Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 32

Subiect: Raport de pozitionare

  1. #11
    Avatarul lui Marius Mailat
    Marius Mailat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    16th November 2005
    Vârstă
    48
    Posturi
    1.818
    Putere Rep
    42

    Implicit

    Krumel, eu nu vreau sa ma iau in gura cu nimeni. Dar lasa mai jos cu tonul asta. Eu de exemplu sunt curios. Tu esti pus pe asezat la zid.

    Te-as intreba, esti tu in stare sa faci un astfel de script? Eu la asta m-ama gandit prima data. Ne poti arata o solutie facuta de tine in PHP?

    Acuma ca sunt solutii gratis e adevart, dar hai sa vedem totusi ce ofera oamenii astia inainte sai punem la zid.

    Just my 2 cents, cu riscul sa imi ridic forumul in cap, pana la urma e prea multa agresivitate in unele posturi.

    Love you all.
    Directory Submitter - soft de inscriere in 4500 de directoare straine si 1025 romanesti
    Anunturi - soft de inscriere in 500 de siteuri de anunturi

  2. #12
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72

    Implicit

    mmariusel, inteleg ca faci afaceri (si chiar pe forumul asta ti se permite sa postezi link-uri "la greu") dar trebuie sa intelegi ca afacerea pe care o prezinti are versiuni sau variante free.

    Discutia mea ar fi trebuit sa ii aduca in momentul in care ar fi spus: "noi avem ceea ce aia nu au".

    Deci ai au ei? Asta ma intereseaza.

    La fel a fost si cu discutia cu tine (pentru care imi porti pica), ptr ca de vandut vindeti, dar ce si cum.

    Apoi, probabil dupa parerea ta ar fi trebuit sa nu intreb nimic, dar imagineaza-ti ca si eu as fi interesat de asa ceva.

    Si cum pot afla mai multe decat intreband.

    Pe de alta parte, multe firme nu stiu sa isi promoveze produsele. Si e normal sa prezinti o atitudine fata de ele, ptr. ca (mai ales pe forumul asta) nu toti sint "fraierii care cumpara sau platesc orbeste".

    Am vazut ce ofera, intrebarile mele erau pentru a se oferi detalii...care nu sint.


    Ca potential client imi rezerv dreptul de a face "varza" prin intrebari o firma care imi prezinta un produs. Nu doar firma are dreptul sa isi prezinte produsul.

    Cam asa se fac afacerile draga mmariusel.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  3. #13
    Avatarul lui Marius Mailat
    Marius Mailat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    16th November 2005
    Vârstă
    48
    Posturi
    1.818
    Putere Rep
    42

    Implicit

    Eu nu port nimanui pica, daca cineva este in stare sa imi arate 3 produse care fac ce fac aplicatiile mele jos palaria. Pana acum aplicatiile mele nu au concurent free sau pe bani.

    Aici discutia nu e despre ce VAND eu ci despre modul de abordare. Eu spun ca ar trebui sa fim mai moderati in cum abordam un serviciu nou. De ce sa nu intrebam si sa dam sfaturi decat sa aruncam cu pietre.

    Eu sunt sigur ca multa lume se bucura de feedback ( ex eu astept astfel de critica pe thread-ul de pe aria de studii de caz ). Vrei sa spui ceva, descarca-te acolo.

    Dar eu spun ca orice serviciu porneste de la un anumit stadiu si are posibilitatea sa creasca. Poate sa creasca sau sa nu creasca. Poata sa ajunga mare sau nu.

    Eu nu ii apar pe baietii astia, e doar un principiu. Habar n-am daca sunt sau nu seriosi dar poate exista posibilitatea ca serviciul lor e bun si folositor.

    Cam asa se fac afacerile draga mmariusel.
    Nu cred ca ai gasit persoana caruia trebuie sa-i explici treaba asta
    Directory Submitter - soft de inscriere in 4500 de directoare straine si 1025 romanesti
    Anunturi - soft de inscriere in 500 de siteuri de anunturi

  4. #14
    Avatarul lui Iskander
    Iskander este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    9th December 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    749
    Putere Rep
    39

    Implicit

    Mai wizii ai dreptul sa vinzi orice. Dar nu veni pe un forum de specialisti sa ne iei de prosti.

    O data nu vad utilitatea unui astfel de tool, ca face grafice ce bucurie...

    Tool gratis:
    http://www.digitalpoint.com/tools/keywords/
    This utility can be used to check search engines (currently supporting Google, Yahoo and MSN) for search engine ranking and track those ranking historically,which as you probably know is critical when doing Internet marketing for your website(s).

    http://googlerankings.com/positiontracking/
    Mai sunt o groaza, a se vedea sectiunea utile seopedia sau poate chiar o cautare pe google .

    Ca idee un astfel de tool/marketing pe care-l practici merge pentru newbies, ingineri care cred ca stiu ce inseamna SEO, oameni care vor sa se imbogateasca peste noapte si asa mai departe.

    Iar cu google.ro motor romanesc.... deficienta de exprimare.
    Ghid de optimizare SEO pentru începători și nu doar!

  5. #15
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72

    Implicit

    Citat Postat în original de mmariusel Vezi Post
    Dar eu spun ca orice serviciu porneste de la un anumit stadiu si are posibilitatea sa creasca. Poate sa creasca sau sa nu creasca. Poata sa ajunga mare sau nu.
    Iar eu spun sa vii si sa prezinti un serviciu atunci cand e competitiv. Nu cand vinzi versiuni gratuite de pe net.

    Ok...in fiecare secunda se naste un prost...dar ma indoiesc ca pe forumul asta secundele se pot numara.

    Apoi, nu inteleg de ce se simt ofensati oamenii cand prezinta un produs si primesc feedback care nu le convine.

    Sau ar trebui ca lucrurile postate pe forumul asta sa nu fie puse la indoiala, sa nu li se ceara detalii, sa pot fi convins ca e un produs de care am nevoie?

    Pai daca nu esti deacord cu ce zic, mi-am gasit cel putin o persoana careia sa ii explic dpdv al clientului cum e o afacere si cum se prezinta un serviciu.

    Nu inteleg de ce o critica sau o explicatie ceruta trebuie sa nasca divergente. Nu am nimic cu nimeni, dar vreau sa stiu, am dreptul sa intreb...si in functie de raspunsurile si atitudinea voastra..pot alege..eu si ceilalti...daca voi/vom cumpara un serviciu sau un produs.


    In romania toti facem afaceri pe Net...asa cum se fac la taraba.
    Ultima modificare făcută de Krumel; 16th February 2007 la 21:03.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  6. #16
    Avatarul lui too_night
    too_night este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    704
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Ei, da...
    @wizzi incearca sa vanda serv.realizate si facute de tool-uri stiute de cei mai multi dintre noi; pentru unii romani merge, ca suna pompos, cred (vezi mail-urile spamiste primite de la asa zise firme de SEO care-ti ziceau ca te aduc in top ten in 1 sapt, prin "inserarea" unui cod miraculos - iar site-ul lor cu tone de hidden text, nu mai stiu care sunt aia - au fost postati pe aici pe undeva).
    Nu cred ca trebuie luat in seama si nici discutat prea mult pe tema asta. El sa fie sanatos, vorba bancului (tip la prostituata, "dupa": n-am sa-ti platesc, teapa! ; ea: ei, tu sa fii sanatos....).
    p.s. scuze pt. off-topic.

  7. #17
    Avatarul lui wizzi
    wizzi este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd February 2007
    Posturi
    18
    Putere Rep
    0

    Implicit

    m-am intors, va astept pe toti cu intrebari. Va inteleg aversiunea pe care o aveti fata de formularea mesajului. Ar fi trebuit probabil sa intru pe acest forum, sa ma dau drept un novice si sa "vand" acest util altfel. Dar la ce bun? Noi suntem o firma, avem 14 angajati si lucram curat. Nu facem spam, optimizam cu tehnici corecte de dezvoltare de continut si uite ca am lansat si un util dezvoltat in Perl (caruia ii vor urma altele)
    Daca am postat pe acest forum e pentru ca suntem o firma româneasca care vinde un produs românesc si nu american sau alta natie.
    Pentru cei care vor sa testeze serviciul va punem la dispozitie un cod gratuit, nu trebuie decat sa ne trimiteti un mail

    wizzi

  8. #18
    Avatarul lui too_night
    too_night este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    704
    Putere Rep
    0

    Implicit

    uizi, chiar nu merge aici, nu intelegi?
    treci la e-mail spam, daca vrei. si nu mai reveni.

  9. #19
    Avatarul lui wizzi
    wizzi este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd February 2007
    Posturi
    18
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Imi pare rau dar voi continua sa particip la acest forum si intentionez sa impartasesc din experienta mea atata timp cat totul este constructiv. Imi place sa cred ca am tot atatea drepturi ca si ceilalti de a fi prezent pe acest forum.

    wizzi

  10. #20
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72

    Implicit

    wizzi as vrea sa intelegi ca atunci cand promovezi un produs trebuie sa o faci bine.
    Ca atunci cand creezi un serviciu aduci imbunatatiri daca el exista deja. Trebuie sa ii dai potentialului client un motiv pentru a cumpara acel produs.

    Sint singurile lucruri pe care le-am adus in discutie.

    Pe forum nu o sa te dea nimeni afara pentru acest topic. Ai aceleasi drepturi ca oricare alt user. Si nici nu s-a pus in discutie acest fapt.

    Ar fi "istet" din partea voastra sa imbunatatiti serviciul cu ajutorul nostru. Ptr. ca unii dintre noi chiar stiu ce vorbesc. Si in plus iti pot fi potentiali clienti.

    Succes.
    Ultima modificare făcută de Krumel; 16th February 2007 la 22:40.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. RC si raport analitycs
    De Prometeu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 12th March 2010, 13:55
  2. SEO ... pozitionare...Google
    De vivaldi în forumul Google
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 8th May 2009, 10:34
  3. kitcat la raport
    De kitcat în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 21st April 2009, 13:36
  4. Adsense Pozitionare langa imagine logo
    De Cata. în forumul Adsense
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 27th April 2007, 16:09
  5. Pozitionare foarte buna in Yahoo si MSN, nu si in Google
    De Dude în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 23rd February 2007, 21:52

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •