Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 24

Subiect: Pareri despre un design...

  1. #11
    Avatarul lui Marius Mailat
    Marius Mailat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    16th November 2005
    Vârstă
    48
    Posturi
    1.818
    Putere Rep
    42

    Implicit

    Eu nu iti mai spun absolut nimic ca vad ca o iei personal. Crede-ma ca stiu ce spun, daca crezi ca fontul nu e o problema treaba ta - situl tau, intreaba insa un designer.
    Directory Submitter - soft de inscriere in 4500 de directoare straine si 1025 romanesti
    Anunturi - soft de inscriere in 500 de siteuri de anunturi

  2. #12
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Originally posted by mmariusel
    [b]Eu nu iti mai spun absolut nimic ca vad ca o iei personal. Crede-ma ca stiu ce spun, daca crezi ca fontul nu e o problema treaba ta - situl tau, intreaba insa un designer.
    No offense intented mmariusel. Arata tu cu degetul ce ti-am zis eu de te-ai suparat. Este absolut adevarat ca ai gresit la faza cu Garamond-ul. Am mai zis si o mai zic odata <span style="color:red">sunt perfect de acord ca trebuie schimbat font-ul</span>, daca imi spui cu ce sa il schimb.

    Font-ul este problema mea, un designer va zice ce zici si tu (vezi ben) deci sunt de acord cu tot ce zici.

    Punctam doar ca ar trebui sa te documentezi inainte de a face afirmatii precum cea care ai facut-o acum un post. Font-ul este Garamond si trebuia sa te uiti in stylesheet, atat am zis.

    Nu a luat nimeni nimic personal, te rog sa ma scuzi daca te-am ofensat in vreun fel cu post-ul dinainte.

    Andrei.

  3. #13
    Avatarul lui Marius Mailat
    Marius Mailat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    16th November 2005
    Vârstă
    48
    Posturi
    1.818
    Putere Rep
    42

    Implicit

    Eu spuneam de marimea lui. Eeste ENORM, disproportional cu absolut orice in pagina aceea.
    Directory Submitter - soft de inscriere in 4500 de directoare straine si 1025 romanesti
    Anunturi - soft de inscriere in 500 de siteuri de anunturi

  4. #14
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Originally posted by mmariusel
    [b]Eu spuneam de marimea lui. Eeste ENORM, disproportional cu absolut orice in pagina aceea.
    Am inteles perfect. Un exemplu care se potriveste perfect conceptului de "comentariu constructiv" este ceea ce ai scris acum. Cat mai multe.

    Il modific acum,
    Andrei

    EDIT: L-am modificat. E mai bine? http://www.fotofemei.ro/fotofemei-NEW
    LATER EDIT: M-am decis sa renunt la tot ce e intre navigare si content (casuta rosie), poate arata mai bine. Language Selection-ul va fi pozitionat in partea de dreapta-sus a casutei rosii iar titlul va fi si el in casuta. How does that sound? Sau nu e bine?

  5. #15
    Avatarul lui misu
    misu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    12th June 2005
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    637
    Putere Rep
    40

    Implicit

    varianta noua imi place. mai putin umbra din partea stanga sus de la logo.
    Scriu si eu din cand in cand despre mobila si amenajari interioare

  6. #16
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Ia vedeti acum.

    EDIT: Ah! Se vede bine numai cu IE

  7. #17
    Avatarul lui zaducu
    zaducu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    12th June 2005
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    38
    Posturi
    119
    Putere Rep
    39

    Implicit

    hmm la partea cu diferentele dintre browsere ai dreptate in FF imi apare in stanga Romanian si English( desi ar fi mai indicat Romana si nu Romanian)

    In ceea ce priveste design-ul iti recomand o carte cu mare caldura pe bune :
    "Initiere in Design - Despre fonturi, culoare si asezare in pagina" de Robin Williams ( asa il cheama pe om nici o legatura cu artistul ) - chiar e buna si te v-a ajuta sa intelegi cum percepe ochiu uman informatia, cum sa scoti in evidenta unele lucruri, cum sa alegi fonturile potrivite etc.
    1 la mana textul de la butoane e foarte mic chiar daca ai pus tu la hover sa se faca mare imaginea , marimea fontului e mai mica chiar decat textul din content ceea ce e o greseala
    2 la mana in ceea ce priveste culorile incearca in general sa folosesti contraste tari ( nu umbla cu jumatati de masura!) ai pus scris cu gri pe fundal cu negru , parerea mea ca nu prea merge mai degraba merge pe un fundal cu alb incearca sa gasesti alta culoare pt scrisul acela
    3 la mana nu inteleg de ce umbra logo-ului 'foto femei' e scrisa cu majuscule cand logo-ul e scris cu litere mici...si umbra parca nu isi are locul mai ales cu opacitate pe fundal negru .. da impresia de monoton ( parerea mea )
    4
    In rest nu vad nimica special - un tabel central cu o imagine centrata si un text mai jos...
    din pacate are dreptate ben incearca sa faci mai captivant , nu prea e design
    5 in general liniile dashed nu se folosesc ca border ci ca linii de separatie

    o parere generala : incearca sa nu folosesti gri-ul cu negru

  8. #18
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0

    Implicit

    "Initiere in Design - Despre fonturi, culoare si asezare in pagina" de Robin Williams
    O am :razz:, trebuie sa o consult.

    Nu stiu ce sa gasesc captivant, parca mi-ar fi venit un flash in minte (un flash adica ceva rapid, nu ala de la macromedia) cu un background alb, patrate mari cu imagini drept butoane, inconjurate de 2 bordere gri deschis, situate in partea de jos a paginii. Ma rog, am sa vad eu cat din astea pun in aplicare.
    M-am gandit la niste fade-uri dar imi vine greu sa lucrez cu Flash-ul, deci o sa incerc sa fac ceva cu ImageReady.

    Pe scurt:
    Verdict: Redesign.

    Andrei

  9. #19
    Avatarul lui Ioan Margineanu
    Ioan Margineanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    16th May 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    1.098
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Originally posted by andypopa
    [b]

    O am :razz:, trebuie sa o consult.
    Cumva in format electronic?

  10. #20
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Nu. Unde stai? Ti-o dau eu. De fapt o caut pe internet si va tin la curent.

    Andrei

    EDIT: Momentan nu o gasesc. Am aflat insa ca in engleza se numeste "the non designers design book". Daca o gaseste cineva o hostez eu pe AWDB.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. pareri despre www.bionyk.com
    De Adrian Poputoaia în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 37
    Ultimul Post: 16th December 2010, 00:16
  2. Pareri despre Jobee.ro
    De daemonic în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 13th June 2009, 13:33
  3. pareri, cat mai multe pareri despre director web
    De odiv în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 13th October 2008, 10:14
  4. [Despre pret SEO]Design..
    De JustDeals în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 18th February 2008, 20:47
  5. Pareri Despre Jagger (1, 2, 3, Etc)
    De Krumel în forumul Google
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 5th December 2005, 22:02

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •