Salutari! As vrea sa aflu cateva pareri si sfaturi legate de pozitionarea pe cuvinte cheie relevante in SEO.

Am gasit recent un produs nou, cu un numar masiv de cautari (2 cuvinte cheie, in februarie+martie au peste 50k cautari), cuvintele cheie sunt noi, insa se aseamana oarecum cu unele de pe nisa auto.
Am realizat 2 articole pe 2 domenii diferite pe 6 mai, optimizate pe cuvinte cheie si LSI, am inceput sa fac linkbuilding (unele domenii cu backlink se afla in top 20 in SERP), si videoclip pe YouTube cu link, link-uri atat cu ancora cuvant cheie cat si naked URL.. Articolul este indexat.

Problema este ca nu apar inca la termenele dorite. Sa spunem ca ar fi vorba de "pareri Nurofen Plus". La aceasta cautare apar pe pagina 2 cu video YouTube si cu un articol despre televizoare (care a avut in sidebar link catre articolul dorit).
De asemenea apar pe prima pagina la "pareri Plus", insa nu are cautari. Acum cateva zile apareau vre 3-4 rezultate de pe site pe pagina 3, insa erau pagini irelevante. Am facut si alte proprietati web, insa de obicei se indexa rapid si in maxim cateva zile aparea la celelalte articole pagina care treuia sa apara.

Exista vreo modalitate de a face Google sa inteleaga ce rezultat ar trebui sa afiseze, sau sa astept mai mult timp?