Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: De La 900 La 12,400 De Pagini Indexate

  1. #1
    Avatarul lui meetzah
    meetzah este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    1st October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    976
    Putere Rep
    37


    Implicit

    salutare,

    am si eu o nelamurire? poate google sa indexeze mai multe pagini dintr-un site decat contine acesta? stiu ca suna ciudat si ca voi fi luat la mishto dar mie asta mi s-a intamplat: m-am trezit ca sitereportcard imi indica fix 12,400 de pagini indexate de google. aste in conditiile in care in urma cu doua zile aveam 940. :unsure:

    care sa fie treaba? :blink:
    DWF - Servicii complete de optimizare seo. Vezi oportunitatile de cariera in cadrul DWF.

  2. #2
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Daca ar fi ceva de genul : "stiu ca am 100 de pagini" si google imi indexeaza 150 exista o explicatie; am observat si eu astfel de anomalii atunci cand continutul sau paginii se schimba; google pastreaza in cache si indexurile mai vechi si probabil sunt puse la socoteala.

  3. #3
    Avatarul lui Ben Boingeanu
    Ben Boingeanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    12th July 2004
    Locaţie
    Suceava
    Posturi
    1.722
    Putere Rep
    42


    Implicit

    Eu vad ca-mi arata la cautarea pe Google: Results 1 - 10 of about 21,300 from www.e-oferta.ro for allinurl:www.e-oferta.ro.

    Un alt motiv pt care ar putea aparea mai multe pagini indexate ar fi intrarea crawler-ului de la google intr-o bucla generata de mod_rewrite.
    Boingeanu Ben

  4. #4
    Avatarul lui lbordea
    lbordea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    24th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    118
    Putere Rep
    34


    Implicit

    si eu am patit exact acelasi lucru pe 2 ianuarie de la 245 la 18500 de pagini dar bucuria nu a durat prea mult . a doua zi lucrurile intrau in normal din nou, pana........pe 5 ian din nou 19100 pagini.
    apoi, am aflat ca era efectul lui BigDaddy in cautarea google - si pe serverele BigDaddy aveam tot 19100 si din cand in cand se "infiltreaza" in celelalte servere google.

    Acesta este si un motiv pentru care lumea intra pe site din cautare pe google la un cuvant si eu cand dau click pe acelasi link de cautare (in trafic) nu imi mai gasesc site-ul. Ciudat, nu?
    Tot ce va doriti, sa fie al vostru!
    Revista presei - Stiri zilnice - Stiri vedete

  5. #5
    Avatarul lui misu
    misu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    12th June 2005
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    637
    Putere Rep
    36


    Implicit

    ce e ala BigDaddy?
    Scriu si eu din cand in cand despre mobila si amenajari interioare

  6. #6
    Avatarul lui Ben Boingeanu
    Ben Boingeanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    12th July 2004
    Locaţie
    Suceava
    Posturi
    1.722
    Putere Rep
    42


    Implicit

    Boingeanu Ben

  7. #7
    Avatarul lui meetzah
    meetzah este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    1st October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    976
    Putere Rep
    37


    Implicit

    Citat Postat în original de lbordea @ Jan 10 2006, 05:33 PM) [post=8917
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    si eu am patit exact acelasi lucru pe 2 ianuarie de la 245 la 18500 de pagini dar bucuria nu a durat prea mult . a doua zi lucrurile intrau in normal din nou, pana........pe 5 ian din nou 19100 pagini.
    apoi, am aflat ca era efectul lui BigDaddy in cautarea google - si pe serverele BigDaddy aveam tot 19100 si din cand in cand se "infiltreaza" in celelalte servere google.

    Acesta este si un motiv pentru care lumea intra pe site din cautare pe google la un cuvant si eu cand dau click pe acelasi link de cautare (in trafic) nu imi mai gasesc site-ul. Ciudat, nu?
    foarte interesant. sper ca nu este pericolul sa-mi fie sters situl din indexul google (eu, stiu... sa creada ca am facut ce]
    si eu am patit exact acelasi lucru pe 2 ianuarie de la 245 la 18500 de pagini dar bucuria nu a durat prea mult . a doua zi lucrurile intrau in normal din nou, pana........pe 5 ian din nou 19100 pagini.
    apoi, am aflat ca era efectul lui BigDaddy in cautarea google - si pe serverele BigDaddy aveam tot 19100 si din cand in cand se "infiltreaza" in celelalte servere google.

    Acesta este si un motiv pentru care lumea intra pe site din cautare pe google la un cuvant si eu cand dau click pe acelasi link de cautare (in trafic) nu imi mai gasesc site-ul. Ciudat, nu?
    [/QUOTE]

    foarte interesant. sper ca nu este pericolul sa-mi fie sters situl din indexul google (eu, stiu... sa creada ca am facut ceva intentionat sa-i pacalesc)
    DWF - Servicii complete de optimizare seo. Vezi oportunitatile de cariera in cadrul DWF.

  8. #8
    Avatarul lui lbordea
    lbordea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    24th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    118
    Putere Rep
    34


    Implicit

    sunt perioade ale zilei cand am 20.000 de pagini (si pe google.com si pe .ro ) si apoi peste 2 ore iara revine la 250. iti place sa se joace cu noi, bine ca nu punem la inima&#33;
    chestia asta se intampla zilnic - sa ne asteptam la un update in curand fratilor&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;
    Tot ce va doriti, sa fie al vostru!
    Revista presei - Stiri zilnice - Stiri vedete

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. pagini indexate
    De Mascka în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 13th June 2007, 15:36
  2. Pagini indexate eafacere.ro
    De Diana în forumul Google
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 20th December 2006, 11:52
  3. Pagini indexate netmedic . ro
    De Psyche în forumul Google
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 16th October 2006, 19:41
  4. Pagini Indexate
    De w3bmaster în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 3rd July 2006, 19:33
  5. Cum sa ai 5 miliarde de pagini indexate.
    De Cristian Mezei în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 22
    Ultimul Post: 20th June 2006, 08:24

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •