Pagina 1459 din 1460 PrimulPrimul ... 4599591359140914491457145814591460 UltimulUltimul
Rezultate 14.581 la 14.590 din 14596

Subiect: Al 257-lea topic despre reputatii - postez pentru un prieten

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.509
    Putere Rep
    22

Implicit

Sa fie asta efectul Brexit-ului?

Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Posturi
    2.509
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de Mutex Vezi Post
    Deci, oferi 700 lei pe pagini +50k si vinzi o pagina cu 5k la 200 lei? Interesant.
    Asta e piata libera, cumperi ieftin si vinzi cu 300%, altfel cum sa faci un ban.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Radu.R este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    27th February 2011
    Locaţie
    Calgary, Canada
    Posturi
    332
    Putere Rep
    20

Implicit

Mai, per total crede cineva ca domeniile .ro din doua litere au vreo valoare aparte ? Ați fi dispuși sa plătiți 100-130e pentru un domeniu .ro din doua litere?
    tosin.

Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Posturi
    2.509
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de raducu Vezi Post
    Am primit între timp și reputație negativă, cel mai probabil de la autorul topicului. Nu am primit încă răspuns la pm sau aici de la el. Se poate considera țeapă ?
    NU, e experiență! Clar ca e teapa, mai ales ca azi a fost persoana pe forum!

haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    43
    Posturi
    1.166
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    NU, e experiență! Clar ca e teapa, mai ales ca azi a fost persoana pe forum!
    eu cred ca a vrut sa imi dea mie reputatia aia negativa si a gresit din graba

Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Posturi
    2.509
    Putere Rep
    22

Implicit

Astia de unde au aparut? Rombeleza o fi limba lor, sau google translate?

Dubfx este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    21st September 2014
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

Salutari! Stie cineva cine detine domeniul stiri.ro?

Radu.R este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    27th February 2011
    Locaţie
    Calgary, Canada
    Posturi
    332
    Putere Rep
    20

Implicit

Citat Postat în original de Dubfx Vezi Post
    Salutari! Stie cineva cine detine domeniul stiri.ro?
    Pro tv. Cel puțin așa pare...
    tosin.

Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Posturi
    2.509
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Am fost in ambele tabere, am incercat sa vand, am si incercat sa cumpar, dar este o problema:

- cand incerci sa vinzi ceva, nimeni nu vrea sa iti ofere mai mult de 6-8 x venitul lunar, chiar daca tu ai linkuri numai din adevarul, romanialibera, site de calitate, tema premium modificata masiv, continut de calitate

- cand vrei sa cumperi, gasesti niste balarii crescute cu directoare web, comentarii prin bloguri si continut de 5 lei articolul si ti se cer preturi de 20-30 x venitul lunar

Pe vremuri se mai gaseau siteurile bune pe aici, de cativa ani n-am mai vazut absolut nimic. Si daca aici nu se mai vand, sincer nici prin alte locuri n-am mai vazut, deci cred ca oamenii au cam inceput sa tina de siteurile lor, nu mai sunt dispusi sa le dea si sa se apuce sa ridice de la zero un proiect. Dar atunci cand prind pe unul de vrea sa vanda, il executa imediat, ca poate moare omul de foame si trebuie musai sa vanda pe mai putin decat a costat continutul.

Eu unul am avut niste siteuri care acum vreun an mai faceau in jur de 1000 de euro lunar (impreuna), in scadere (nu mai mai ocupam deloc de ele). In loc sa le listez aici si sa imi ofere cineva 3-4 x venitul lunar, am preferat sa le las sa se epuizeze. Cand nu vor mai produce deloc prefer sa le sterg desi au sute de articole de 800-1000 cuvinte bucata.

Sa nu mai zic ca de multe ori e si periculos sa vinzi. Iti expui statisticile (kw-urile pe care vine trafic, liste de tranzactii din retelele de afiliere, etc.) si apoi te trezesti cu un "mersi, ma gandesc". Deja ti-ai pus pe tava totul, a doua zi stie omul de ce sa se apuce. Practic mai bine vii aici si povestesti public ce faci tu si cum iti merge, tot acelasi lucru e.
    De obicei aici se da 12 x venit, oricum e putin. Asta pentru ca vor sa cumpere in general cei ce vor sa castige nu din cresterea unui site, ci de pe urma a ceea ce ai creat tu - nu ca ar fi rau asa ceva, dar nu in 12 luni, cand tu ai muncit poate 48 sau 60. Iti arunca in nas ca pentru el venitul e cel care-l determina sa cumpere si vrea profit pe loc daca se poate.

Ai sa ramai mirat ce links au aia cu site-uri firma SEO

Nu strege, fa redirect 301, eu asa fac si mai ciupesc ceva trafic, ceva autoritate.

Nu dau acces la statistici tocmai ca si eu am patit la fel. Dau print screen, te convingi si dupa plata verificam veridicitatea, am mintit, banii inapoi + despagubire. Mi se pare corect.

PS: am mutat discutia aici sa nu-i facem varza topicul.

edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Prahova
    Posturi
    3.203
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    De obicei aici se da 12 x venit, oricum e putin. Asta pentru ca vor sa cumpere in general cei ce vor sa castige nu din cresterea unui site, ci de pe urma a ceea ce ai creat tu - nu ca ar fi rau asa ceva, dar nu in 12 luni, cand tu ai muncit poate 48 sau 60. Iti arunca in nas ca pentru el venitul e cel care-l determina sa cumpere si vrea profit pe loc daca se poate.

Ai sa ramai mirat ce links au aia cu site-uri firma SEO

Nu strege, fa redirect 301, eu asa fac si mai ciupesc ceva trafic, ceva autoritate.

Nu dau acces la statistici tocmai ca si eu am patit la fel. Dau print screen, te convingi si dupa plata verificam veridicitatea, am mintit, banii inapoi + despagubire. Mi se pare corect.

PS: am mutat discutia aici sa nu-i facem varza topicul.
    Cand am vazut ca ai mutat discutia aici, am zis ca vrei sa ma "memezi". Au trecut cativa ani de cand n-ai mai facut-o.

Eu am vandut pe aici siteuri cu 6-8 x venitul lunar, si erau siteuri la care numai continutul costa atat, nu mai zic de advertoriale pe ziare la 100-200 euro bucata, modificari prin teme si scripturi, o gramada de munca, etc. De obicei afacerile nu se incheie la preturile cerute prin thread-uri, ci undeva mai jos.

Cand am vrut sa cumpar ceva am primit extrem de putine oferte, si alea crescute numai cu spam, content de 5 lei / articol si preturi ireale. Un site corect merita 20-30 x venit lunar, cum se vand pe flippa. Dar nu o balarie facuta in bataie de joc, care pica la primul update.

Am vazut o gramada de "agentii" care isi fraieresc clientii promovandu-le numai prin linkuri free, mare parte spam total. Insa asta merge acolo unde clientul habar n-are si "seoist-ul" ii poate vinde gogosi. Odata ce contractul e unul solid, chiar daca te prinzi ca ti-ai luat teapa, nu prea mai ai ce face.. inghiti si platesti.

In trecut am mai dat redirecturi, dar de o vreme ma cam feresc. Nu am rabdare sa dau redirect la fiecare articol spre ceva related si daca dau redirect total iese o balarie, o ciorba de anchore si nu mai sunt nici sursele prea relevante decat daca siteurile sunt de micronisa, dar eu le cam am mixte (de nisa). O sa vad ce fac cu ele cand vor cadea de tot, momentan mai "pusca" cate o conversie.

Uite ca la asta cu banii inapoi + despagubire nu m-am gandit pana acum, mersi de idee. Am trimis la o gramada de persoane "interesate" detalii pana cand m-am saturat sa mai vand ceva. Eu cand am avut nevoie de statistici chiar am cumparat de la cateva persoane de pe aici extras din profitshare si analytics, nu am recurs la "metode" dinastea, cum ma acuza unul de pe la Ploiesti, ca de aia caut sa cumpar siteuri.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 2 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Inca un topic despre reputatii
    De Bogdan Calin în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 27th September 2011, 14:55
  2. Postez gratuit articole de specialitate
    De charlieking în forumul Continut web
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 18th October 2010, 11:58
  3. Un topic despre nimic
    De danic în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 626
    Ultimul Post: 23rd July 2008, 18:54

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.