Nu sunt programator de meserie, dar ce iti sugerez e sa te apuci de un proiect mai mare.
Ex: Fa-ti un portal general sau de turism sau orice (atat timp cand aplici ce ai invatat pe ceva mai mare).

P.S.: Dupa ce ai inteles cum mergea treaba cu PHP mergi spre MVC-uri (symfony, YII, cakephp etc). Vezi ce se cauta in Romania si invata (va fi un avantaj la interviuri)