Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 33

Subiect: Comunitate De Grafica

  1. #11
    Avatarul lui GFXsupreme
    GFXsupreme este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    24th December 2005
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Nu este vorba ca nu imi place sa folosesc HTML. Cunosc limbajul foarte bine, dar motivul pentru care acolo este o imagine cu text si bg este din cauza ca asa a facut omu tutorialu. Modelul este luat de pe alte site-uri mai mari. De exemplu daca dati o raita pe pixel2life.com o sa vedeti ca unele tutoriale sunt imagine din frica de a fi rip-uite de catre altii. Ca eu sa pun acel tutorial in format html ar fi trebuit sa transcriu tot textul si sa decupez imaginile de acolo, deci ar fi durat mult prea mult timp. Dar unele tutoriale, de exemplu cele facute de mine, sunt facute in varianta clasica.

  2. #12
    Avatarul lui too_night
    too_night este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    704
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Apropos de grafica (si de photoshop ?!? ), nici mie nu imi place; nu este deloc ceva cu care se face impresie,
    mai ales tinand cont de
    Coomunitatea de grafica din Romania.
    chiar lasand la o parte "ooooooooooo" din semnatura, sa zicem ca nu are legatura cu grafica....

    Zicea bine Andy:
    Nu te mai ia lumea in serios dupa aia
    p.s.
    Daca sunt persoane cunoscatoare de Photoshop atunci le invit sa imi arate ce stiu.
    Imi scapa ceva cu asta...; exista tutoriale, cred; nu-i nici un consurs pe aici, din cate stiu.

  3. #13
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72


    Implicit

    GFXsupreme "site-ul", exceptand link-urile catre arhivele de creatii, categorii si link-uri, nu are nimic prezentativ pentru scopul si intentiile voastre ca, comunitate. (as fi pus "ca si comunitate", dar sint unii care au inceput a pune "si-ul" total eronat in cadul unei propozitii in scopul de a evita o cacofonie ex: "ca si text".)

    Cred totusi (si aici probail ca Andy o sa se supere) ca mai degraba tinta e o reclama.
    Nu vad ce "studiu de caz" se poate face unui site fara continut.
    Partea de cod probabil ca nu are vreo importanta din moment ce imaginea e primordiala.

    Cu alte cuvinte..nu ai text clar care sa va prezinte, contact, despre noi sau orice elemente de utilizabilitate care ar putea aduce un comentariu.

    E mai degraba un "Star gate" catre forum si comunitate. Dar nu prezentati deloc comunitatea, pe "site".

    Deci cred ca nu isi are locul aici.

    Laudabila intentia comunitati si nu am nimic de comentat.
    Dar aici se discuta ce e text mai degraba, decat imagine.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  4. #14
    Avatarul lui Ioan Margineanu
    Ioan Margineanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    16th May 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    1.098
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Eu prefer sa-mi dau cu parerea despre grafica si aici este: OMG :o

    Daca faci un site de grafica ai doua optiuni:

    1. site minimalist cu accentul pe elementele grafice pe care le prezinti (wallpapers, avatare, poze, etc.)
    2. site stunning.

    Din pacate nu vad nici una, nici alta. Mai degraba vad un design imbatranit putin, chair daca inca este folosit. Nu ma intelege gresit, sunt multe site-uri groaznice pe net. Incearca insa sa eviti greselile pe care le-au facut ei.

    Succes

  5. #15
    Avatarul lui Ovidiu Lixandru
    Ovidiu Lixandru Guest


    Implicit

    Black blows.

  6. #16
    Avatarul lui GFXsupreme
    GFXsupreme este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    24th December 2005
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0


    Implicit

    @Krumel
    ideea cu mai multe informatii despre comunitate este foarte buna, si mai ales ca nu exista nici o modalitate pe site de a ma contacta.
    Am sa mai reflectez asupra ceea ce ai spus si am sa vad ce noi adaugiri am sa pun pe acolo.



    Cu cat citesc mai mult ceea ce imi spuneti cu atat parca ma bate un gand sa schimb deja designul site-ului.
    Ceva deschis la culoare arata bine si este si bun pentru ochi. Un design simplu dar facut profesional iarasi ar arata bine.
    Insa ma gandesc ca nu as vrea sa fie un contrast prea mare intre design-ul site-ului si design-ul forumului.

    Oricum, am stat asa de mult sa pun acel design in pagina si sa aranjez fiecare bucatica de imagine incat ma doare capu cand stiu ca s-ar putea sa trebuiasca sa fac acelasi lucru inca o data.
    Astept 2006 si poate imi fac timp de un layout nou.

  7. #17
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72


    Implicit

    Hey.... intr-o comunitate de grafica puteti oricand face un nou layout cu "personalitate".
    Probabil tot asa precum Seopedia e "optimizat". (am aruncat o bomba, recunosc)
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  8. #18
    Avatarul lui GFXsupreme
    GFXsupreme este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    24th December 2005
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Nou an, nou skin la forum.
    Am schimbat acel skin negru de pe forum in ceva mai placut ochiului, zic eu.

    Pagina se incarca mai repede si noul skin arata mult mai bine.

    Voi ce parere aveti:
    http://supremegfx.org/phpbb

    site-ul il schimb si pe el, da mai incolo putin, ca sa nu mai spuna lumea ca e inchis la culoare

  9. #19
    Avatarul lui Ovidiu Lixandru
    Ovidiu Lixandru Guest


    Implicit

    Probleme mari de lizibilitate si o paleta de culori terna. Cereti ajutorul unui grafician adevarat. Aveti nevoie.

  10. #20
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72


    Implicit

    Ovi...o comunitate de graficieni ar trebui sa detina deja "un grafician adevarat".

    Probabil ca in timp...
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ofer servicii de grafica web
    De Nica Cristian în forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 5th August 2010, 12:36
  2. Salutare comunitate
    De kyron în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 14th May 2009, 19:08
  3. Script matrimoniale / comunitate
    De Netul în forumul Continut web
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 20th July 2008, 07:36
  4. Banner exchange (88x31) site grafica
    De kix_mc3 în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 18th December 2007, 17:25
  5. Grafica - Fonturi necunoscute! Help Me!!!
    De np_pedro în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 8th February 2007, 17:42

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •