Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 17 din 17

Subiect: Facebook ne trage in piept sau este prea plin de spam ca sa mai conteze?

razva este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    21st May 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    343
    Putere Rep
    22

Implicit

Da, eu am aceeasi problema. Daca acum 1 an jumatate aveam 8-9000 de fani si ajungeau postarile la 2-3000, acum am 47000 si abia ajung la cateva sute . Este adevarat, sunt fani cumparati, insa diferenta este uriasa. Pana la urma, treburile evolueaza si sunt convins ca in curand ne vom bucura de alta retea asemanatoare .
    Ofer servicii de content writing !

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    96
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    45
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    96

Implicit

Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Eu vad ca la mine inca merge ok, cel putin asa mi se pare mie. Iata cum arata statisticile.

Faci caonfuzie intre impactul unei postari si graficul dat de tine care spune la cate persoane au ajuns in total toate postarile tale intr-un interval de timp, compari mere cu pere
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

JoeBikerul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    25th November 2013
    Posturi
    226
    Putere Rep
    18

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Am găsit întâmplător un articol interesant, în cazul în care nu știați de statisticile ăstea: Cand este mai bine sa postezi pe Facebook? | Ovidiu Balcacian

George Ginghina este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    29
    Posturi
    823
    Putere Rep
    28

Implicit

In Februarie 2014 rata de reach a scazut la 6%.

lena20 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    35
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

Se stie deja ca fb-ul a aplicat regula confirm careia, daca nu platesti ca postarile tale sa ajunga la toti cei care au dat like, atunci vei ajunge ca ele sa ajunga abia la vreo 2 la suta in timp ce inainte de aceasta masura din partea fb, postul ajungea la majoritatea celor dcare ua dat like, mai ales daca iti rumareau regulat postarile pentru a nu fi ascunse pe newsfeed ori wall. Deci, pe de o parte vrea fb-ul sa scape de paginile care au like-uri artificiale. De aceea ai scazut atat de mult. Plus ca vrea sa faca si mai multi bani, cred eu.

lena20 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Vârstă
    35
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0

Implicit

Se stie deja ca fb-ul a aplicat regula confirm careia, daca nu platesti ca postarile tale sa ajunga la toti cei care au dat like, atunci vei ajunge ca ele sa ajunga abia la vreo 2 la suta in timp ce inainte de aceasta masura din partea fb, postul ajungea la majoritatea celor dcare ua dat like, mai ales daca iti rumareau regulat postarile pentru a nu fi ascunse pe newsfeed ori wall. Deci, pe de o parte vrea fb-ul sa scape de paginile care au like-uri artificiale. De aceea ai scazut atat de mult. Plus ca vrea sa faca si mai multi bani, cred eu.

barzafurioasa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    26th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    282
    Putere Rep
    28

Implicit

NU vreau sa fiu rau, dar chiar cred ca facebook este plin (peste 80%) de oameni care stiu doar manele, telenovele, barfe despre vedete sau nu stiu nimic (cred ca este valabil nu doar pentru facebook ci pentru toata Romania). Daca mai adaugi la asta si faptul ca facebook este foarte "hot" si ca totul este acum pe bani rezulta ca facebook este aproape inutil (depinde de nisa).

Sunt foarte multi oameni inteligenti prezenti pe acest forum care au capitalizat prostia si bravo lor, o meritam (eu nu fac parte din acest grup pentru ca m-am gandit sa fac site-uri ceva mai serioase. Totusi, cred ca trebuie sa mai promovam si altceva nu doar "ce merge", macar in plan secundar.

Pe FB am peste 10 k fani (peste 6 k naturali - targhetati, restul de pe forum), cateva sute de prieteni iar un post nu il vad decat maxim 200 si like-uri de obicei 0 si in cazuri speciale 1-2 (daca dau share si like si pe contul sotiei care are 600 prieteni). Ca si comparatie pe google + primesc intre 4 si 15 plusuri, si ceva share-uri pentru acelasi post cu doar 1k fani. De aici puteti si voi sa trageti niste concluzii. La acest raport, pentru cei peste 6 k fani naturali, ar trebui sa primesc pe facebook intre 24 si 90 like-uri per post.
    Mai sunt multe de zis, insa nu cred ca are rost.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Calin B un tepar mic ce trage mici tepe
    De lovelife în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 32
    Ultimul Post: 7th January 2014, 23:16
  2. Headerul este plin de informatii. Cum afecteaza asta indexarea unei pagini?
    De Netul în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 24th August 2012, 13:31
  3. Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 21st August 2011, 20:33
  4. Inscrierea in dir strain te poate trage in jos?
    De cos_raq în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 9th October 2008, 00:06

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •