Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 29

Subiect: Vreau sa folosesc un serviciu de optimizare si..

  1. #11
    Avatarul lui Nic
    Nic
    Nic este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th May 2007
    Posturi
    987
    Putere Rep
    49


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Cu 1500$, poti sa iti cumperi 2-3 bloguri in nisa ta, pr 4-5, si sa oferi linkuri/advertoriale pe ele contra linkuri/advertoriale catre siteul tau nou. O sa ai o multime de parteneri dispusi sa faca link exchange, momiti de pr mare, si volum considerabil de linkuri catre tine fara sa fii nevoit sa platesti mereu pentru ele. In plus, ramai si cu cele 2-3 siteuri satelit ca assets pentru viitor, in caz ca ai nevoie de mai multe linkuri sau etc.

  2. #12
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    3 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Sincer nu stiu ce poate oferi acel serviciu la suma aceea.
    O tehnica super practica, propusa chiar de Nic in valoarea unui link si o recomand tuturor cu buget bine definit:
    Tehnici pentru cumparare linkuri valoroase pt seo:

    ---> Te duci in google, scrii cuvintele cheie pentru care vrei sa rankezi, intri pe primele 10-20 de siteuri si incerci sa cumperi linkuri. Cele mai valoroase linkuri. Fara discutie. Concurenta nu o sa iti vanda linkuri, insa sunt destul de multe siteuri care rankeaza pentru diverse cuvinte pentru care nici nu incearca sa optimizeze. Ei o sa vanda.

    ---> Generezi variatii de cuvinte cheie cat mai similare cu ale tale, dar care elimina concurenta ta directa. De ex, daca tu optimizezi pentru "cabinet medical bucuresti" , scrii in google "cabinet medical pitesti", "cabinet medical brasov", "cabinet medical constanta" etc, si vezi de la care poti cumpara linkuri. Acestia sunt si foarte buni parteneri de link exchange. Poti varia si cuvantul cheie principal, si tot obtii linkuri valoroase , gen "cabinet stomatologic bucuresti" , "cabinet psihologic bucuresti", etc.


    ---> Linkurile exemplificate mai sus se cumpara in general fie sitewide/homepage si linkeaza catre homepage-ul siteului tau sau paginile principale. Ca sa definitivezi profilul de linkuri naturale, iti trebuie linkuri doar pe o singura pagina a unui site care linkeaza catre linkurile interne ale siteului tau, adica te apuci de "advertoriale" pe bloguri.

    Advertorialele insa pot costa destul de scump pentru ca bloggerul respectiv va posta articolul pe prima pagina, il va tine acolo minim 24 de ore si iti va trimite si trafic - si pentru unele bloguri merita sa cumperi. Dar daca te intereseaza numai link juice si ai buget redus, te duci si cauti pe bloguri articole referitoare la subiectul tau. Nu conteaza despre ce e blogul, ca nu e nisat, sau etc, important e ca articolul respectiv sa aibe legatura cu nisa ta. Dupa care contactezi bloggerul respectiv si ii spui ca vrei sa cumperi un paragraf (important e sa iei paragraf de 2-3 randuiri, ca sa iti poti inconjura linkurile de cuvintele cheie care iti trebuie tie, in special daca blogul nu e related) la finalul articolului doar pe pagina respectiva - (trebuie sa verifici ca pagina respectiva e indexata, apare in google pentru titlu ei macar, unele au prins si ceva page rank). Nu trebuie sa apara pe homepage, in sidebar, sau sa il vada vizitatorii.

    Avantaje

    - pretul foarte foarte foarte ieftin pt o singura pagina.
    - nu o sa iti scoata nimeni linkul de acolo, ramane permanent, nimeni nu isi mai bata capul sa treaca prin posturi sa scoata linkuri, chiar daca siteul se vinde, isi schimba proprietarul, etc.

    Unul din cei mai importanti factor cand analizezi pagina/siteul pe care vrei sa cumperi linkuri: Numarul de linkuri externe catre care linkeaza!. Extrem de important, ma mir cum nu l-ai mentionat.

    Eu nu cumpar linkuri dupa pagerank, dupa cum am explicat mai sus, dar de curiozitate ultimele linkuri cumparate de mine, pretul lunar (facut media pe termen lung in general) si page rankul aferent:

    Pagerank 3 ---> 1,66 euro / luna
    Pagerank 4 ---> 4 euro / luna
    Pagerank 5 ---> 5,5 euro / luna
    Pagerank 2 ---> 1,16 euro / luna
    Pagerank 3 ---> 2 euro / luna
    Pagerank 1 ---> 2 euro / luna

    Deci 1 euro pe luna pt un pr 3 nu mi se pare uluitor de ieftin.

    Linkurile de mai sus au fost cumparate pentru un site pe ro. Cu linkurile respective, si putina optimizare, directoare+ linkuri in retea, siteul a ajuns nr 1 (nu pagina 1, nr 1) pt cuvantul cheie principal , care era de forma "meserie localitate" , gen "avocat bucuresti" (evident nu asa competitiv), la 3 saptamani de la lansarea siteului, si top 4 pentru celelalte cuvinte secundare - inca vreo 4. A fost prima oara cand am revenit sa optimizez pentru un site in ro de la 0, dupa ceva vreme pe com, am fost sincer uimit de diferenta enorma. Preturi extrem de ieftine pentru linkuri, tehnici simple, rezultate rapide pe ro. Evident nu a fost ceva competitiv online, a fost optimizare pentru un business offline, dar totusi e o diferenta mare.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  3. #13
    Avatarul lui Dragos Nicu
    Dragos Nicu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Locaţie
    Sibiu, RO
    Posturi
    2.011
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Nu are rost sa vorbim prostii cum ca "fac inscrieri in directoare"... si dai banii aiurea. Alex, macar ai intrat sa vezi pachetul ce-l ofera? Daca chiar fac ce spun ei acolo, atunci eu zic ca e chiar ok. Plus de asta submitedge.com nu e o firma oarecare in US. Advertoriale sunt incluse in oferta lor: "90 Original Blog Review in 30 days". De banii aia nu poti face mai multe decat iti ofera ei nici cu slujbe, important e sa le si faca asa cum sunt expuse.

    Eu zic ca merita incercat, luand in calcul si ideea lui Nic care e buna.
    Ultima modificare făcută de Dragos Nicu; 14th January 2011 la 16:18.
    Poti sa dai de mine usor, @contact.

  4. #14
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    Arunca un ochi si la Alexa Siteaudit.
    Pret inital 199$, reducere la 79$ dupa care au revenit la pretul initial.
    Poate prinzi vreo promotie.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  5. #15
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    60


    Implicit

    Citat Postat în original de Dragos Nicu Vezi Post
    Nu are rost sa vorbim prostii cum ca "fac inscrieri in directoare"... si dai banii aiurea. Alex, macar ai intrat sa vezi pachetul ce-l ofera? Daca chiar fac ce spun ei acolo, atunci eu zic ca e chiar ok. Plus de asta submitedge.com nu e o firma oarecare in US. Advertoriale sunt incluse in oferta lor: "90 Original Blog Review in 30 days". De banii aia nu poti face mai multe decat iti ofera ei nici cu slujbe, important e sa le si faca asa cum sunt expuse.

    Eu zic ca merita incercat, luand in calcul si ideea lui Nic care e buna.
    Am analizat oferta lor inainte sa postez, dar nu-ti garanteaza nimeni ca primesti vreun link de pe un blog din nisa ta. Eu raman la parerea ca linkurile ar trebui cumparate cu cap si analizate paginile unde le plasezi. Cred ca se pot investi banii mult mai bine decat pachetul asta.

  6. #16
    Avatarul lui Dragos Nicu
    Dragos Nicu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Locaţie
    Sibiu, RO
    Posturi
    2.011
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Pai e cam logic ca nu iti garanteaza linkuri din nisa ta, deoarece e un pachet comercial, nici de cum personalizat. (se bazeaza pe surse de linkuri mai generale, care trimit acelas efect oricarei nise, probabil).
    Poti sa dai de mine usor, @contact.

  7. #17
    Avatarul lui Nic
    Nic
    Nic este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th May 2007
    Posturi
    987
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Citat Postat în original de Dragos Nicu Vezi Post
    Pai e cam logic ca nu iti garanteaza linkuri din nisa ta, deoarece e un pachet comercial, nici de cum personalizat.
    Cam asta e problema din punctul meu de vedere. Sa investesti 1500$ in cumpararea de linkuri, si nici macar sa nu te intrebe in ce nisa e siteul e cam suspect. De banii astia merita sa iti faci o strategie personalizata.

    Daca era vorba de 200-300$, intelegeam, ai nevoie de niste backlinks, nu prea conteaza de unde vin, cumperi niste pachete de linkuri. Totodata, daca ai un site care e deja optimizat, si are linkuri relevante si tot, vrei doar sa ii mai completezi profilul de backlinks si sa ii cresti rankingul, mai merge, dai 1500$ si iti imbunatatesti siteul.

    Dar pentru un site nou - asa se lasa impresia din posturile precedente- , nu merita sa investesti 1500$ intr o strategie de linkuri care nu e nici macar personalizata. Cred ca asta e ideea, nu ca pachetul nu ar fi bun.

  8. #18
    Avatarul lui Dragos Nicu
    Dragos Nicu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Locaţie
    Sibiu, RO
    Posturi
    2.011
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Pai da, inteleg.. insa nu o pomenit nimeni de un site nou, sa presupunem ca e unul oarecare cu o nevoie nebuna de backlink-uri pentru rezultate mai bune.
    Poti sa dai de mine usor, @contact.

  9. #19
    Avatarul lui duku602
    duku602 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th October 2010
    Locaţie
    S-E Europei
    Vârstă
    37
    Posturi
    94
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Site-ul are o vechime de aprox 2 ani (este vorba de chelios.net, accesati cu 'chelios.net?gt=t' ca sa nu fiti redirectionati catre ro.chelios...)
    Pentru acest site am mai cumparat o data un pachet asemanator de la s u b m i t t i g e r [dot] c o m, si are ceva linkuri catre el.
    Cu pachetul de 1499usd as vrea sa ii mai cresc putin autoritatea siteului si sa ies in cautari pe .com macar in pagina 15 pentru 'free classifieds' sau 'classifieds' adica nu am cine stie ce asteptari, sunt constient ca banii sunt prea putini pentru rezultate bune, sau exceptionale.
    Am vazut ca cei care presteaza serviciul asta, dau si o lista cu o mica parte din directoare, blog-uri, etc.. Am sa ma uit si eu mai atent sa vad daca nu cumva sunt gazduite pe acelasi IP sau clasa de IP-uri.

    Va Multumesc pentru raspunsuri si sugestii! Sper sa continuam asa

  10. #20
    Avatarul lui Bukum
    Bukum este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Vârstă
    31
    Posturi
    417
    Putere Rep
    27


    Implicit

    Pagina 15 ??? Stii cat trafic vei primi de acolo? 0. Iar banii pe care vrei sa-i dai eu zic ca nu sunt deloc prea putini.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ce plugin sa folosesc ?
    De Nichita în forumul Client side
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 11th March 2010, 11:28
  2. cum folosesc un if pe refer
    De Mihai Gianu în forumul Server side
    Răspunsuri: 22
    Ultimul Post: 13th December 2008, 00:20
  3. Vreau optimizare pentru un site de imobiliare
    De Mizou în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 27th November 2006, 20:07
  4. Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 24th October 2006, 10:40
  5. ce domeniu sa folosesc?
    De Alex Dumitru în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 16th July 2006, 13:04

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •