Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 12 din 12

Subiect: Rezultate test - Si anunturile au efect considerabil

  1. #11
    Avatarul lui John
    John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    934
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Citat Postat în original de ionix Vezi Post
    Ne poti da si noua lista ta de site-uri de anunturi unde se pot adauga si link-uri ?
    Chiar initiatorului acestui topic a publicat o asemenea lista aici iar @neo a venit cu niste completari in cadrul topicului respectiv.

    Ramane de vazut daca @AntonioTony a folosit acea lista sau nu.

  2. #12
    Avatarul lui AntonioTony
    AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.078
    Putere Rep
    60


    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Eu zic sa continui experimentul si sa pui inca un set de anunturi pe aceleasi site-uri, de data aceasta cu alte ancore (diferite de fiecare data).
    Sunt foarte curios ce o sa se intample.
    Depinde foarte mult (cred eu) de on-page SEO
    Sunt de acord cu tine Dan, optimizarea on-page conteaza foarte mult. Dovada o fac paginile diferitilor clienti pe care-i promovez. Paginile cu continut bogat si relevant pentru cuvintele cheie de interes au urcat muuuult mai usor in cautari decat celelalte care nu acorda importanta acestui aspect.

    Am sa sar cateva zile peste adaugarea anunturilor sa vedem cum se comporta acel tag si apoi voi mai adauga cateva anunturi cu alte ancore, sa vedem ce se intampla. Deocamdata pozitiile s-au mentinut: 12, respectiv 18.

    @ionix si @AlexGheorghitan .. am muncit 3 nopti (cam 15 ore cumulate) in care am facut zeci de conturi si am adaugat sute de anunturi, monitorizandu-le si pe cele care necesitau aprobare, doar pentru a ramane cu o mana de site-uri. Munciti cate 15 ore pentru mine si va dau lista

    @IonutToma - Nu am folosit acea lista. Site-urile de acolo au camp special pentru inserarea link-ului. In cadrul testului am folosit site-uri care permit inserarea de cod html in continutul anuntului. Nu avea rost sa fac test cu site-urile de acolo, deoarece alea stiu sigur ca ajuta, sunt site-uri cu vechime, populare, care iti trimit si vizitatori si au si relevanta destul de mare. Ca sa te/va conving de lucrul asta, voi spune ca una din metodele de linkbuiding al celor de la mercador.ro este adaugarea de anunturi pe site-uri ce ofera link dofollow. Iar mercador (cred) ca a ajuns site-ul de anunturi nr 2 din Romania ca si trafic, dupa tocmai.

    In urma altor teste facute, tind sa cred ca mai nou conteaza si link-urile nofollow. Sigur nu in aceeasi masura, dar vizibil. Oricum, este necesara alternarea link-urilor nofollow cu cele dofollow pentru a nu declansa un flag lu' nea Gogu.
    Ultima modificare făcută de AntonioTony; 2nd June 2012 la 23:07.
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Efect alt imagini footer care se repeta in toate paginile
    De mindsoul în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 27th December 2009, 19:04
  2. Nu imi afisaza anunturile in IE
    De matican în forumul Adsense
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 31st January 2009, 07:22
  3. .htacces 301 redirect nu are efect
    De andreipopel în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 28th September 2008, 17:00
  4. Efect Rotire?
    De big în forumul Utile
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 6th October 2007, 18:55
  5. Spamul subtil dar de efect.
    De Seo_clean în forumul SPAM made in .RO
    Răspunsuri: 29
    Ultimul Post: 11th July 2007, 10:16

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •