Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 25

Subiect: Massive Google Fluctuations Continue; Is It Penguin?

  1. #11
    Avatarul lui crystygye
    crystygye este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    28th February 2015
    Posturi
    45
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Filme online, diferit de altii, scor seo +70% articole perfect 300-1200 cuvinte pe articol. Mereu urc sau stagnez cel mai rau. Stiu ca se fac updateuri din cand in cand si uneori 2-5 zile o ia razna tot, dar acum chiar daca e doar de 2 zile, mi se pare ca a luat-o prea razna..

    monitorbacklinks imi arata ca in ziua de update pozitiile au cazut drastic iar traficul a fost normal, apoi traficul a picat dar pozitiile au inceput sa urce inapoi incet iar traficul ramane jos.
    am mutat si tot site-ul fix in ziua de update pe un vps de la digitalocean cu resurse bune ca nu mai faceam fata.

    Vad ca acum la ora asta, am totusi 40-50-60 online pe site, iar ieri si alaltaieri la orele astea erau 20 si ceva..Poate totusi isi revine mai repede si nu voi sta in copac 2 saptamani.
    Imi era frica ca am stricat ceva cu mutarea pe vps, dar totul era perfect si n-am avut mai mult de 5minute downtime la mutare (facuta mutarea si la 3 noaptea).
    Ultima modificare făcută de crystygye; 13th January 2016 la 16:19.

  2. #12
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    De unde naiba scoti tu descriere unica de 300-1200 cuvinte la un film? Serios vorbesti?

    Referitor la trafic, si la mine e mai mic de pe vreo 20 decembrie incoace, parca nu mai sta lumea pe net, si conversia destul de proasta, dar pozitiile sunt mai bune ca inainte. Probabil e doar o perioada!?
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  3. #13
    Avatarul lui crystygye
    crystygye este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    28th February 2015
    Posturi
    45
    Putere Rep
    17


    Implicit

    N-am zis ca toate recenziile sunt unice. Doar ca descrierile mele, nu sunt la fel ca pe celelalte 100 de siteuri de filme online si in nici un caz nu sunt de 3 randuri.
    Traduc review-uri facute de rogerebert, variety, hollywoodreporter, etc unde gasesc disponibile + lucrez cu un "Content Writer" ce se uita la mine la filme si imi face recenzii unice (colaborare).

    Nu m-am axat niciodata pe cautarile din "filme online" ca e prea mare concurenta si am 1 an jumate maxim. M-am axat pe seo cat mai perfect pe fiecare film in parte. In felul asta sunt mai bun in cautarile directe catre filme, decat pe "filme online".

    La mine problema cu traficul e fix dupa ziua update-ului. In luna decembrie chiar urcasem BINE BINE de tot, pozitii, trafic, etc.

  4. #14
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    E ciudat, ca e o nisa diferentiata asta de filme, ca si multe altele. Are particularitatile ei, am vazut ca mai merge si cu duplicate content, linkuri din schimb de link sau sitewide, etc. Analizeaza mai in detaliu toate statisticile, trebuie sa fie o explicatie. Ai adus multe linkuri in timp scurt cumva?
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  5. #15
    Avatarul lui I. Laurentiu
    I. Laurentiu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    28th April 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    32
    Posturi
    692
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Referitor la trafic, si la mine e mai mic de pe vreo 20 decembrie incoace, parca nu mai sta lumea pe net, si conversia destul de proasta, dar pozitiile sunt mai bune ca inainte. Probabil e doar o perioada!?
    Depinde de nisa. Vezi in KW Planner si poti trage o concluzie in privinta diferentei intre decembrie si ianuarie pe anumite cautari.

    Ca sa iti dau un exemplu:

    site de servicii - cautari lunare destul de putine - in decembrie au fost maxim 20 de vizite/zi - in ianuarie sare de 50.
    site de afiliere - trafic de 500-700/zi si venituri de xxx ron in decembrie - trafic de 300-400 si venituri de xx ron in ianuarie

    In ambele cazuri nu ar avea ce sa ma mire...e vorba de volumul de cautari in cazul site-ului #1 si in cazul site-ului #2 scaderile de trafic si castigurile net inferioare sunt normale - decembrie fiind superioara din punct de vedere al sumelor pe care fiecare dintre noi le aloca cumparaturilor sau cadourilor.
    Vand pachet de advertoriale pe site-uri autoritare -> vezi oferta
    Ai nevoie de un site profi pentru afacerea ta? Contacteaza-ma!

  6. #16
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Multumesc frumos pentru raspuns. La rata de conversie ma asteptam sa scada enorm in ianuarie fiind vorba de electronice, insa nu ma asteptam la o asa scadere de trafic. Daca in decembrie aveam zilnic 400-600 uv, de o vreme am in medie 200-300 uv pe zi, doar o zi din luna aceasta a sarit de 400 uv. Inteleg ca nu mai cumpara oamenii, dar nici sa se informeze oare nu mai cauta?

    Pozitiile sunt ok, pe multe cautari ba chiar am crescut destul de mult in acest interval de timp, deci problema nu pare a fi de aici, singura posibilitate ramane cea expusa de tine. Mersi frumos!
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  7. #17
    Avatarul lui crystygye
    crystygye este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    28th February 2015
    Posturi
    45
    Putere Rep
    17


    Implicit

    La mine ieri si-a revenit foarte putin, nu a mai cazut tot in jos si astazi a sarit peste 30% in tot in sus spre normal. Probabil in cateva zile va fi exact ca inainte tot.

  8. #18
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90


    Implicit

    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  9. #19
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  10. #20
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    Diferente mari de pozitionare la nivel de 2-3 zile?
    Am in analiza un magazin vechi.
    Pe o expresie in romana cu 5.400 cautari, cu 2-3 zile inainte il gasea pe 22, astazi pe 4 (nu are nimic in lucru), verificari cu whatsmyserp.com.
    Se mai intampla sau da rateuri aplicatia aceea?
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 10th February 2014, 14:42
  2. Penguin Update Today..
    De alex.web în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 24th May 2013, 19:28
  3. Google next Penguin Update will be Big
    De ivok în forumul Google
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 18th August 2012, 14:14

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •