Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 21

Subiect: Duplicate content?

  1. #1
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24


    Implicit Duplicate content?

    Fac apel din nou la experienta voastra,
    Am intalnit foarte des citind prin marketplace sa nu se copieze textul din word ca poate fi detectat(nu stiu si nu inteleg cum) ulterior ca duplicate content si ca este recomandat in notepad sau direct intr-un wordpress.
    Intrebarea mea este daca verifici textul cu siteuri precum Plagiarism Checker - Free Online Software For Plagiarism Detection unde introduci tot textul pentru a-l verifica(si inca nu este postat pe nici un site de catre tine), nu sunt sanse mai mari ca prin aceste tooluri in comparatie cu copierea din word, sa fie depistat la a doua verificare continutul ca fiind duplicate, din cauza toolului care ar retine in vreun mod informatiile precum alte tooluri care retin url-urile?
    Va multumesc anticipat, celor bine intentionati.

  2. #2
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Citat Postat în original de Claudyou Vezi Post
    Fac apel din nou la experienta voastra,
    Am intalnit foarte des citind prin marketplace sa nu se copieze textul din word ca poate fi detectat(nu stiu si nu inteleg cum) ulterior ca duplicate content si ca este recomandat in notepad sau direct intr-un wordpress.
    Posteaza te rog 2-3 exemple din alea foarte des intalnite in marketplace, cu link.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  3. #3
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Eh, mai Cerga, intrebarea colegului e cu bataie lunga
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  4. #4
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de Catalin Cerga Vezi Post
    Posteaza te rog 2-3 exemple din alea foarte des intalnite in marketplace, cu link.
    Sincer am stat vreo 20 de minute sa caut fie cu google, fie cu functia de cautare, fie rasfoind istoricul, nu am gasit, probabil oi fi citit din alta parte, desi eram asa de sigur ca de aici am citit, scuzele mele.
    Oricum ideea de baza a intrebarii era daca acele tooluri salveaza textele in ceva memorie si pot mai tarziu sa fie depistate articolele ca fiind duplicate desi nu au fost postate niciodata.
    p.s Poate oi fi citit prin alta parte desi tare cred ca de aici, dar avand in vedere ca nu gasesc si tu zici ca e trasa pisica de coada cu ce spun eu cu wordu(tot asa imi parea si mie cand am citit-o, de aia am si paranteza in prima postare), o las asa cum zici tu si o retin asa.

    @robyroy Nu inteleg la ce bataie lunga te referi, era o intrebare la care se putea raspunde foarte scurt, nu avea nici un fel de substrat sau insinuare

  5. #5
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Citat Postat în original de Claudyou Vezi Post
    Sincer am stat vreo 20 de minute sa caut fie cu google, fie cu functia de cautare, fie rasfoind istoricul, nu am gasit, probabil oi fi citit din alta parte, desi eram asa de sigur ca de aici am citit, scuzele mele.
    Oricum ideea de baza a intrebarii era daca acele tooluri salveaza textele in ceva memorie si pot mai tarziu sa fie depistate articolele ca fiind duplicate desi nu au fost postate niciodata.
    p.s Poate oi fi citit prin alta parte desi tare cred ca de aici, dar avand in vedere ca nu gasesc si tu zici ca e trasa pisica de coada cu ce spun eu cu wordu(tot asa imi parea si mie cand am citit-o, de aia am si paranteza in prima postare), o las asa cum zici tu si o retin asa.
    Cum am zis eu? (De-acord, sunt memorabil, dar chiar nu inteleg ce e de retinut aici)

    Citat Postat în original de Catalin Cerga Vezi Post
    Posteaza te rog 2-3 exemple din alea foarte des intalnite in marketplace, cu link.
    LE: On topic: nu are legatura word cu duplicate content, google nu crawleaza pc tau, folosesti ce editor crezi ca ti-e la indemana.
    Cel mai simplu e sa le scrii direct in WP, ca sa nu mai formatezi dupa.
    Ultima modificare făcută de Catalin Cerga; 16th August 2013 la 03:15.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  6. #6
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de Catalin Cerga Vezi Post
    Cum am zis eu? (De-acord, sunt memorabil, dar chiar nu inteleg ce e de retinut aici)
    Ma refeream, ca retin informatia asa cum spui tu legata de word, pana la proba contrarie(in cazul in care gasesc din greseala pe undeva pasajul care mi-a bagat prostia in cap)
    P.S Daca gasesc promit ca vin si postez aici paragraf cu link.


    Citat Postat în original de Catalin Cerga Vezi Post
    LE: On topic: nu are legatura word cu duplicate content, google nu crawleaza pc tau, folosesti ce editor crezi ca ti-e la indemana.
    Cel mai simplu e sa le scrii direct in WP, ca sa nu mai formatezi dupa.
    Mersi.

    Legat de tooluri si duplicate stie cineva ceva?

  7. #7
    Avatarul lui Zimbru
    Zimbru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    12th August 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    590
    Putere Rep
    37


    Implicit

    Salut,

    Ai incercat sa faci cateva teste care nu te costa nimic si nici nu iti afecteaza businessul in vreun fel.
    De exemplu : cauta un text unic in cat mai multe online duplicate check sites sau aplications si dupa o perioada cauta cu google.

    Astept raspunsul la intrebarea ta :]
    I'm not a complete idiot, some parts are missing...

  8. #8
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de Zimbru Vezi Post
    Salut,

    Ai incercat sa faci cateva teste care nu te costa nimic si nici nu iti afecteaza businessul in vreun fel.
    De exemplu : cauta un text unic in cat mai multe online duplicate check sites sau aplications si dupa o perioada cauta cu google.

    Astept raspunsul la intrebarea ta :]
    Ok, fac testul si revin cu raspunsul

  9. #9
    Avatarul lui aliens
    aliens este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th October 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    215
    Putere Rep
    37


    Implicit

    Salut, as vrea sa te ajut cu un raspuns insa nu prea cred ca am inteles intrebarea.

    Vrei sa afli daca verifici un text cu un "check for duplicate content" site, continutul respectiv va fi preluat de site, indexat de google si astfel va deveni duplicate content la continutul tau? Daca da, care este legatura cu Word?

  10. #10
    Avatarul lui Vicarious
    Vicarious este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    4th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    338
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Cred ca se refera la faptul ca la copierea unui text din word, se copiaza si elemente de formatare, specifice word-ului si asta actioneaza ca un element de identificare in plus.
    Nu este nimic mai natural decat sa faci fotografii de produs in studio si apoi le pui pe site.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Duplicate content?
    De keretlen în forumul Google
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 11th June 2008, 19:34
  2. duplicate content ? or not ?
    De BeFree în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 17th May 2008, 16:41
  3. Duplicate Content?
    De alinalin0 în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 30th December 2007, 02:33
  4. Duplicate content again
    De Ringwraith în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 23rd September 2007, 02:16
  5. Duplicate content
    De aka_eu în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 8th June 2007, 10:22

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •