Rezultate 1 la 10 din 33

Subiect: Ce-ti doresti de la un director web?

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72


    Thumbs down

    "Doresc de la un director web romanesc, sa adauge orice link e trimis, indiferent de continut..atata timp cat ei isi primesc link back. Directoarele nu sint pe a eticheta sau cataloga un site, ci ptr. al ajuta sa faca spam, in unele cazuri."

    Am o intrebare pentru cei care au directoare si se plang ca altii fac spam: de ce acceptati site-uri de genul asta?

    nudistclub.lx.ro

    Ah da, am inteles...ptr. un IBL.
    Poate ar fi timpul sa nu mai fiti asa ipocriti cand vine vorba de spam...si poate va uitati si va ganditi ca atunci cand gasiti un spam pe o cautare romaneasca...indirect print-un link, sustineti spamul.

    Nu ei sint de vina ca fac spam (spamul e cel mai usor de facut si la indemana tuturor), ci voi ca ii sustineti...ptr. un IBL.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  2. #2
    Avatarul lui Aurel Dragut
    Aurel Dragut este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    27th August 2006
    Locaţie
    Bucharest
    Vârstă
    44
    Posturi
    1.077
    Putere Rep
    39


    Implicit

    Krumel, unii sunt "inconstienti" sau nu vor sa inteleaga ce inseamna riscul de a face link exchange cu un site de continut nepotrivit. Unii au inteles gresit conceptul de director.
    Promovez Produse și Servicii Auto si detin un Blog personal
    Twitter: @AurelDragut

  3. #3
    Avatarul lui Emil Chelariu
    Emil Chelariu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    39
    Data înscrierii
    1st March 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Posturi
    622
    Putere Rep
    39


    Implicit

    asta e adevarul, site-urile care fac spam sunt ajutate prin listarea in directoare doar pentru ca au pus un amarat de link reciproc. Oare e asa valoros un link de pe o pagina ca dea data ca exemplu de krumel? eu nu sunt asa de sigur !
    Si daca analizam mai multe site-uri cu continut inadecvat sau care fac spam o sa vedem ca sunt pline de linkuri sau bannere catre directoare web.

    M-a bucurat totusi faptul ca nu e listat in toate directoarele care au banner in porcarie aia de pagina, de exemplu in smarty nu-l gaseste...sau nu l-am gasit eu. Asta e bine ! Un lucru e oricum sigur, chiar daca nu e listat in directorul respectiv , ii strica imaginea !
    :)

  4. #4
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Citat Postat în original de allergic Vezi Post
    M-a bucurat totusi faptul ca nu e listat in toate directoarele care au banner in porcarie aia de pagina, de exemplu in smarty nu-l gaseste...sau nu l-am gasit eu. Asta e bine ! Un lucru e oricum sigur, chiar daca nu e listat in directorul respectiv , ii strica imaginea !
    Desi nu am scris nicaieri niste conditii de acceptare consider ca e de bun simt sa nu accept nici in Smarty si nici in AdSmarty urmatoarele genuri de site-uri: site-uri fara domeniu propriu, site-uri warez, porno, cu continut ilegal gen descarca muzica sau filme, si lista poate continua....

  5. #5
    Avatarul lui romania inedit
    romania inedit este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th October 2007
    Locaţie
    Slatina
    Vârstă
    51
    Posturi
    793
    Putere Rep
    0


    Lightbulb

    Citat Postat în original de tataraseni Vezi Post
    Desi nu am scris nicaieri niste conditii de acceptare consider ca e de bun simt sa nu accept nici in Smarty si nici in AdSmarty urmatoarele genuri de site-uri: site-uri fara domeniu propriu, site-uri warez, porno, cu continut ilegal gen descarca muzica sau filme, si lista poate continua....
    Ar fi trebui sa scrii , ca sa nu ai surprize !
    Mi-am facut si eu un director unde accept pe oricine !
    Nu pun linkul , ca sa nu-i fac reclama , dar sunt la moda directoarele web !
    Dupa umila mea parere , daca directoarele nu ar accepta si vecinii rai , nu prea s-ar mai auzi de ele , pentru ca internetul este al tuturor si mai ales ajunge pentru toti , si se dezvolta datorita userilor , care vor sa vada tot , sa auda tot si mai ales sa stie tot !
    Contrar multor pareri , userii dau click si pe linkul reciproc primit de la director , ca sa vada pe ce pozitie este siteul unde au intrat si sa gaseasca alte siteuri asemanatoare , dar mai populate !

  6. #6
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Parerile sunt impartite si eu tin la parerea mea...

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Director Seo sau Director general?
    De matican în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 18th September 2009, 15:36
  2. www.top-director.com Director Web Gratis
    De voidcode în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 7th September 2009, 10:18
  3. am si eu un director web
    De style în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 11th December 2008, 11:04
  4. Director web - director.unu0.com
    De delpi în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 4th October 2008, 08:42
  5. Director Pe NET
    De sorin2k în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 28th September 2008, 20:52

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •