Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 24 din 24

Subiect: Schimbare nume pagina

Benko Zoltan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    45
    Posturi
    269
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Mersi pentru informatii, chiar este super ok exemplul tau si cred ca va ajuta pe multa lume, acum ar fi interesant sa ne spui si cum reactionaeaza fanii la schimbare: au ramas pe pagina sau au inceput sa plece?
    Ultima cerere de schimbare a numelui am facut-o pe la ora 1, adica inainte sa postez aici. A fost ciudat ca dupa un minut am primit acceptul pentru schimbarea numelui, probabil deja s-a asteptat la aceasta miscare pentru ca url ul paginii deja de cel putin o luna este acesta. Pentru ca timpul e scurt nu pot spune cu certitudine ca a explodat reach ul dar parca a inceput ceva mai bine sa se miste dupa schimbare.

Pentru a face o imagine mai clara sa vedem putin si istoria paginii. Pagina a fost cumparata in august parca, cu aproximativ 6200 de utilizatori. Nu l-am crescut eu asa ca nu stiu cum au venit utilizatorii.
    De atunci am programat cate o postare pe zi la aceeasi ora. Dupa o luna am primit rating de 5 stele de la o utilizatoare pentru calitatea postarilor si 2 utilizatori mi-au si scris ca le place mult ce fac. In ultimul timp am vazut ca reach ul era destul de scazut, pentru o pagina cu peste 6000 de utilizatori aveam reach zilnic de 90-120 de vizualizari si 2-5 likeuri. Destul de putin zic eu dar nu stiu exact cu ce metoda a fost crescuta pagina si la ce ar trebui sa ma astept.
    La inceput am postat in cateva grupuri dar nu prea erau fericiti proprietarii grupurilor asa ca am abandonat idea. Cu toate astea are o crestere usoara naturala cu toate ca se vedea clar din prima zi ca si abandonul este destul de mare. Sunt zile cand vin 5-6 oameni si pleaca 2-3 sau vin 2 si pleaca 1. Nu stiu daca si la alte pagini exista asa o rata mare de abandon, este prima mea pagina de acest tip, si eu invat ce si cum sa fac sa fie bine.

1.jpg2.jpg

Pe acest printscreen puteti vedea evolutia pagini despre care vorbesc.

Benko Zoltan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    45
    Posturi
    269
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Marcous Vezi Post
    O chestie pe care am observat-o eu dupa ce am schimbat de-a lungul timpului denumirea mai multor pagini: dupa schimbare, posibil sa mai pierzi din cateva like-uri, oricum la mine au fost foarte putine, dar partea pozitiva este ca, imediat dupa schimbarea denumirii, a crescut activitatea pe pagina.
    Da asa este, dupa schimbarea numelui activitatea paginii a crescut. Se vede clar pe imaginile atasate cum afecteaza schimbarea numelui activitatea paginii dar si impactul pozitiv si negativ asupra utilizatorilor. Ce putem invata din acest lucru? Un remarketing bine tintit iti poate da un bust puternic paginii si poti castiga din acesta vizibilitate, rulaj, imagine etc.

Acum ca au trecut aproape 24 de ore putem spune ca impactul a crescut brusc, se poate vedea clar si pe imaginea atasata. Rata de abandon este putin ingrijorator, nu stiu daca o rata mare de abandon nu atrage automat o reducere automata a vizibilitatii paginii, daca am vazut bine s-a mai discutat despre asta ca rata de abandon, ascunderea postarilor poate fi un semnal pentru pagini tip spam. Daca cineva stie mai mult despre asta il rog ca sa posteze sa stiu la ce sa ma astept.

Inca o data subliniez, nu pot spune ca rata de abandon se datoreaza schimbarii numelui la pagina desi in mod sigur si acesta poate fi un motiv. Pot fi multiple motive pentru care cineva abandoneaza o pagina, nu ii mai plac postarile, nu se identifica cu politica paginii sau altele. Presupun ca daca cumva as fi dat un bust la pagina fara schimbarea numelui as fi avut aceeasi rezultate la impact.

3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg

florescualin este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd April 2009
    Posturi
    142
    Putere Rep
    0

Implicit

Am si eu cateva pagini la care vreau sa le schimb numele insa nu ma lasa in niciun fel. De exemplu la una nu ma lasa sa schimb din Revista online in format electronic.ro in Revista online in format electronic.
    Am inteles la cineva ca ar fi contactat facebook pentru a schimba numele la anumite pagini si am vazut ca chiar i l-au schimbat.
    Stie cineva cum se poate face acest lucru?

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.642
    Putere Rep
    15

Implicit

La mine a mers intr-un final, dar cu 3 - 4 variante intermediare, deci se poate. Nu e chiar simplu sa gasesti formula buna din prima, dar merge 100%.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Lista domenii Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Schimbare nume pagina Facebook
    De crystalzone în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 18th August 2014, 16:22
  2. Schimbare nume pagina facebook
    De iSKY în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 26th October 2013, 15:46
  3. Schimbare nume pagină Facebook
    De saramon în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 23rd June 2012, 22:30
  4. Nume pagina = nume categorie = problema?
    De sir_tisma în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 2nd November 2011, 10:23
  5. Schimbare nume WU ?
    De gaby în forumul Adsense
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 31st July 2010, 12:07

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •