Pagina 11 din 12 PrimulPrimul ... 9101112 UltimulUltimul
Rezultate 101 la 110 din 118

Subiect: Afiliere okazii.ro

Cosmin Huluta este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd December 2013
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Salutare!

Vor fi si alte premii in concursurile urmatoare. Nu putem fi pe placul tuturor, dar ascultam toate sugestiile si criticile si incercam imbunatatim tot ceea ce facem

Nu vom afisa numele unui castigator daca acesta nu este de acord cu acest lucru, respectam dorintele afiliatilor nostri.

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    92
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    43
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    92

Implicit

Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Corect. pentru ca "valoarea de" nu este valoarea premiului, este valoarea oferita de gazduire pentru un pachet, pe care cu siguranta daca il doream il comandam.

Dar ca sa oferi "valoare" de 2050 ron este absurd. Pot sa ofer si eu un iphone 4, care are valoare de 500 euro, indiferent ca-l poti cumpara si la 100 euro. Eu il "valorez" la 500 euro.

Oferta de premii in servicii nu este atractiva, iar valorea lor nu exista. Cineva de la marketing trebuie sa gandeasca alte premii.
    Ar fi fost misto daca ofereau vouchere la firma de gazduire si fiecare cumpara de ce avea nevoie
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    121
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    121

Implicit

Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Ar fi fost misto daca ofereau vouchere la firma de gazduire si fiecare cumpara de ce avea nevoie
    Sau mai bine o oferta similara cu site-urile de reduceri, reducere pe site-urile lor, unde preturile sunt de 5 ori mai mari. Cum sa oferi premiul un pachet de gazduire si sa spui ca premiul valoreaza 2050 ron? Pentru mine valoreaza 20 euro, pentur tine 50, pentru kidu nimic, etc.

Daca oferi 2050 ron cash, cat valoreaza premiul? Dar 2050 ron cache?

Puteau sa ofere un voucher pe okazii, sa cumperi o super okazie, dar acolo trebuiau sa plateasca, asa ca nu merge

@cosmin, no offence. Pentru ca sunteti la inceput, nu e o problema, pe viitor totusi, trebuie sa schimbati abordarea, afiliatii nu sunt chiar (toti) "gaste".
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

Dragos Bunea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    4th January 2011
    Locaţie
    Tulcea
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.032
    Putere Rep
    41

Implicit

Pe viitor ar fi mai indicat sa oferiti produse IT (tablete, smartphoneuri sau laptopuri) ori chiar bani cash cum zicea si Tom mai sus, e mult mai atractiv - vedeti campania Originals, eMAG, ZorileStore sau Koyos. Pe mine nu ma incanta un nou cont de gazduire si cred ca majoritatea afiliatilor au deja asa ceva si nu au de gand sa se mute, daca aveau o faceau pentru ca asa isi doreau.
    Si daca tot am intervenit in discutie, care e faza cu reclamele AdSense prezente in paginile produselor de pe Okazii? Eu trimit trafic, voi il primiti free si el este monetizat prin AdSense? Sorry, dar aici e o problema si cred ca ar trebui ca vizitatorii trimisi de afiliati sa nu vada acele reclame, poate unii trimit trafic platit si nu cred ca le-ar conveni asa ceva, in plus mai e si numarul de telefon care apare ostentativ in fata vizitatorului. Probabil o sa abordez intr-un articol la mine pe blog lucrurile pozitive si negative din perspectiva unui afiliat Okazii.ro
    Si ca sa termin intr-o nota pozitiva, aveti nota 10 la procesare comisioane.
    Ultima modificare făcută de Dragos Bunea; 6th February 2014 la 17:20. Motiv: procesare, nu aprobare :)
    "Blog de afiliat si calatorii: Dragos Bunea Blog"

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd December 2013
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Dragos Bunea Vezi Post
    Pe viitor ar fi mai indicat sa oferiti produse IT (tablete, smartphoneuri sau laptopuri) ori chiar bani cash cum zicea si Tom mai sus, e mult mai atractiv - vedeti campania Originals, eMAG, ZorileStore sau Koyos. Pe mine nu ma incanta un nou cont de gazduire si cred ca majoritatea afiliatilor au deja asa ceva si nu au de gand sa se mute, daca aveau o faceau pentru ca asa isi doreau.
    Si daca tot am intervenit in discutie, care e faza cu reclamele AdSense prezente in paginile produselor de pe Okazii? Eu trimit trafic, voi il primiti free si el este monetizat prin AdSense? Sorry, dar aici e o problema si cred ca ar trebui ca vizitatorii trimisi de afiliati sa nu vada acele reclame, poate unii trimit trafic platit si nu cred ca le-ar conveni asa ceva, in plus mai e si numarul de telefon care apare ostentativ in fata vizitatorului. Probabil o sa abordez intr-un articol la mine pe blog lucrurile pozitive si negative din perspectiva unui afiliat Okazii.ro
    Si ca sa termin intr-o nota pozitiva, aveti nota 10 la aprobare comisioane.
    Salut Dragos!

O sa vorbesc cu colegii mei despre ceea ce spui tu in legatura cu AdSense. Daca ai deja o lista cu bune si mai putin bune, mi le poti trimite pe e-mail oricand la cosmin.huluta@okazii.ro si poate rezolvam macar o parte din ele in urmatoarea perioada. Vreau sa subliniez inca o data faptul ca noi suntem deschisi, in limita posibilitatilor, la orice adaptare sau imbunatatire care va poate ajuta sa va desfasurati activitatea de afiliati mai bine.

Adresa mea de e-mail de mai sus e deschisa tuturor pentru orice sugestie.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd December 2013
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

Implicit

Salutare!

Lucram la dezvoltarea feed-ului de produse pentru a fi disponibil afiliatilor care isi doresc sa foloseasca acest instrument de promovare. De aceea vreau sa va intreb care ar fi campurile utile pentru voi in functie de ce va propuneti fiecare (pret nou, pret vechi, url imagine, cu/fara garantie, cu/fara factura, etc)

Mersi!

avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    51
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    51

Implicit

Tare . Puneti tot ce se poate si mai ales nou /second
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    92
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    43
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    92

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de Cosmin Huluta Vezi Post
    Salutare!

Lucram la dezvoltarea feed-ului de produse pentru a fi disponibil afiliatilor care isi doresc sa foloseasca acest instrument de promovare. De aceea vreau sa va intreb care ar fi campurile utile pentru voi in functie de ce va propuneti fiecare (pret nou, pret vechi, url imagine, cu/fara garantie, cu/fara factura, etc)

Mersi!
    In primul rand mi-as dori sa existe posibilitatea generarii de feed-uri doar pe anumite categorii, sau dupa anumite criterii
    De exemplu as dori sa adaug doar GPS nou sau haine femei
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

danutz_rdc este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    10th September 2013
    Posturi
    26
    Putere Rep
    0

Implicit

<campaign_name>
    <widget_name>
    <title>
    <brand>
    <description>
    <short_message>
    <price>
    <category>
    <subcategory>
    <url>
    <image_urls>
    <product_id>
    <other_data>
    <aff_code>
    <created_at>
    <product_active>
    Astea ar trebuii sa contina un feed de produse,exact la fel ca cel de la 2Parale sa nu am probleme la import si sa fie format .xml (preferat) !

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd December 2013
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

Implicit

Salutare! Iphone 6 si Iphone 6 Plus sunt disponibile la precomanda pe Okazii.ro, deci e o sansa buna sa monetizati vanzarile acestui telefon! Am pus toate detaliile aici: IPhone 6 este disponibil la precomanda pe Okazii.ro! Monetizeaza vanzarile!Blog Afiliere : Blog Afiliere
    Nu uitati ca e activ si feed-ul de produse.

Pagina 11 din 12 PrimulPrimul ... 9101112 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Afiliere Amazon.com ?
    De Nichita în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 78
    Ultimul Post: 17th January 2018, 20:10
  2. Programe de afiliere sau PPC
    De Florin Traian în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 3rd December 2010, 17:37
  3. Afiliere Amazon.com ?
    De Nichita în forumul Utile
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 25th July 2010, 22:49
  4. Magazin pe Okazii.ro
    De CODEX în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 5th August 2009, 14:58
  5. Nou program de afiliere
    De Marius Mailat în forumul Link-uri/Bannere