Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 31

Subiect: eBloguri si Clausweb te invita la concursuri "organizate"

koobie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    24th October 2014
    Vârstă
    23
    Posturi
    140
    Putere Rep
    9

Implicit eBloguri si Clausweb te invita la concursuri "organizate"

Pentru inceput explicam personajele. Prin intermediul ebloguri.ro se organizeaza concursuri pentru bloggeri. Clausweb este o firma ce ofera servicii de gazduire web. Clausweb apeleaza la serviciile ebloguri.ro pentru doua campanii, la o campanie am participat si eu, am urmarit ce se intampla si acum revin cu o impresie asupra campaniei desfasurata pe site-ul mentionat.

Este vorba de campania de aici: eBloguri si Claus Web te invita la concurs!

In prima faza regulamentul a fost modificat de doua ori, prima data a fost extinsa data, iar a doua oara a fost adaugata mentiunea: "Concursul incepe pe 1 martie 2017 si se incheie cand se strang 30 bloguri participante."

Cele 30 de articole a fost o provocare mare, dar intr-un final au aparut cateva persoane cu retele de bloguri si numarul a fost atins.

Intr-un final se incheie concursul si apar castigatorii.
    Primul loc este ocupat de un personaj care nu respecta regulamentul. Numarul minim de cuvinte trebuie sa fie de 500 cuvinte, castigatorul a scris undeva la 400 de cuvinte, restul cuvintelor au fost copiate de pe blogul clausweb.

Aici mi-am dat seama ca concursul a fost "organizat" deoarece am cerut un punct de vedere si de la ebloguri si clausweb, am primit mesaj cum sa sunt de la concurenta si am intentii rele.

Castigatorul face parte din echipa ebloguri.ro, are si o pagina speciala pe ebloguri. Are mai multe bloguri si vinde advertoriale, ciudat este ca, blogul lui este listat la Oblyo Digital Agency intr-o pagina de prezentare, aceeasi agentie care detine si ebloguri.ro

Castigatorul se numeste Victor Dulu, la o simpla cautare Victor Dulu ebloguri gasim mai multe articole care fac legatura intre ebloguri si castigator. Aici mi-am dat seama ca castigatorul este prieten cu administratorul ebloguri.ro

Ca idee: asta inseamna o campanie dedicata bloggerilor. Favorizam prietenii, chiar daca au articole proaste, ii premiem, ca doar sponsorul nu are nimic de zic, primeste articolele si gata, ii luam bani de doua ori. Ca organizam campania si premiul. Acum cine stie cine se bucura de premiul castigat, au facut jumi-juma, ca asa este corect. Nu?

Care este parerea voastra legata de concursurile pentru bloggeri si favorizarea prietenilor pentru a castiga premiile mari?
    O sa revin cu un link catre blogul meu in care o sa scriu detaliat despre asta.

Nu e normal sa ne batem joc de niste oameni care scriu articole pentru concursuri.

Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    31
    Posturi
    3.071
    Putere Rep
    36

Implicit

Nu stiu ce sa zic, dar nu mai am o parere buna despre Claus. Nu mai vreau gazduire de la Claus nici gratis (ca idee). Imi provoaca scarba. S-au cacat pe ei pentru un refund si a inceput sa vina un miros specific dinspre dansii.

haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    42
    Posturi
    1.135
    Putere Rep
    27

Implicit

Daca e vorba de acelasi Victor Dulu pe care il stiu eu, e un tip foarte ok si serios. Are un site pe tehnologie din cate stiu eu si probabil si alte siteuri.

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    98
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    98

Implicit

Chiar daca nu sunt fan Claus, nu cred ca au vreo vina.
    Cat despre relatia dintre ebloguri si un oarecare, este posibil ca acela sa fie un participant obisnuit la concursuri, nu neaparat un prieten al "patronului". Acum nu stiu care e adevarul din spate, doar ca informatia din postul original n-ar trebui inghitita pe nemestecate.
    Trust, but verify.

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.298
    Putere Rep
    19

Implicit

Eu lucrez de 4 anu cu cei de la Claus, sunt multumit de proptitudinea raspunsurilor si am site-urile up 99,xx % chiar si cand am trafic de peste 10 k pe zi. mi se par seriosi.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

LogOn este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    9
    Data înscrierii
    17th April 2015
    Locaţie
    Nespecificat
    Vârstă
    34
    Posturi
    335
    Putere Rep
    9

Implicit

Si eu lucrez bine cu cei de la Claus, nu-i vad sa se ocupe cu chestii atat de slabe sincer.

Dan
    Reputatie:
    98
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    98

Implicit

Cred ca cel mai bine ar fi ca cei de la claus sa faca propria investigatie, cine stie, poate afla ceva interesant si ne zic si noua
    Trust, but verify.

mentorica este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd November 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna ziua,

Numele meu este Cristian Ionita si reprezint platforma eBloguri.ro.

Victor Dulu nu face parte din echipa eBloguri.ro. Pentru ca a fost activ pe platforma a primit un link de pe index-ul platformei catre unul din site-urile din portofoliu propriu. Site-ul respectiv este si in regie in cadrul agentiei noastre.

Scopul platformei noastre este sa ne promovam clientii sub forma unei campanii concurs la care participa diferiti bloggeri. Am onorat premiile la fiecare campanie fara nici un incident.

Campania a fost prelungita pentru a se strange un numar cat mai mare de articole.

O zi frumoasa!

Dan
    Reputatie:
    98
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    98

Implicit

Citat Postat în original de mentorica Vezi Post
    Am onorat premiile la fiecare campanie fara nici un incident.
    Tocmai ai fost acuzat ca exista un posibil incident. Colegul de mai sus are oarecare dreptate in ce spune. Articolul castigator este 50% copiat de pe blogul clausweb, restul de 50% scris de el insusi nu insumeaza cele 500 de cuvinte necesare. In plus, vorbeste lumea ca sunteti prieteni.

Asta era acuzatia de fapt. In caz ca nu era clar. Dar vad ca mai scrie si ca cel care desemenaza castigatorul este sponsorul. In orice caz, promotiile organizate de firme mai cu experienta mentioneaza clar in regulament (chiar, unde este?) ca rudele si colaboratorii organizatorilor nu au voie sa participe, tocmai pentru a evita astfel de situatii.
    Trust, but verify.

mentorica este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd November 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

@Dan, Aici este vorba de o frustare personala nu de un incident... Domnul @koobie si-a sters blogul...Oare asa facea si daca castiga?

Ps: Nu incercam sa intram in polemici inutile pe formuri. Noi ne-am spus punctul de vedere.

Pentru alte probleme ne puteti scrie pe campanie@ebloguri.ro

O zi frumoasa!

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 3rd February 2011, 11:54
  2. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 29th January 2010, 20:33
  3. model: "termeni si conditii" si "confidentialitate"
    De No_name în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 8th July 2009, 15:28
  4. Se folosesc parametrii "site:" sau "inurl:" in cautari ?
    De Cristian Mezei în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 26th September 2007, 09:01

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •