Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Afaceri geniale de top

  1. #1
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38

    Implicit Afaceri geniale de top

    As dori si eu de la cei care stiu , niste nume de afaceri geniale facute de unii oameni, cum a fost cea cu one million dollar page.

    NU sariti repede cu raspunsuri de genul ca nu mai tine, ca vreau sa ma imbogatesc, etc, nici nu urmaresc asta, doar ca sunt curios ce si cum si nu stiu unde sa caut.

    In plus imi place sa citesc articole din domeniul asta.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  2. #2
    Avatarul lui Nosfer
    Nosfer este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    7th July 2008
    Locaţie
    Sibiu
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.196
    Putere Rep
    32

    Implicit

    tu chiar vrei totul mura-n gura?

    "Ce merge in online?"
    "vreau sa stiu afaceri geniale de top"
    and blablabla.

    Probabil vrei sa vezi ca sa furi si tu o idee, sa incepi ceva proiect ca apoi dupa 2 saptamani sa faci un thread ca vinzi domeniul dupa ce iti dai seama ca nu e mare branza si nu faci bani din adsense pentru ca ai doar 10 unici/zi.

  3. #3
    Avatarul lui Diana
    Diana este deconectat Administrator
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    4th January 2006
    Locaţie
    Vatra Dornei
    Posturi
    1.696
    Putere Rep
    42

    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    As dori si eu de la cei care stiu , niste nume de afaceri geniale facute de unii oameni, cum a fost cea cu one million dollar page.

    NU sariti repede cu raspunsuri de genul ca nu mai tine, ca vreau sa ma imbogatesc, etc, nici nu urmaresc asta, doar ca sunt curios ce si cum si nu stiu unde sa caut.

    In plus imi place sa citesc articole din domeniul asta.
    Google maybe? Sa stii ca chiar functioneaza
    Am un magazin online de Cosmetice romanesti si un portal de Afaceri

  4. #4
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Uite ce zice Google. Daca vrei sa ai succes in online, trebuie fie sa vii cu ceva nou, fie sa pui osul la treaba si sa faci ce au facut si altii dar sa te implici mai mult.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  5. #5
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38

    Implicit

    Citat Postat în original de Nosfer Vezi Post
    tu chiar vrei totul mura-n gura?

    "Ce merge in online?"
    "vreau sa stiu afaceri geniale de top"
    and blablabla.

    Probabil vrei sa vezi ca sa furi si tu o idee, sa incepi ceva proiect ca apoi dupa 2 saptamani sa faci un thread ca vinzi domeniul dupa ce iti dai seama ca nu e mare branza si nu faci bani din adsense pentru ca ai doar 10 unici/zi.
    Ma omule dar tu orice as zice gasesti sa comentezi ceva? Vezi te rog de treaba ta. Am explicat exact de ce vreau si nu iti mai da tu aiurea cu parerea ca nu ma intereseaza parerile tale. Daca nu ma suferi si cauti mereu cearta nu imi mai citi posturile si gata.

    Citat Postat în original de ganditorul_2003 Vezi Post
    Uite ce zice Google. Daca vrei sa ai succes in online, trebuie fie sa vii cu ceva nou, fie sa pui osul la treaba si sa faci ce au facut si altii dar sa te implici mai mult.
    Nu ai inteles. Nu caut sa am succes in online sau sa fac ceva nou , eu sunt interesat de afaceri de top care au fost facute in romania sau in afara.
    Ultima modificare făcută de Diana; 3rd February 2010 la 00:16.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  6. #6
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Nu ai inteles. Nu caut sa am succes in online sau sa fac ceva nou , eu sunt interesat de afaceri de top care au fost facute in romania sau in afara.
    Top 500 Capital e ce iti trebuie.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  7. #7
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Ma omule dar tu orice as zice gasesti sa comentezi ceva? Vezi te rog de treaba ta. Am explicat exact de ce vreau si nu iti mai da tu aiurea cu parerea ca nu ma intereseaza parerile tale. Daca nu ma suferi si cauti mereu cearta nu imi mai citi posturile si gata.



    Nu ai inteles. Nu caut sa am succes in online sau sa fac ceva nou , eu sunt interesat de afaceri de top care au fost facute in romania sau in afara.
    Romani de succes

    apoi ia-le pe rand: apple, Microsoft, facebook, myspace, etc etc. etc.etc. etc.

    Iti zic eu de ce se ia Nosfer de tine.

    Tu ai deja o vechime sanatoasa pe forum dar ai apucaturi inca de incepator (chiar mai jos uneori...).
    Te-ai apucat de o gramada de proiecte, ceri ajutor non-stop, dar cand esti criticat sau nu iti convine raspunsul il ataci pe celalalt. Tii cont de sfaturi selectiv (doar cele care iti convin) si nu le aplici pe cele care necesita si munca...
    Te razgandesti de la o saptamana la alta. Acum cumperi un domeniu, pe urma vinzi zece. Deschizi topicuri de genul acesta destul de des, desi ar fi trebuit sa observi ca nu vei gasi solutii in ele.
    Per total si din proiectele pe care le-ai descris aici pari un tip care cauta imbogatire fara munca. In plus nu pari dispus sa faci unii pasi intermediari, care tin de rabdare ci ti-ai dori sa sari de la start-up la succes.

    Ce ti-am zis mai sus intr-o forma destul de incoerenta cred (e tarziu si nu mai am rabdare sa mai stau), sunt greseli pe care le tot repeti tu aici pe seopedia.

    Nu asa se face succes in online. Ai nevoie sa inveti sa ai rabdare, sa te focusezi pe ceva anume si sa mergi inainte. Iti fixezi niste targete intermediare realiste si incerci sa le indeplinesti. Nu mai te apuca de 10 lucruri deodata si accepta ca nu se fac bani asa usor. Banii pe care se prespune ca-i faci trebuie sa-i plateasca cineva (ca nu apar din nimic). Gandeste-te daca tu ai da banii aia pentru ce oferi tu. Daca vrei 10$ de la un site care face 1$, imagineaza-te ca tu ai plati banii respectivi. Daca tu n-ai da banii aia, sigur nu merita sa faci mai mult si trebuie inbunatatit ceva.

    Ca tot iti plac analizele si deschisul de topicuri din astea Ia intreaba cati de aici au site-uri de succes azi la care s-a muncit sanatos timp de un an de zile, an in care site-ul n-a produs nimic sau a produs deplorabil.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  8. #8
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38

    Implicit

    Citat Postat în original de cristi Vezi Post
    Romani de succes

    apoi ia-le pe rand: apple, Microsoft, facebook, myspace, etc etc. etc.etc. etc.

    Iti zic eu de ce se ia Nosfer de tine.

    Tu ai deja o vechime sanatoasa pe forum dar ai apucaturi inca de incepator (chiar mai jos uneori...).
    Te-ai apucat de o gramada de proiecte, ceri ajutor non-stop, dar cand esti criticat sau nu iti convine raspunsul il ataci pe celalalt. Tii cont de sfaturi selectiv (doar cele care iti convin) si nu le aplici pe cele care necesita si munca...
    Te razgandesti de la o saptamana la alta. Acum cumperi un domeniu, pe urma vinzi zece. Deschizi topicuri de genul acesta destul de des, desi ar fi trebuit sa observi ca nu vei gasi solutii in ele.
    Per total si din proiectele pe care le-ai descris aici pari un tip care cauta imbogatire fara munca. In plus nu pari dispus sa faci unii pasi intermediari, care tin de rabdare ci ti-ai dori sa sari de la start-up la succes.

    Ce ti-am zis mai sus intr-o forma destul de incoerenta cred (e tarziu si nu mai am rabdare sa mai stau), sunt greseli pe care le tot repeti tu aici pe seopedia.

    Nu asa se face succes in online. Ai nevoie sa inveti sa ai rabdare, sa te focusezi pe ceva anume si sa mergi inainte. Iti fixezi niste targete intermediare realiste si incerci sa le indeplinesti. Nu mai te apuca de 10 lucruri deodata si accepta ca nu se fac bani asa usor. Banii pe care se prespune ca-i faci trebuie sa-i plateasca cineva (ca nu apar din nimic). Gandeste-te daca tu ai da banii aia pentru ce oferi tu. Daca vrei 10$ de la un site care face 1$, imagineaza-te ca tu ai plati banii respectivi. Daca tu n-ai da banii aia, sigur nu merita sa faci mai mult si trebuie inbunatatit ceva.

    Ca tot iti plac analizele si deschisul de topicuri din astea Ia intreaba cati de aici au site-uri de succes azi la care s-a muncit sanatos timp de un an de zile, an in care site-ul n-a produs nimic sau a produs deplorabil.

    Apreciez faptul ca mai sunt si oameni ca tine pe aici care pot explica situatia intr-o maniera civilizata fara sa sara ca papitoii cu insulte si altele.

    Am inteles situatia, va deranjeaza in primul rand ca intru pe forum doar cand am nevoie de ceva , in schimb nu va ofer nimic. Aici ar fi problema ca voi , majoritatea cunoasteti anumite lucruri pe care eu nu vi le poi impartasi, eu incerc sa invat de la voi, nu sa va invat eu ceva pe voi. Am si eu domenii in care ma pricep, insa nu pot discuta despre ele aici pe forum ca nu are relevanta.

    Cat despre proiectele mele, mie imi place sa testez diverse nise si de multe ori ma razgandesc din diverse motive, nu neaparat ma astept sa creasca rapid ci in multe cazuri analizez putin mai bine situatia si ma bate gandul sa nu mai continui ori ca nu se merita, ori ca gasesc ceva mai ok de facut.



    Multumesc frumos pentru intelegere !
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  9. #9
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Am inteles situatia, va deranjeaza in primul rand ca intru pe forum doar cand am nevoie de ceva , in schimb nu va ofer nimic. Aici ar fi problema ca voi , majoritatea cunoasteti anumite lucruri pe care eu nu vi le poi impartasi, eu incerc sa invat de la voi, nu sa va invat eu ceva pe voi. Am si eu domenii in care ma pricep, insa nu pot discuta despre ele aici pe forum ca nu are relevanta.
    Nuuu... nu e vorba de a oferi ceva in schimb. Pe aici sunt vreo 3 categorii de useri: cei care invata, cei care invata dar au acumulat si o experienta si pot sa mai invete si pe altii si cei de la care avem cu totii de invatat mereu.

    Eu vroiam sa subliniez insa ca la tine deranjeaza faptul ca pari neserios. Cel putin mie imi pari neserios (iti spun asta nu ca sa te blamez ci eventual ca sa te corectezi).
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  10. #10
    Avatarul lui Netul
    Netul este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    5th January 2006
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    45
    Posturi
    1.065
    Putere Rep
    45

    Implicit

    @Edy.. o iei pe cai gresite, scuze ca iti zic asta.. Chiar te admiram in trecut pt felul in care scriai pe mai multe forumuri, dar se pare ca m-am inselat. Imi pareai omul care vrei sa inveti, sa muncesti si in timp sa realizezi ceva. Acum vad ca vrei o imbogatire rapida si cu cat mai putina munca...
    In online, fara munca proprie si rabdare nu faci nimic.

    Ia cuvintele astea ca pe un sfat....

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Dictionar de afaceri
    De meetzah în forumul Continut web
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 11th May 2010, 18:24
  2. Vand www.afaceri.in
    De vladgidea în forumul Domenii
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 25th October 2009, 18:32
  3. Director Afaceri
    De daniweb în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 16th May 2009, 09:49
  4. creatori.net - din nou in afaceri
    De emilian_anghel în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 14th January 2008, 18:36
  5. Un forum de afaceri
    De slobodan în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 16th September 2007, 21:47

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •