Pagina 1409 din 1463 PrimulPrimul ... 4099091309135913991407140814091410141114191459 ... UltimulUltimul
Rezultate 14.081 la 14.090 din 14626

Subiect: Al 257-lea topic despre reputatii - postez pentru un prieten

  1. #14081
    Avatarul lui haotik
    haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    47
    Posturi
    1.312
    Putere Rep
    36

    Implicit

    Deja coletul ala are alta valoare. Acum spune si tu sincer daca ti-ai comanda un telefon de pe emag sa zicem, si telefonul ala ar pleca prin toate colturile lumii vreo 25 30 de zile, nu ai fi mandru de el? Eventual sa ai si dovada ca s-a plimabt atat. Altfel ar fi pretul la vanzare cu asa telefon, nu?

  2. #14082
    Avatarul lui Andretti
    Andretti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    25th October 2007
    Posturi
    125
    Putere Rep
    31

    Implicit

    Citat Postat în original de Catalin Cerga Vezi Post
    Ti-a trecut si prin fata blocului spre Bucuresti daca stai pe Ionascu.
    Deja ma gandesc la bacsisuri mai consistente pe viitor, sa le pot tine calea in drum spre Bucuresti . Acum am vazut ca cei de la Adelaida mai trimit cu Fan si Urgent. Ma intreb daca si ei trec coletele prin hub sau le lasa la cel mai apropiat punct de lucru.

    @haotik pai in 25-30 zile are timp sa adune vreo gripa sau cine stie ce carcalaci africani de care probabil ma scapa un medicament mai scump decat telefonul .

  3. #14083
    Avatarul lui Andrei Ionut
    Andrei Ionut este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    10th December 2017
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    29
    Posturi
    61
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Imi pare rau ca va intrerup discutia vizavi de curieri, etc. Dar, propun sa iesim oarecum din sfera asta si sa privim putin la scena politica din ultimele zile. Legile Justitiei sunt votate in Camera Deputatilor, urmeaza Senat si apoi totul este gata. Asta, in contextul in care in strada, ieri (11 dec.) au fost maxim 1.000 oameni, iar duminica in Bucuresti, vreo 30.000, dar, ce rost are sa strigi la o cladire goala, inconjurat de jandarmi si cai?
    Propun ca fiecare din noi sa-si dea cu parerea asupra a ceea ce se intampla zilele astea, si ce ar putea urma..pentru ca oamenii nu par ca vor mai rabda prea mult.
    Da, am uitat sa mentionez in prezentare ca sunt foarte pasionat de politica.

  4. #14084
    Avatarul lui dufix
    dufix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    8th July 2016
    Posturi
    140
    Putere Rep
    15

    Implicit

    Prea multi pareristi, iar politica este un subiect de discutie complex.
    Oamenii vor rabda mult si bine. Protestele oricum sunt degeaba.

  5. #14085
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de Andrei Ionut Vezi Post
    Imi pare rau ca va intrerup discutia vizavi de curieri, etc. Dar, propun sa iesim oarecum din sfera asta si sa privim putin la scena politica din ultimele zile.
    Nu vreau sa te dezamagesc, dar asta cu 257 e un loc pentru facut misto 90%, deci nu pre a lua in serios orice vezi pe aici, cat despre politica ... nu ai sa gasesti nici parteneri de discutie si nici loc pentru asa ceva .. desi nu e niciodata prea tarziu!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  6. #14086
    Avatarul lui O. Cosmin
    O. Cosmin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    16th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    332
    Putere Rep
    24

    Implicit

    Citat Postat în original de Andrei Ionut Vezi Post
    Imi pare rau ca va intrerup discutia vizavi de curieri, etc. Dar, propun sa iesim oarecum din sfera asta si sa privim putin la scena politica din ultimele zile. Legile Justitiei sunt votate in Camera Deputatilor, urmeaza Senat si apoi totul este gata. Asta, in contextul in care in strada, ieri (11 dec.) au fost maxim 1.000 oameni, iar duminica in Bucuresti, vreo 30.000, dar, ce rost are sa strigi la o cladire goala, inconjurat de jandarmi si cai?
    Propun ca fiecare din noi sa-si dea cu parerea asupra a ceea ce se intampla zilele astea, si ce ar putea urma..pentru ca oamenii nu par ca vor mai rabda prea mult.
    Da, am uitat sa mentionez in prezentare ca sunt foarte pasionat de politica.
    Apuca-te si citeste legile care urmeaza a fi modificate si apoi citeste toate amendamentele depuse in CD. Esti dispus sa faci asta!?

    O discutie fara aceasta lectura nu isi are rostul atat timp cat nu ne plateste cineva sa fim "pareristi" pe la TV. O lege se interpreteaza sistematic. Nu poti spune ca un articol e prost sau rau daca faci abstractie de restul legislatiei. Cei care isi dau cu parerea fara a citi tot o fac doar emotional.

  7. #14087
    Avatarul lui Andrei Ionut
    Andrei Ionut este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    10th December 2017
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    29
    Posturi
    61
    Putere Rep
    0

    Implicit

    dufix, da, din pacate sunt PREA pasnici pentru ceea ce se intampla.
    Rapsodia, mi-am dat oarecum seama, dar, cum spui si tu, niciodata nu e prea tarziu.
    O. Cosmin, dar de Legea ANI votata ieri in CD ce spui? Cei "certati" cu legea, sa spun asa, vor putea ocupa din nou functii publice. De altfel, e chiar atat de greu sa ne dam seama ca se cauta implicarea politicului in Justitie? Si de ce atata graba? Vor sa termine neaparat in sesiunea asta, sa dea legile pana in Craciun, desi pare oarecum imposibil cu tot cu trimisul la Presedinte, acesta urmand sa retrimita in Parlament, etc. Dar, fiecare cu opinia lui. Eu tind sa cred ca toate cele 4 legi (ANI, 303, 304 si 317), au ceva toxic in ele, pentru societate. Poate o sa reusim sa mutam capitala la Teleorman si denumirea tarii sa fie Republica Teleorman, nu? VIVE LA CORRUPTION.

  8. #14088
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    29th March 2013
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Citat Postat în original de Andrei Ionut Vezi Post
    Imi pare rau ca va intrerup discutia vizavi de curieri, etc. Dar, propun sa iesim oarecum din sfera asta si sa privim putin la scena politica din ultimele zile. Legile Justitiei sunt votate in Camera Deputatilor, urmeaza Senat si apoi totul este gata. Asta, in contextul in care in strada, ieri (11 dec.) au fost maxim 1.000 oameni, iar duminica in Bucuresti, vreo 30.000, dar, ce rost are sa strigi la o cladire goala, inconjurat de jandarmi si cai?
    Propun ca fiecare din noi sa-si dea cu parerea asupra a ceea ce se intampla zilele astea, si ce ar putea urma..pentru ca oamenii nu par ca vor mai rabda prea mult.
    Da, am uitat sa mentionez in prezentare ca sunt foarte pasionat de politica.
    Orice om normal trebuie sa fie pasionat de politica. Asta inseamna participare. Din pacate multi uita ce inseamna de fapt politica si nu se implica in viitorul cetatiii...
    Intr-o tara in care alegerile se fac cu prezenta sub 40%, ce pretentii sa ai? Stii ce inseamna 45,5% din 39,5%? Exact 17,97... Atat are de fapt cel mai mare partid din Romania. Inseamna ca restul sunt aproape inexistente: PNL-7,91%; USR-3,5%, etc...
    Asa ca:
    1. Noi suntem prea prosti sa intelegem legile alea.
    2. Cei care nu sunt prosti, trebuie platiti sa le inteleaga. Bineinteles, le vor intelege pe placul celui care plateste.
    3. De ce crezi ca nu exista animale cu trei capete? Conform teoriei evolutioniste probabil ca au existat dar n-au supravietuit. Nici n-aveau cum, fiecare cap voia altceva decat celelalte doua!
    4. Legea noastra e bolnava din nastere. Mama legilor e bolnava si acum naste copii pociti (pentru asta vreau licenta!).
    5. Nu se poate face nimic pentru ca: vin sarbatorile, ne luptam cu morile de vant, politica ne-a scarbit, nimeni din politic nu vrea cu adevarat sa se faca ceva, mai poti adauga si tu alte motive...

  9. #14089
    Avatarul lui haotik
    haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    47
    Posturi
    1.312
    Putere Rep
    36

    Implicit

    @Andrei Ionut , mai bine ca ai uitat, nu-ti mai zicea nimeni welcome )))))))

    Eu am propria firma din 2002, platesc TVA inca de la infintare, ca asa am ales eu, platesc impozit pe cifra de afaceri din primii ani, tin minte ca a trebuit sa mai angajez un om in firma pentru asta ca microintreprinderile pe vremea aceea trebuiau sa aiba minim 2 sau 3 angajati. Deci legile despre care spui tu nu ma afecteaza in mod direct. Am intrat de cateva luni in zona investitilor cu BITCOIN unul din motivele principale fiind chiar asta de a sta putin deoparte de legile guvernului, de asemenea intentionez sa deschid o firma in delaware (daca nu aflam despre bitcoin in augsut probabil acum era deja deschisa) pentru a vedea cum e cu legile si pe la americani.

    Tin sa iti reamintesc ca esti cetatean european, asa ca daca nu iti convine legislatia din aceasta tara ai DREPTUL si LIBERTATEA de a te muta in oricare alt stat membru UE, la fel cum ai dreptul sa stai in STRADA.

    Noi aici vorbim despre SEO, AFACERI ONLINE, SITEURI WEB, PROMOVARE, MARKETING (presupunand ca e ceva superior simplei promovari) si da in acest topic ne si distram, dar avand in vedere ca e un topic LIBER, o sa spun ca-l sustin pe Dragnea numai ca sa ma distrez si sa vad cum reactionezi, daca ti cu Dragnea tin cu statul paralel, gasesc eu ceva mereu contra.... asa imi place mie sa fi gigi contra. In rest bafta si spor la facut bani.

  10. #14090
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Domnu Mishu, asa in mare iti dau dreptate, dar cu cateva amendamente.
    - oricine NU trebuie sa fie pasionat de politica ci de o guvernare corecta si legi drepte. Politica e nu cacat.
    - se pot face multe, chiar se fac! Da, te lupti cu morile de vant, dar in ciuda sanselor scazute, uneori mai si castigi.
    Trust, but verify.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Inca un topic despre reputatii
    De Bogdan Calin în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 27th September 2011, 15:55
  2. Postez gratuit articole de specialitate
    De charlieking în forumul Continut web
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 18th October 2010, 12:58
  3. Un topic despre nimic
    De danic în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 626
    Ultimul Post: 23rd July 2008, 19:54

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •