Citat Postat în original de robyroy Vezi Post
Cristina cred ca intreba cum isi platesc firmele afiliatii persoane fizice . Ca persoana fizica, banii vor fi virati prin transfer bancar, dupa semnarea unui contract. Bineinteles sunt impozabili si este treaba ta sa iti declari veniturile. Unele platforme de afiliere ofera si vauchere cadou, caz in care banii nu se mai impoziteaza.
Puțin cam offtopic. Impozitul este reținut de persoana juridică. Eu trebuie să și-l mai declar și ce se întâmplă dacă nu-l declar? Din moment ce eu deja plătesc impozitul, mi se pare aiurea rău să mă duc să și-l mai declar.