumentez:
    1. Site PR 2, lasat de 2 ani in paragina, nici un articol nou, pierdut majoritatea linkurilor. Azi tot PR 2.
    2. Site PR 0, continut masiv, doua links PR 3 inainte de august, unul PR 5 dupa august. Azi PR 4.
    3. Site PR 3, continut adaugat rar, pierdut links. Azi PR 4.

Din mica mea experienta, trag concluzia ca nu (mai) e despre links in proportie covarsitoare. Din pacate, nici nu pot emite un rationament mai departe de ceea ce am afirmat mai sus.

Tom
    Reputatie:
    122
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    122

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de imagini Vezi Post
    @ Tom
    Inainte de a emite o "duda" (eu) am o nelamurire: Spui ca PR este cu si despre links. Poate asa e, dar e insuficient. Mai trebuie sa fie ceva, si argumentez:
    1. Site PR 2, lasat de 2 ani in paragina, nici un articol nou, pierdut majoritatea linkurilor. Azi tot PR 2.
    2. Site PR 0, continut masiv, doua links PR 3 inainte de august, unul PR 5 dupa august. Azi PR 4.
    3. Site PR 3, continut adaugat rar, pierdut links. Azi PR 4.

Din mica mea experienta, trag concluzia ca nu (mai) e despre links in proportie covarsitoare. Din pacate, nici nu pot emite un rationament mai departe de ceea ce am afirmat mai sus.
    Repet, orice discutie pe thema asta, nu produce un raspuns concret.

PR este matematica PURA. La matematica e simplu, ca doar sunt cifre. Seo este mai complex, nu este doar matematica, dar aici vb strict de PR.

Ce nu intelegi voi (tu) este faptul ca diferenta intre PR afisat de un tool si PR real este majora, de multe ori PR-ul este altul. De ex acum, tu vezi la mine PR5, dar sunt sanse mari sa am deja PR8, cum la fel, sunt sanse sa am PR1.

Eu am cumparat foarte rar de pe forum, pentru un motiv IMPORTANT. Mi se vinde pret de PR, fara ca nimeni sa inteleaga ca un 10+ links externe, anuleaza (scade) valoarea PR, deci platesc PR 0-1 la pret de PR5. Site-uri cu cate 20-30 external (sa nu zic mai multe), vand advertoriale sau links cu pret de PR4-5 cat are site-ul. Daca eu platesc PR, vreau sa primesc PR, altfel valoarea este identica cu a unui site nou, pr0. De multe ori un site curat cu pr0-1 (fara site-wide), ofera putere mai mare fata de un PR6 plin de advertoriale si 1-20 site-wide (ce e peste 20 e deja junk).

Eu am pagini interne, de blog cu PR7, cu 0 external links. Oare asta nu inseamna un link de calitate, daca cumperi PR? Un link in (din) pagina mea , face cat 10 PR7 cu cate 10-20 External links pe pagina ta (nu index) (nu ma pune sa explic fraza asta, e doar un ex )

Daca tu ai cumparat un adv pe un PR5, iar pagina astazi, dupa pr update are 0 sau 1, tu ai cumparat pr0 sau 1, dar ai platit PR5. Comprende?

-------------------------------

Banuiesc ca realizezi ca:
    - PR-ul il ofera pagina de unde ai link si nu root-ul site-ului. Iar pr-ul se imparte la nr de link-uri.
    - PR-ul este notat la fel ca la cutremure. Diferenta de 1 punct, nu este 1 punct (magnitudine) (logica este identica, doar ca in sens invers (pr mare = avantaj, unde la cutremur e dezavantaj) (100 cutremure de 3, nu le simti. Vine unul de 6 si deja dansezi, la 7 canti dansand, iar la 9 planezi!))

-------------------------------

Si discutia poate continua la infinit.

ieri imi vindea un amic de pe forum, 2 PR5, pentru un test. Astazi ambele sunt PR0 Probabil el se intreba si acum, de ce nu am cumparat la oferta

off: Acelasi lucru si la trust, PA, etc. Toate sunt rezultate obtinute in urma unei ecuatii, care de cele mai multe ori nu este corecta.
    Ultima modificare făcută de Tom; 6th December 2013 la 16:43.

MrBogdan este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th March 2013
    Locaţie
    Timisoara
    Posturi
    86
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Update-ul de PR, nu este de astazi, esti cel AMANAT. Deci calculele se fac la link-urile primite/avute mai devreme de august. Ce a fost dupa august (poate mai devreme) nu conteaza la PR, dar intotdeuna conteaza la autoritate si in SERP.
    Am vandut un site care pana in august nu avea continut pe el, link-uri nici atat. Prin august-septembrie a primit atat backlink-uri cat si continut si acum vad ca are pr 2. Domeniul era nou inregistrat, deci pr-ul initial era 0.

Pagina 15 din 23 PrimulPrimul ... 51314151617 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Google Page Rank update
    De Shumy în forumul Google
    Răspunsuri: 1173
    Ultimul Post: 2nd August 2012, 11:54
  2. Page rank update.WHEN??
    De baltaretu în forumul Google
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 23rd August 2010, 14:12
  3. page rank update
    De voidcode în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 24
    Ultimul Post: 4th January 2009, 04:48
  4. Page Rank Update?!?!?!?!?
    De RoManiac în forumul Google
    Răspunsuri: 31
    Ultimul Post: 30th September 2008, 10:27
  5. Page rank update???
    De doro în forumul Google
    Răspunsuri: 128
    Ultimul Post: 17th June 2008, 02:04

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.