Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 25

Subiect: HELP! Doresc consultanta pentru inscrierea unui site in DMOZ

  1. #11
    Avatarul lui anca
    anca este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th November 2010
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de saladfingers Vezi Post
    Nu cred ca ai nevoie de consultanta, inscrierea in DMOZ sta pur si simplu la cheremul editorului, daca el vrea te aproba si daca esti bine pozitionat si daca nu, si daca website-ul tau arata foarte bine si daca arata foarte rau. Nu cred ca exista consultanta pentru asa ceva, pur si simplu respecta regulile impuse de DMOZ si poate vei fi aprobat.
    Lucru care poate fi foarte usor influentat financiar nu? Acolo unde deciziile apartin unei singure persoane, asa cum crede de cuviinta, partea financiara are rolul ei.

    Totusi consider ca se face prea mult tam-tam pentru inscrieriile in dmoz. E doar un simplu director web ce naiba.

    In unul din articolele postate de Nichita in trecut (erau ceva interviuri cu fosti angajati google) "sper sa nu confund sursa", se facea un raport de valore a unui link, si era evidentiat faptul ca, citez "Cu cat linkul e mai usor de obtinut, cu atat valoarea lui este mai scazuta", si aici sa facea referire la directoarele web, care sunt ceea mai usoara cale de a obtine un link rapid.

  2. #12
    Avatarul lui Chivu Mihai
    Chivu Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.128
    Putere Rep
    35


    Implicit

    Citat Postat în original de anca Vezi Post
    Lucru care poate fi foarte usor influentat financiar nu? Acolo unde deciziile apartin unei singure persoane, asa cum crede de cuviinta, partea financiara are rolul ei.

    Totusi consider ca se face prea mult tam-tam pentru inscrieriile in dmoz. E doar un simplu director web ce naiba.

    In unul din articolele postate de Nichita in trecut (erau ceva interviuri cu fosti angajati google) "sper sa nu confund sursa", se facea un raport de valore a unui link, si era evidentiat faptul ca, citez "Cu cat linkul e mai usor de obtinut, cu atat valoarea lui este mai scazuta", si aici sa facea referire la directoarele web, care sunt ceea mai usoara cale de a obtine un link rapid.

    Un simplu director?

    Domain Authority
    99/100

    Page Authority
    96/100

    Total Links
    1.81m

    Nu cred...
    Recomand cu caldura serviciile oferite de Mutari mobila

  3. #13
    Avatarul lui MirceaG
    MirceaG este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    11th September 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    290
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Stiti vre-un editor roman DMOZ? E vreunul printre noi pe seopedia?

  4. #14
    Avatarul lui avram
    avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    57
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    57


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de MirceaG Vezi Post
    Stiti vre-un editor roman DMOZ? E vreunul printre noi pe seopedia?
    poate ai auzit de Despre Gabriel Curcudel - Krumel - Consultant SEO | Nimicul lui Krumel
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

  5. #15
    Avatarul lui MirceaG
    MirceaG este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    11th September 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    290
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Citat Postat în original de avram Vezi Post
    Multumesc. Am auzit de el, dar nu stiam ca e editor dmoz.

  6. #16
    Avatarul lui haos
    haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    59
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    59


    Implicit

    Vezi aici, ca mai scrie din cand in cand si pe forum.. poate gasesti ce te intereseaza prin postarile lui.
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

  7. #17
    Avatarul lui EmilF
    EmilF este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    19th March 2013
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    41
    Posturi
    73
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Parerea mea este ca nu tine nici macar de publicitate sau de activitatea domeniului (a se vedea cate siteuri de asa zice agentii de turism sunt, ce au doar oferte preluate de la alte agentii), ci probabil ca tine de ce a zis si saladfingers + de dispozitia in care se afla 'editorul' in ziua respectiva

  8. #18
    Avatarul lui vladuionut
    vladuionut este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Vârstă
    37
    Posturi
    52
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Sti cum e aici,incerci sa vanezi iepurele cel mare(DMOZ,EDU,GOV,etc) care il prinzi greu.Mai bine vanezi iepuri mai mici si multi care au carnea mai buna fiind mici aia mari deja nu mai sunt asa buni..Toti alearga dupa backlink-uri puternice care din pacate nu mai au asa mare efect...google azi e asa...maine e altfel mare grija pe ce dati bani .

  9. #19
    Avatarul lui minflo80
    minflo80 este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    22nd May 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    25
    Putere Rep
    0


    Implicit

    "EmilF
    Si eu simt la fel dupa ce am incercat sa inscriu de-a lungul ultimilor ani 4 site-uri, am fost atent la regulile de inscriere si am vazut ce aveau si cei acceptati deja din nisa respectiva ca si texte.. si nu am nici unul aprobat.. cu unul din ele chiar am mai incercat o data dupa ce i-am schimbat complet grafica si numele domeniului (domeniul original cu 301 pe asta nou), dar tot nimic.. asa ca nu mai imi trebuie dmoz sa pierd timpul si sa ma enervez

  10. #20
    Avatarul lui Geany
    Geany este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    4th June 2013
    Locaţie
    Romania
    Posturi
    58
    Putere Rep
    26


    Implicit

    Citat Postat în original de mihh Vezi Post
    Cum scrie si in titlu, doresc consultanta pentru inscrierea unui site in DMOZ,
    Site-ul are 2 ani, (magazin online), serios, rancheaza primele pozitii pe multe cautari din nisa lui.

    Platesc! PM cei care ma pot ajuta pentru detalii, plata o fac in momentul inscrierii.
    Multumesc.
    Citat Postat în original de MirceaG Vezi Post
    Stiti vre-un editor roman DMOZ? E vreunul printre noi pe seopedia?
    Mihh, nu exista secrete pe care sa ti le dezvaluie cineva, care sa-ti garanteze ca site-ul tau va fi inscris in Dmoz. Iti vorbesc din postura de user care a reusit sa-si inscrie mai multe site-uri, dar si din cea de editor, de cateva luni (sa nu se inteleaga ca mi-am inscris singura site-urile , au fost trimise inainte si oricum sunt si in categorii in care nu am drept de administrare). Din ce ai spus mi-am dat seama ca nu sunt editoare nici la categoria in care vrei sa-ti inscrii site-ul, ca sa nu incerci sa ma corupi.

    Se spun multe lucruri despre Dmoz, insa singurul lucru de care trebuie sa se tina cont sunt acele reguli de inscriere. Dar, din experienta personala, chiar daca nu se respecta intocmai regulile de inscriere, un editor nu va respinge un site de calitate (poate doar va dura ceva mai mult pana sa il inscrie). Pur si simplu va face modificarile necesare, cand va avea timp. Cel putin eu asa procedez...

    Uite eu de exemplu mi-am inscris primul meu blog in Dmoz, care era si gazduit gratuit (apropo de punctul numarul 7 din cele 10 motive pentru care un site n-ar fi acceptat), cand chiar nu aveam nici o experienta, eram de mai putin de 2 luni in online. Citisem si eu cat de greu se intra in Dmoz si m-am speriat, nu ma asteptam sa fiu primita. Ca sa fiu sincera, nici macar nu am respectat intocmai regulile de inscriere, editorul respectiv a avut ceva treaba ca sa-mi modifice descrierea.

    Deci curaj, doar trimite site-ul... Daca va fi acceptat, vei avea (inca) un backlink de la un site cu autoritate. Daca nu, am inteles ca site-ul tau sta bine in cautari, deci stii, deja, ca se poate si fara link de la Dmoz. Succes!
    Ultima modificare făcută de Geany; 20th June 2013 la 17:29.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. inscrierea in DMOZ
    De Lupanu în forumul DMOZ
    Răspunsuri: 87
    Ultimul Post: 2nd September 2015, 23:57
  2. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 27th April 2012, 00:10
  3. Doresc realizarea unui site de anunturi auto custom WP
    De lawrians în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 12th April 2012, 18:29
  4. Cat de mult conteaza inscrierea unui site in lb romana in directoare in lb engleza?
    De Marius Cristian în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 5th November 2010, 00:16
  5. Doresc niste idei privitoare la optimizarea unui site
    De aveul în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 7th November 2007, 03:37

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •