Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 53

Subiect: Vanzare Afacere online

  1. #1
    Avatarul lui diet.popu
    diet.popu este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    19th July 2011
    Vârstă
    45
    Posturi
    165
    Putere Rep
    0

    Implicit Vanzare Afacere online

    Se vinde o MEGA AFACERE la CHEIE, un super portal de cazare in Busteni, clientul care il va cumpara va putea incheia din secunda 2 contracte cu unitatile hoteliere din Busteni si Poiana Tapului ( la 2 km de Busteni ).

    Sunt PESTE 200 de locatii la numar in acest oras, deci portalul are un potential ENORM de monetizare, concurentul numarul 1 are 180 de contracte de publicitate cu locatiile, la aproximativ 4-500 RON / An /Locatie.

    Ne gandeam sa cerem intre 200-250 Ron/an/Locatie, insemnand 180 locatii x 200 RON = 36000 RON/an DOAR din abonamente BASIC, aici neintrand si adaugarea locatiilor la rubrica ' Locatii Recomandate ' din portal care costa 100 Ron/Luna/locatie si separat intra vanzarea de bannere laterale. Clientul care va cumpara acest site, va avea parte de venituri bune spre foarte bune in fiecare an, site-ul avand mai multe posibilitati de monetizare.

    Detalii:
    Portalul se afla pe locul 3 dupa cuvantul cheie principal, 'cazare busteni' iar pe locul 1 si 2 este concurentul numarul 1 cu pagina principala si o subpagina ( va putea fi depasit curand ), deci se poate spune ca se afla pe locul 2 pentru ca in fata e acelasi concurent cu 2 pagini. Dupa alte cuvinte cheie secundare este pe locuri fruntase ( 3-4-5 ).

    Pentru cunoscatori, Portalul are PAGERANK 4 si ALEXA 523197, avand pana in acest moment peste 7000 backlinkuri indexate din care peste 60-70% sunt related de la pensiuni/vile din Busteni precum si de pe site-uri de turism. Sunt sanse mari ca site-ul sa treaca peste concurentul numarul 1 din Busteni pe aceeasi nisa.

    Pretul este de : 6500 euro si cuprinde BONUS :BONUS : la pachet se adauga si urmatoarele domenii : cazareconstanta.eu, cazaresibiu.eu , cazareoradea.eu , cazarepredeal.eu , cazaremoeciu.eu , cazarebailefelix.eu , cazare-eforie.eu , valeaprahovei.biz , hotelurisibiu.eu , hoteluritimisoara.eu , hotelurimamaia.eu , hoteluriconstanta.eu , hoteluricluj.eu .

    Domeniile se pot folosi pentru extindere/francizare pe mai multe orase, toate orasele au un potential enorm, domeniile sunt foarte bune pentru optimizare SEO deoarece au cuvantul principal in numele domeniului.

    Mai multe detalii gasiti aici : MEGA AFACERE la CHEIE de vanzare

  2. #2
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.620
    Putere Rep
    50

    Implicit

    Cate contracte ati semnat pana acum?

    "xHTML + CSS valid"
    http://validator.w3.org/check?uri=ht...Inline&group=0
    Ultima modificare făcută de -Rares-; 6th October 2011 la 19:51.

  3. #3
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Subscriu la intrebarea lui Rares - as intreba mai exact ce profit are site-ul in momentul asta?
    (permite-mi sa nu il numesc mega afacere pana nu aflu ce profit/incasari are)
    Trust, but verify.

  4. #4
    Avatarul lui diet.popu
    diet.popu este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    19th July 2011
    Vârstă
    45
    Posturi
    165
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Siteul este de abia de cateva luni si tot s-au semnat vreo 4 contracte , fara mari eforturi.
    Calculul de acolo arata de ce , plus ca preturile sunt mult mai mici decat ale competitorului.

    Citat Postat în original de -Rares- Vezi Post
    Cate contracte ati semnat pana acum?


    --- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

    Dane , prietenul asta al meu e din Cluj si nu prea are timp sa mearga la Busteni . Eu zic ca unul care merge pe acolo macar o saptamana face contracte frumoase. Isi acopera cheltuiala cu achizitia in primul an ..

    Uite si ce bonusuri are ...

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Subscriu la intrebarea lui Rares - as intreba mai exact ce profit are site-ul in momentul asta?
    (permite-mi sa nu il numesc mega afacere pana nu aflu ce profit/incasari are)

  5. #5
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

    Implicit

    4 contracte adica vreo 1000 ron in cateva luni... Pai unde e super-mega-extra afacerea, ca eu nu ma prind. 230 euro in cateva luni si tu ceri 6500 EURO? WTF?! Si cu potentialul las-o mai moale, nimeni nu da 2 bani pe potential.. toata lumea care vrea sa vanda un site il vede cu potential si cu profit peste x luni de x mii de euro. Dar tot ce conteaza este cat face el ACUM, in momentul asta, cat a facut luna asta, nu cat va face in viitor, ca tu nu mai ai treaba cu viitorul.

    Deci, postul asta e la fel ca abureala aia cu tele-shopping.... cumparati X, Y si Z si slabiti pana la 30 kilograme in 10 zile fara sa faceti nimic. BONUS BONUS BONUS: Daca veti suna printre primii, va mai dam nu stiu ce abureala!

    Just my 2 cents.

  6. #6
    Avatarul lui diet.popu
    diet.popu este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    19th July 2011
    Vârstă
    45
    Posturi
    165
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Prietene in businesul asta online numai cei care au viziune si vad in viitor fac bani .. Altii doar incerca ..

    Tind sa cred ca tu faci parte din adoua categorie..

    Sa iti raspund : are contracte semnate de 1200 lei aprox fara sa faca nimic prietenul asta al meu . Domeniul si siteul are 3 luni si e pe primele pozitii in Google.

    Calculeaza asa : cat costa domeniu, siteul ( programarea ) + seo sa ajungi acolo si apoi poti evalua o afacere . Nu iti mai da cu parerea daca nu te pricepi !!

    Citat Postat în original de Cristi G Vezi Post
    4 contracte adica vreo 1000 ron in cateva luni... Pai unde e super-mega-extra afacerea, ca eu nu ma prind. 230 euro in cateva luni si tu ceri 6500 EURO? WTF?! Si cu potentialul las-o mai moale, nimeni nu da 2 bani pe potential.. toata lumea care vrea sa vanda un site il vede cu potential si cu profit peste x luni de x mii de euro. Dar tot ce conteaza este cat face el ACUM, in momentul asta, cat a facut luna asta, nu cat va face in viitor, ca tu nu mai ai treaba cu viitorul.

    Deci, postul asta e la fel ca abureala aia cu tele-shopping.... cumparati X, Y si Z si slabiti pana la 30 kilograme in 10 zile fara sa faceti nimic. BONUS BONUS BONUS: Daca veti suna printre primii, va mai dam nu stiu ce abureala!

    Just my 2 cents.

  7. #7
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Imi pare rau, dar nu sunt de acord cu tine. In momentul in care cumperi un business cum spui tu, te astepti deja sa ai castiguri. Mai ales cand dai 6500 euro. Ca potential are, da, sunt de acord. Dar cel care cumpara nu trebuie sa plateasca potentialul, pentru ca de acum incolo potentialul va depinde doar de el. Design-ul e ok, dar nu ma impresioneaza, deci nu justifica nici pe departe macar o parte din pretul acela...

    Si imi mentin parerea ca pentru 4 comenzi in cateva luni, nu merita nici pe departe 6500 euro. Dar e vorba aia...prost e ala care da, nu cel care cere.

  8. #8
    Avatarul lui Vali Mihalcea
    Vali Mihalcea este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd April 2011
    Posturi
    670
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Scuzati interventia.
    De ce nu discutati in lei domnule diet.popu? Nu stiu de ce dar nimeni nu prea va ia in seama cand vorbiti in euro. Este doar un sfat nu am nimic cu dvs. sau cu ce faceti dvs. pe acest forum.

  9. #9
    Avatarul lui diet.popu
    diet.popu este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    19th July 2011
    Vârstă
    45
    Posturi
    165
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Sorry dar noi doar in euro si dollari stim .. Eu personal demult nu mai fac preturi in lei .. din cauza riscului ..

    Dar ma rog acum si euro are risc .. Cine stie ce va mai fii..
    Citat Postat în original de val33ntyn Vezi Post
    Scuzati interventia.
    De ce nu discutati in lei domnule diet.popu? Nu stiu de ce dar nimeni nu prea va ia in seama cand vorbiti in euro. Este doar un sfat nu am nimic cu dvs. sau cu ce faceti dvs. pe acest forum.


    --- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

    Citeste putin asta

    Pretul este de : 6500 euro si cuprinde BONUS :BONUS : la pachet se adauga si urmatoarele domenii : cazareconstanta.eu, cazaresibiu.eu , cazareoradea.eu , cazarepredeal.eu , cazaremoeciu.eu , cazarebailefelix.eu , cazare-eforie.eu , valeaprahovei.biz , hotelurisibiu.eu , hoteluritimisoara.eu , hotelurimamaia.eu , hoteluriconstanta.eu , hoteluricluj.eu .
    Gandeste asa : scriptul este deja facut profesional , trebuie doar modificat si pus pe celelalte siteuri . si ai o vedere despre ce vorbim aici ...


    Citat Postat în original de Cristi G Vezi Post
    Imi pare rau, dar nu sunt de acord cu tine. In momentul in care cumperi un business cum spui tu, te astepti deja sa ai castiguri. Mai ales cand dai 6500 euro. Ca potential are, da, sunt de acord. Dar cel care cumpara nu trebuie sa plateasca potentialul, pentru ca de acum incolo potentialul va depinde doar de el. Design-ul e ok, dar nu ma impresioneaza, deci nu justifica nici pe departe macar o parte din pretul acela...

    Si imi mentin parerea ca pentru 4 comenzi in cateva luni, nu merita nici pe departe 6500 euro. Dar e vorba aia...prost e ala care da, nu cel care cere.

  10. #10
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Diet.popu, nu ai mentionat nimic despre linkurile platite pe care se sustine momentan site-ul.

    Cum sta treaba cu ele ? Intra in pretul de 6500 de euro ? Sau sunt scoase a doua zi si postate catre o alta afacere de succes ?
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. De vanzare magazin online de haine femei
    De silcamataru în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 28th February 2011, 12:28
  2. Site jocuri online de vanzare
    De Cornelius în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 7th March 2010, 10:17
  3. de vanzare magazin online, facut de la 0 de mine
    De fabby în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 15th July 2008, 15:12
  4. Magazin Online la cheie, de vanzare
    De Toto în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 2nd October 2007, 13:29
  5. Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 22nd May 2007, 15:47

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •