Salutare tuturor! Subiectul ăsta îmi dă deja bătăi de cap - poate că înteleg eu greşit termenul însa, după câteva clase pe care le-am făcut ştiu că "a optimiza", înseamnă a îmbunătăţi, a împrospăta şi cu siguranţă aceasta expresie face referire la partea tehnică a unui website. Văd în Internet, foarte multe site-uri care prezintă serviciul de "optimizare SEO" şi discută despre înscrieri în directoare, media Marketing, blog-uri, comentarii, etc.
Oare înteleg eu greşit termenul? Eu ştiu că partea de SEO, cuprinde doua categorii principale - optimizare şi promovare (ce se întelege în limba noastră). Dezvoltaţi vă rog subiectul să mă lămuresc şi eu.





Răspunde cu citat