Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 12 din 12

Subiect: Comentarii date de concurenta

  1. #11
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de nRazvan Vezi Post

    Negative SEO - inteleg de ce nu ai vrea sa se discute acest subiect dar...si asta e doar logica mea, nu se inseamna ca e buna...cei care abia aud de acest subiect sunt incepatori si nu au resurse pentru a face probleme serioase. Cei care au deja experienta peste medie, 99.99% stiu despre subiect si este vorba doar de o decizie morala.
    Pentru ca investitia in "reparatii" este de cele mai multe ori x 100. Online toti sunt cocosi, oamenii se "aprind" repede si imediat reactioneaza cu "ura". Nu sunt genul care sa faca video gen: " cum sa spargi un lacat rapid", "cum sa furi un portofel" etc.

    "Negativ seo' exista, dauneaza si e "naspa". Probleme serioase nu faci cu "resurse", pentru ca inevstitia este mica daca "cine face stie ce face", iar fix asta incerc sa evit (stie ce face). E suficient sa deranjezi pe unul disperat si "resursele" devin nelimitate.
    Poti scapa lejer, fara probleme si sa mergi mai departe, dar in acelasi timp te poti "trata" ani de zile, fara sa mai speri la status de "sanatos".

    Da, eu am alt stil de exprimare, pentru ca sunt batran, satul si de multe ori realizez ca pierd vremea. Fix pentru acest stil mi-am atras negative, reviews negative, etc. E suficient sa-ti trag un sut pentru ca ai spu o prostie (pe forum) si prima reactie este un "negativ", la care eu trag sa repar 2-3 luni. Nu mai conteaza ca peste alte 2 luni, "razbunatorul" realizeaza ca "a gresit", raul e deja facut, iar daca e facut bine, merge cu tine (site) forever, iar tu esti obligat sa repari, sa cresti, sa repari, sa cresti, tot forever. Sau renunti!

    Foarte multi stiu "despre subiect", dar nu fac ei, platesc pe altii. Acei "altii" sunt problema.
    Ultima modificare făcută de Dan; 24th July 2015 la 11:29.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  2. #12
    Avatarul lui seobob
    seobob este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    10th February 2015
    Locaţie
    Sibiu
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Cel mai bine ar fi sa foloesti Link Detox de la Link Research Tools, iti faci acolo fisierul pentru Disavow si apoi il adaugi in GWT. Ai grija ce link-uri elimini deoarece exista riscul de a elimina link-uri bune, ceea ce ti-ar putea afecta ranking-urile.

    Incearca totusi sa contactezi pe cei care detin site-urile unde ai link-uri. De cele mai multe ori se poate rezolva si asa.

    Legat de subiectul cu negative SEO, aici e iarasi cu doua taisuri.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Trafic.ro are concurenta | Stato.ro
    De Bogdan Calin în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 3rd June 2013, 18:20
  2. Concurenta lui Google
    De cris în forumul Google
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 24th January 2013, 21:54
  3. Concurenta murdara
    De lovelife în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 23rd March 2012, 13:56
  4. Tu cum influentezi concurenta?
    De Dan în forumul Stiri despre motoarele de cautare, SEO si Marketing
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 4th October 2011, 01:21
  5. Cum te protejezi de concurenta ?
    De Alvy în forumul Dezbateri SEM
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 13th January 2011, 14:31

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •