Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 19

Subiect: SEO forum Xenforo

  1. #1
    Avatarul lui claudiuvl
    claudiuvl este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    21st June 2015
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0


    0 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit SEO forum Xenforo

    Salutare tuturor, as vrea sa intreb si eu pe cei mai experimentati cum pot sa promovez forumul meu spinningclub dot ro astfel incat sa apara din ce in ce mai sus in pozitii. Am aproape 200 de membri dar as dori sa ii fac un SEO de calitate. Ceva sfaturi?

  2. #2
    Avatarul lui nrb220
    nrb220 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    8th February 2014
    Posturi
    238
    Putere Rep
    19


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Tie ti-ar place ca membrii forumului tau sa NU iti citeasca / respecte regulamentul? Sa iti posteze tot felul de prostii asa cum faci si tu aici?

  3. #3
    Avatarul lui claudiuvl
    claudiuvl este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    21st June 2015
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Prietene nu e nevoie sa fii asa agresiv daca nu ai nimic de spus util, puteai sa imi dai si un mesaj privat. Daca e nevoie, un moderator poate edita mesajul, intrebarea ramane valabila.

  4. #4
    Avatarul lui tottyovi
    tottyovi este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    2nd August 2013
    Vârstă
    38
    Posturi
    434
    Putere Rep
    21


    Implicit

    E o intrebare cam generala
    Dar ca sa-ti dau niste sfaturi, poti sa-l promovezi pe alte site-uri (sa cumperi advertoriale sau chiar bannere, de preferat de la o nisa cat mai apropiata), promovare FB (sa-i faci pagina), si sa-l optimizezi SEO (cauta un titlu, descriere, cateva cuvinte cheie pentru care vrei sa rankezi)

  5. #5
    Avatarul lui LogOn
    LogOn este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    17th April 2015
    Locaţie
    Nespecificat
    Vârstă
    39
    Posturi
    343
    Putere Rep
    18


    Implicit

    @claudiuv, îți recomand să citești cât mai multe subiecte din acest forum. Informațiile trebuie triate dar găsești o grămadă de lucruri care îți pot folosi, care te pot face să înțelegi cum se face SEO și cu ce se mănâncă. Nimeni nu îți va putea da o soluție de succes atunci când vine vorba de SEO, dar aici poți găsi principii de optimizare a site-ului tău, moduri de promovare și multe alte informații utile. În plus, dacă toate informațiile vor veni deodată nu vei avea cum să le procesezi.

  6. #6
    Avatarul lui claudiuvl
    claudiuvl este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    21st June 2015
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Multumesc pentru raspunsuri, am citit despre SEO ceva timp dar... e clar ca ma depaseste. Cateva idei minimale mi-am facut, aveam speranta macar ca poate cineva a mai facut cu succes astfel de SEO, nu neaparat pentru Xenforo, ci pentru forumuri in general. Stiu ca e un domeniu complex, vast si ca regulile se schimba destul de frecvent.

  7. #7
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    Citat Postat în original de claudiuvl Vezi Post
    Salutare tuturor, as vrea sa intreb si eu pe cei mai experimentati cum pot sa promovez forumul meu spinningclub dot ro astfel incat sa apara din ce in ce mai sus in pozitii. Am aproape 200 de membri dar as dori sa ii fac un SEO de calitate. Ceva sfaturi?
    Se pare ca nu ai inteles ceva de baza: de 11 ani pe acest forum se discuta despre cum sa promovam site-uri "astfel incat sa apara din ce in ce mai sus in pozitii".
    E ca si cum ai intreba cum se face seo dupa atatia ani de discutii.
    Ca e forum, magazin online, blog sau orice alta platforma, toate se promoveaza cam la fel: respectand specificatiile google.
    Raspuns "generic": cu bani, cu experienta sau cu timp de a invata si experimenta, urmand sa aplici experienta acumulata pe acel forum.
    Legat strict de forumuri, un raspuns absolut bestial de la colegul Vezi Profil: Seinfeld - SeoPedia Forum - Comunitate SEO si SEM in Cum convingi vizitatorii ! :
    - cu intrebari (topicuri) care sa le trezeasca interesul
    - contra unei sume de bani
    - sub amenintarea cutitului

    Experienta clar nu ai (nu ai avut timp nici sa citesti regulile forumului) asa ca intrebare simpla: Ce buget ai ca sa ti-l promoveze alt coleg cu experienta?
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  8. #8
    Avatarul lui claudiuvl
    claudiuvl este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    21st June 2015
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Un raspuns la fel de simplu la intrebare este: am! Si daca tot iti plac chestiile astea bestiale, iti spun alt aspect: "Ce se intampla cand se intalneste un profesionist SEO cu experienta cu un necunoscator ca mine cu ceva bani? Simplu, Profesionistul se alege cu banii si necunoscatorul cu experienta". Acum serios vorbind, as aprofunda problema cu tine la modul cel mai serios intr-o discutie privata sau pe orice tip de platforma de comunicare doresti. In mod sigur exprimarea mea este gresita, dar asta doar pentru ca sunt un necunoscator care are nevoie de ajutor... si asta cu bani ! Asa ca dincolo de replici arogante si sterile, chiar doresc niste discutii cu profesionisti in acest domeniu. Multumesc tuturor celor care se obosesc sa dea reply la acest topic si iertati un biet necunoscator care nu vrea sa citeasca regulamente

  9. #9
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    ori angajjaezi pe cineva cu rezultate deovedite si platesti.

    Ori pui mana si citesti si iti faci singur.... pana nu pui mana sa citesti sa-ti faci o idee vei fi vesnic necunoscator.

    Sfaturi moca poti primi 15, dar fiecare are stilul sau si metodele nu coincid... cum decizi care ea cea buna?
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  10. #10
    Avatarul lui gmc
    gmc
    gmc este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    4th December 2013
    Posturi
    148
    Putere Rep
    19


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    daca dezvolti cat mai multe subiecte si atragi citi mai multi useri la forumul tau, atunci cu siguranta in timp rezonabil de 6-12 luni vei urca multe pozitii in cautari si discutii. Uite exemplu aici la seopedia: la inceput se discuta doar seo 99%. Ulterior s-au adaugat topic 257... apoi intrebari despre pescuit...apoi despre biciclete...samd...incat procentul de discutii despre seo a scazut la mai putin de 99%...
    Daca vrei ca forumul tau sa devine urmatorul softpedia...atunci ai de lucru pt 8-10 ani...
    CONCLUZIE: deschide si atrage cit mai multi useri pe subiecte cit mai interesante (dar nu in genul click sau libertatea...)
    SUCCES!

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. XenForo si SEO?
    De RedHat în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 25th January 2013, 12:04
  2. Cu forum sau fara forum? dinstup.ro
    De Aradean în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 21st December 2012, 18:50
  3. cum e mai bine: forum.site.ro sau site.ro/forum?
    De gigipok în forumul Google
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 14th February 2010, 20:15
  4. Forum Posters Gay Lesbian forum si alte forumuri adult
    De w3bmaster în forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 7th January 2009, 22:32
  5. Forum
    De tiurean în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 31st May 2005, 07:23

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •