Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Nu e usor nici pentru cei mari

  1. #1
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    53



  2. #2
    Avatarul lui Heavenz
    Heavenz este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    27th April 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    83
    Putere Rep
    28


    Implicit

    o scadere de 9% nu cred ca au fost asa de afectati , intr-adevar vorbim de sume astronomice, dar tot cei mici simt asemenea fluctuatii fie ca sunt directe sau indirecte .... oricum Big G are un rating fooarte bun si cat de curand isi va revenii cu siguranta pe plus ..

  3. #3
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    64
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    64


    Implicit

    E in scadere si ratingul si daca continua pe panta descendenta pe care au pornit din toate privintele, nu prea mai au sanse de revenire.

  4. #4
    Avatarul lui Heavenz
    Heavenz este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    27th April 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    83
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de Alex Dumitru Vezi Post
    E in scadere si ratingul si daca continua pe panta descendenta pe care au pornit din toate privintele, nu prea mai au sanse de revenire.
    Nu cred ca se va intampla acest lucru vreodata ..

  5. #5
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    64
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    64


    Implicit

    Citat Postat în original de Heavenz Vezi Post
    Nu cred ca se va intampla acest lucru vreodata ..
    Ramane de vazut. Bing, Facebook castiga teren. Pe telefoane va castiga iarasi Bing cu Windows Phone 7 si iOS, deci n-o sa fie o perioada prea buna pentru Google.

  6. #6
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.623
    Putere Rep
    54


    Implicit

    Cred ca asta explica si campania masiva de "curatare" a conturilor adsense. Cum zicea cineva pe topicul dedicat, cred ca au pus ceva deoparte cu aceasta ocazie...
    Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning

  7. #7
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    53


    Implicit

    Orice crestere artificiala (prin bursa) duce pana la urma la revenirea la normalitate: Google este o afacere de succes, dar a carei valoare (ca business) este cu mult mai mica decat cea din scripte (din actiuni).
    Deocamdata nu vad nicio legatura intre vreo scadere a calitatilor serviciilor sau pierderea vreunor cote de piata pe anumite directii, ci probabil "bursarii" si-au castigat ce era de castigat de pe urma ei si au abandonat-o ca sustinere, urmand ca acum sa se realizeze "reasezarea" (poate nefericita pentru unii ce si-au investit banii intr-o afacere de succes evidenta ptr toata lumea) mai apropae de valoarea reala.

  8. #8
    Avatarul lui eterna
    eterna este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    5th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    50
    Posturi
    76
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de -Rares- Vezi Post
    Cred ca asta explica si campania masiva de "curatare" a conturilor adsense. Cum zicea cineva pe topicul dedicat, cred ca au pus ceva deoparte cu aceasta ocazie...
    Nu neaparat. Mai putini publisheri => mai putine clickuri => incasari mai mici si pt Google

  9. #9
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.422
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Citat Postat în original de eterna Vezi Post
    Nu neaparat. Mai putini publisheri => mai putine clickuri => incasari mai mici si pt Google
    Nu neaparat. Mai putini publisheri, dar de calitate. => Mai putine clickuri => Rata de conversie mai mare => Advertiserul continua campaniile pentru ca vinde => Mai multi bani pentru Google.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  10. #10
    Avatarul lui deadworldisee
    deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    36


    Implicit

    mai putini publisheri nu inseamna mai putine clickuri.
    Multi dau de 2 ori click intr-o zi pe acelasi site pe adwords....
    Cresterea CPC-ului e un avantaj pt webmasterii care ofera calitate.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •