Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 22

Subiect: Schimbare nume pagina

George.F este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th March 2015
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Danyel1997 Vezi Post
    Da,ieri am combinat vreo 3 pagini și a mers.
    Ne impartasesti si noua?

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.592
    Putere Rep
    14

Implicit

Citat Postat în original de George.F Vezi Post
    Ne impartasesti si noua?
    Am reusit si eu la cateva dupa ideea: schimbi numele pana ajung sa semene - aici depinde cat de diferite sunt, tot adaugi si scoti din nume pana e ok, apoi merge. LA mine e aiurea ca am o cerere veche de schimbare si a rams agatata in "pending", trebuie sa gasesc unde sa le scriu.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Lista domenii Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Benko Zoltan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    44
    Posturi
    263
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Danyel1997 Vezi Post
    Da,ieri am combinat vreo 3 pagini și a mers.
    Este vreo regula la combinarea paginilor? De exemplu am o pagina cu peste 6000 de useri si pot combina cu o pagina cu 10 useri doar pentru a schimba numele paginii?

Marcous este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    7
    Data înscrierii
    13th March 2014
    Posturi
    281
    Putere Rep
    7

Implicit

Nu inteleg la ce te referi, avand in vedere ca paginile trebuie sa aiba denumiri aproape identice pentru a putea fi unite.
    Deci, daca te gandeai sa unesti o pagina de 6k cu una de 10 like-uri, doar pt ca pagina rezultanta sa preia denumirea celei cu 10 like-uri, nu prea are rost, avand in vedere ca si cea de 6k trebuie sa aiba denumirea aproape identica pt a se putea face unirea. Mai bine ii schimbi denumirea celei mari si nu te mai complici cu unirea de pagini.

Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    44
    Posturi
    263
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Marcous Vezi Post
    Mai bine ii schimbi denumirea celei mari si nu te mai complici cu unirea de pagini.
    Am facut mai multe incercari dar nu ma lasa. Este o pagina destul de nisata, am sperat ca pot sa schimb nisa si sa-i dau alt nume dar nu se poate.
    Inca nu am incercat metoda scrisa mai sus, adica sa incerc schimbarea numelui treptat dar daca cer schimbarea pe numele ce vreau la final nu ma lasa. De fiecare data imi spune ca induc in eroare utilizatorii.

-----------------

Am initiat schimbarea numelui in mai multi pasi, sa vad daca reusesc. Presupun ca o sa reusesc in 3-4 pasi asa ca in 2 saptamani o sa am rezultatul final. O sa postez aici rezultatul si pasii pe care le-am parcurs.
    Ultima modificare făcută de Benko Zoltan; 17th October 2017 la 23:34. Motiv: completare

Reputatie:
    7
    Data înscrierii
    13th March 2014
    Posturi
    281
    Putere Rep
    7

Implicit

Da-mi mesaj privat cu denumirea actuala si cea pe care vrei sa o aiba dupa schimbare, poate iti dau ceva sugestii, si eu am unit mai multe pagini de-a lungul timpului, schimbandu-le numele le fiecare pana au ajuns sa coincida.

Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    44
    Posturi
    263
    Putere Rep
    10

Implicit

Cum am zis mai sus am inceput modificarea numelui treptat, deja a fost acceptata o varianta intermediara in forma: Cuvant Cuvant Cuvantnou
    Astept cateva zile dupa care cer din nou schimbarea numelui pentru o alta forma mai apropiata de ceea ce imi trebuie.

Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    44
    Posturi
    263
    Putere Rep
    10

Implicit

Am promis ca va tin la curent cu schimbarea numelui la pagina, putem numi si un mic studiu de caz desi nu este vorba de un lucru foarte complicat.

Pagina original s-a numit Noapte Buna, asa l-am cumparat pentru ca am sperat ca il pot modifica pentru un alt proiect. Pana la urma am decis sa duc mai departe cu ea, sperand sa am mai multe sanse sa-l dezvolt si sa am un rulaj suficient de mare ca in timp sa-l pot monetiza. Cu toate astea am decis sa schimb putin nisa care este destul de restransa, pentru a avea mai multa libertate in dezvoltarea acestuia. Astfel am ales sa schimb numele in "Atinge la Suflet" unde sa postez imagini cu diferite citate cu impact emotional sau intelectual. Dupa mai multe incercari nereusite m-am hotarat sa schimb numele treptat dupa cum este descris mai sus. Pasii au fost urmatoarele:

Noapte Buna > Noapte Buna Suflet > Buna la Suflet > Atinge la suflet

Pagina din caz:
    https://www.facebook.com/atingelasuflet/

Sper ca aceste informatii sa va ajute.
    Ultima modificare făcută de Benko Zoltan; 21st October 2017 la 14:39. Motiv: completare

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.592
    Putere Rep
    14

Implicit

Citat Postat în original de Benko Zoltan Vezi Post

Noapte Buna > Noapte Buna Suflet > Buna la Suflet > Atinge la suflet

Pagina din caz:
    https://www.facebook.com/atingelasuflet/

Sper ca aceste informatii sa va ajute.
    Mersi pentru informatii, chiar este super ok exemplul tau si cred ca va ajuta pe multa lume, acum ar fi interesant sa ne spui si cum reactionaeaza fanii la schimbare: au ramas pe pagina sau au inceput sa plece?
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Lista domenii Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Reputatie:
    7
    Data înscrierii
    13th March 2014
    Posturi
    281
    Putere Rep
    7

Implicit

O chestie pe care am observat-o eu dupa ce am schimbat de-a lungul timpului denumirea mai multor pagini: dupa schimbare, posibil sa mai pierzi din cateva like-uri, oricum la mine au fost foarte putine, dar partea pozitiva este ca, imediat dupa schimbarea denumirii, a crescut activitatea pe pagina.

Deci, daca ai chestii interesante, poate fi o buna strategie sa ii fidelizezi imediat dupa schimbarea denumirii, cand impactul este mai mare. (posibil din cauza notificarii primite de cei care au dat like la pagina, care spune ca "Pagina X si-a schimbat denumirea in Y", multi intra sa vada despre ce e vorba).

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Schimbare nume pagina Facebook
    De crystalzone în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 18th August 2014, 16:22
  2. Schimbare nume pagina facebook
    De iSKY în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 26th October 2013, 15:46
  3. Schimbare nume pagină Facebook
    De saramon în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 23rd June 2012, 22:30
  4. Nume pagina = nume categorie = problema?
    De sir_tisma în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 2nd November 2011, 10:23
  5. Schimbare nume WU ?
    De gaby în forumul Adsense
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 31st July 2010, 12:07

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •