Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 35

Subiect: Rezultate SEO

  1. #1
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.697
    Putere Rep
    29


    Implicit Rezultate SEO

    Sunt curios cam ce marja de timp va acordati pentru a ridica un site pe prima pagina si apoi in TOP 3 atunci cand aplicati o strategie SEO, in functie de concurenta.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  2. #2
    Avatarul lui stefanp
    stefanp este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    16th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Posturi
    82
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Conteaza foarte mult domeniul siteului, daca este concurenta mica sau medie maxim 1 luna, daca este concurenta mare stabilesc perioada in functie de cata putere de investitie are clientul.

  3. #3
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de stefanp Vezi Post
    Conteaza foarte mult domeniul siteului, daca este concurenta mica sau medie maxim 1 luna, daca este concurenta mare stabilesc perioada in functie de cata putere de investitie are clientul.
    Maxim o luna? wtf !?! sper ca nu optimizezi pe "acadele roz cu bretele"
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  4. #4
    Avatarul lui stefanp
    stefanp este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    16th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Posturi
    82
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Nu toti fac siteuri doar pentru emag sau fashion. Mai sunt si alte domenii ca de exemplu: servicii veterinare, servicii frigotehnice, asfaltari, organizari evenimente, livrare mancare chinezeasca.. in fine pot face o lista lunga cu ce am lucrat pana acum. Plus ca eu am avut parte doar de firme axate pe bucuresti, daca faci seo pentru o firma din provincie unde concurenta este mica ar fi rusinos sa ceri mai mult de o luna pentru o lista de minim 50 expresii cheie

    PS: poti sa imi dai cata reputatie negativa doresti, chiar nu imi pasa

  5. #5
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Citat Postat în original de stefanp Vezi Post
    PS: poti sa imi dai cata reputatie negativa doresti, chiar nu imi pasa
    Dar chiar nu ti-am dat nici un punct de reputatie, serios. Ori confunzi, ori ti-am dat prin vreun alt thread din greseala.

    Ai inteles gresit mesajul meu de mai sus, nu era in nume de rau, ci mi se parea un timp mult prea mic.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  6. #6
    Avatarul lui stefanp
    stefanp este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    16th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Posturi
    82
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Dar chiar nu ti-am dat nici un punct de reputatie, serios. Ori confunzi, ori ti-am dat prin vreun alt thread din greseala.

    Ai inteles gresit mesajul meu de mai sus, nu era in nume de rau, ci mi se parea un timp mult prea mic.
    Nu conteaza daca mi-ai dat sau nu puncte, nu ma intereseaza, nu sunt aici pentru niste linute verzi sub nume

    Pai de ce ti se pare un pic cam mic?
    Cate optimizari SEO cu rezultate pozitive ai facut pana acum?
    Cate carti legate de SEO ai citit pana acum (carti nu articole)?
    De cat timp faci asta sau cu ce te ocupi?

    *** nu sunt suparat si nici nu ma cert, doar sunt curios, daca vrei iti dau si o reputatie

  7. #7
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Stefan, ma bag si eu in discutie, fara avea pretentia ca detin adevarul absolut.

    Da, si mie mi se pare total nerealist termenul de 1 luna pentru 50 de kw pe o nisa medie (parca asa te-ai exprimat).

    Ca sa raspund si la intrebarile tale, nu prea obisnuiesc sa citesc carti de seo, dar am facut cateva optimizari la viata mea, deci pot zice ca multa, putina, am oarece experienta in domeniu.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  8. #8
    Avatarul lui stefanp
    stefanp este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    16th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Posturi
    82
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Citat Postat în original de Robert Vezi Post
    Stefan, ma bag si eu in discutie, fara avea pretentia ca detin adevarul absolut.

    Da, si mie mi se pare total nerealist termenul de 1 luna pentru 50 de kw pe o nisa medie (parca asa te-ai exprimat).

    Ca sa raspund si la intrebarile tale, nu prea obisnuiesc sa citesc carti de seo, dar am facut cateva optimizari la viata mea, deci pot zice ca multa, putina, am oarece experienta in domeniu.
    Ok, voua cat va ia sa aduceti un site nou (ca sa fie mai dificil) sau unul vechi pe piata (ca sa fie mai simplu) in prima pagina google pentru 50 kw?

    Cum stabiliti voi cuvintele cheie? Daca firma livreaza mancare voi stabiliti ca si kw : "livrari mancare" general? daca firma este din iasi, la ce o ajuta sa apara pe prima pagina pt cautarile din toata tara? sa ajunga clientul sa isi aleaga mancarea sa sune si dupa sa se enerveze ca nu a vazut la contact ca sunt din iasi si nu din bucuresti? nu mai bine folosim "livrari mancare iasi" ?

    Imi poti da un exemplu de 50 kw pentru perioada voastra?

  9. #9
    Avatarul lui stefanp
    stefanp este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    16th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Posturi
    82
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Si daca tot am zis asta cu "livrari mancare" pentru cautare am pe prima pagina un site realizat si optimizat de mine acum 4 ani care inca se mentine si pe a doua pagina alte doua siteuri unul cu vechime tot 3-4 ani si altul 2 ani. Si de atunci nu m-am mai ocupat de ele.

  10. #10
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Stefan, din cele zise de tine, iarta-ma ca iti spun, creezi impresia ca vinzi seo la kilogram. (imi cer scuze anticipat daca ma insel)

    Citat Postat în original de stefanp Vezi Post
    Ok, voua cat va ia sa aduceti un site nou (ca sa fie mai dificil) sau unul vechi pe piata (ca sa fie mai simplu) in prima pagina google pentru 50 kw?
    Asta este o intrebare pe care as fi asteptat-o de la un incepator, nu de la o persoana care ofera servicii de gen.

    Cum stabiliti voi cuvintele cheie?
    In momentul in care stabilesc o lista de cuvinte cheie, o stabilesc cu gandul la a-i asigura clientului meu o conversie cat mai buna, astfel incat sa ajunga rapid la un ROI pozitiv. Asta daca nu cumva clientul are o fixatie pe o anumita lista proprie.

    Daca firma livreaza mancare voi stabiliti ca si kw : "livrari mancare" general? daca firma este din iasi, la ce o ajuta sa apara pe prima pagina pt cautarile din toata tara? sa ajunga clientul sa isi aleaga mancarea sa sune si dupa sa se enerveze ca nu a vazut la contact ca sunt din iasi si nu din bucuresti? nu mai bine folosim "livrari mancare iasi" ?
    In speta data, as alege cautarea regionala. Ce te faci insa daca clientul vrea expunere si la cautarea globala? Ca asa vrea el. Sunt banii lui. Si ce te faci in momentul in care cautarea este nu livrare mancare ci haine dama. E un exemplu ipotetic, evident.


    Imi poti da un exemplu de 50 kw pentru perioada voastra?
    Nu, pentru ca intrebarea este adresata prost. Vezi primul raspuns al meu. Eu nu vand servicii la kilogram.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Rezultate similare
    De Razvan Matei în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 4th March 2015, 08:11
  2. rezultate google
    De shotgun în forumul Google
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 18th July 2011, 09:50
  3. rezultate google
    De Mascka în forumul Google
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 12th June 2007, 23:49
  4. Cum pot lua rezultate de pe Google?
    De Sputz în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 3rd May 2007, 12:14
  5. linkuri in rezultate
    De tis în forumul Google
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 9th October 2006, 22:34

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •