Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 21

Subiect: Parere blog

  1. #11
    Avatarul lui Havrince Daniel
    Havrince Daniel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    12th March 2011
    Locaţie
    Baia Mare
    Posturi
    323
    Putere Rep
    27


    Implicit

    Un meniu sus, prea mult spatiu intre articole, putin probabil ca cineva sa dea like/share direct de pe index inainte sa vada articolul...
    Acel banner de sus ce rol are? la ce se refera, are vreun scop anume?

    <title>InfraSunete InfraSunete - Recenzii filme, muzica, carti si beaturi la pret de...producator.</title>
    ★★ Produse artizanat marca Daniel Havrince si conținut video cu artizan Daniel Havrince ★★

  2. #12
    Avatarul lui Infrasunete
    Infrasunete este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    14th August 2015
    Locaţie
    Bucharest
    Posturi
    65
    Putere Rep
    16


    Implicit

    Salut.

    Care banner? N-am nici un banner pe blog. Daca te referi la imaginea cu lopata, e pe post de header si atat (tema in sine vine cu o imagine cu un pescar sau ceva de genul si am schimbat-o, nu-mi placea si nu-i vedeam sensul).

    Multumesc pentru timpul acordat dar imi pare rau, din ce ai scris in restul postului n-am inteles daca e ceva ce ar trebui sa fac sau e ceva ce te deranjeaza. Meniu am avut in partea dreapta dar am decis sa-l mut in footer pentru ca dauna la viteza de incarcare, era diferenta mare rau in functie de pozitionare.

    Nu am inteles la ce te referi cand ai zis de spatiu.

    Merci pentru atentionare la partea de titlu, nu mi-am dat seama ca apare asa, o sa vad de ce.

  3. #13
    Avatarul lui Havrince Daniel
    Havrince Daniel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    12th March 2011
    Locaţie
    Baia Mare
    Posturi
    323
    Putere Rep
    27


    Implicit

    In loc de acea imagine mai bine un meniu simplu. Ce ai in footer la pages, merge sus.
    Untitled.jpg
    ★★ Produse artizanat marca Daniel Havrince si conținut video cu artizan Daniel Havrince ★★

  4. #14
    Avatarul lui Sergiu B.
    Sergiu B. este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    18th July 2011
    Locaţie
    Iași
    Posturi
    54
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Înainte de a te preocupa de optimizarea blogului, ar fi bine să acorzi ceva mai multă atenție designului siteului. Rezolvă asta, apoi vei avea timp de design.

    Verifică încă o dată titlul siteului (am atașat printscreen), numele blogului apare de două ori, e posibil să fie vreun conflict în pluginul de SEO (dacă folosești unul).
    infrasunete.png

    Edit: Nu e afișat butonul de like al pluginului Jetpack, remediază și asta. (Se vede în printscreen-ul postat de Havrince Daniel)
    [ex user smyth_makoto21]

  5. #15
    Avatarul lui Infrasunete
    Infrasunete este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    14th August 2015
    Locaţie
    Bucharest
    Posturi
    65
    Putere Rep
    16


    Implicit

    Ok. Din pacate nu ma lasa tema sa mut sus meniul, iar la partea cu spatiul ca sa fiu sincer n-am nici cea mai mica idee cum as putea sa-l micsorez. Probabil ar trebui sa intru prin cod si nu ma bag, ar fi deja prea mult pentru mine.

    Multumesc.

  6. #16
    Avatarul lui Havrince Daniel
    Havrince Daniel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    12th March 2011
    Locaţie
    Baia Mare
    Posturi
    323
    Putere Rep
    27


    Implicit

    Sunt mii de teme ok pentru wordpress, cauta, experimenteaza, fa un subdomeniu de test si cand afli ceva ce iti place o pui pe blog si ai rezolvat problema design-ului.
    ★★ Produse artizanat marca Daniel Havrince si conținut video cu artizan Daniel Havrince ★★

  7. #17
    Avatarul lui Infrasunete
    Infrasunete este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    14th August 2015
    Locaţie
    Bucharest
    Posturi
    65
    Putere Rep
    16


    Implicit

    Ai dreptate cu siguranta, insa momentan nu vreau sa renunt la tema actuala ca sa fiu sincer. Imi place, am vrut de la inceput ceva simplut. De altfel, o alta chestie care m-a interesat mult, a fost ca in posturi varianta "mini" sa se vada si imaginea din post. E printre putinele teme gasite care sa faca chestia asta si sa-mi si placa. Am cautat initial cateva ore pana sa o gasesc pe asta.

  8. #18
    Avatarul lui Infrasunete
    Infrasunete este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    14th August 2015
    Locaţie
    Bucharest
    Posturi
    65
    Putere Rep
    16


    Implicit

    Salut.

    Am o nelamurire, daca ma poate ajuta cineva va rog.

    Am verificat blogul in majesticseo (il pusese cineva intr-un alt articol) si conform acestuia figurez cu vreo 3.000 de backlink-uri ce vin de la 5 domenii gen. Are cineva idee de unde ar putea sa provina, in sensul de cum se calculeaza? Adica, daca de exemplu pun un comment intr-un grup de facebook, se considera backlink?
    Cam aceeasi chestie o zice si pagerank checker, desi pe 12.09 cand am verificat ultima data figuram cu 8 backlinkuri (cred ca s-a facut vreun update, ceva).

    Eu backlink-uri am pe:

    - doua forumuri de filme;
    - doua bloguri (si site-ul de care vorbeam mai sus) dar n-am lasat mai mult de zece comment-uri;
    - pe deviantart si pe retelele de socializare (google plus, facebook, tumblr, pinterest, twitter) plus soundcloud.

    As mai avea pe inca vreo doua chestii, dar nu sunt do follow respectivele.

    Pe lang asta, mai am o curiozitate: google search console zice ca am vreo 500 de linkuri dintre care 442 fac trimitere catre o singura pagina si vin de pe acelasi site, un site filme (nu stiu daca e ok sa dau numele) pe care am lasat un singur comentariu (n-am lasat linkul in comment ci doar mi-am trecut blogul in casuta dedicata). Sa fie o eroare la mijloc, sau e ceva ce nu stiu eu?

    Multumesc,

  9. #19
    Avatarul lui Infrasunete
    Infrasunete este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    14th August 2015
    Locaţie
    Bucharest
    Posturi
    65
    Putere Rep
    16


    0 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Salut. Am gasit recent asa ceva prin google analytics. Stie cineva ce inseamna? Am cautat pe google si in romana si in engleza dar nu am gasit nimic.

    Multumesc.

    1.jpg

  10. #20
    Avatarul lui Infrasunete
    Infrasunete este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    14th August 2015
    Locaţie
    Bucharest
    Posturi
    65
    Putere Rep
    16


    Implicit

    Salut.

    Am o rugaminte, daca ma puteti ajuta cu un sfat.

    Recent, cand incerc sa updatez ceva, orice la blog primesc eroarea atasata. Nu inteleg din ce cauze fiindca n-am facut modificari recent. Am renuntat doar la akismet si am instalat wp spam shield. Am incercat insa si sa dezactivez toate pluginurile, sa curat cache-ul etc. insa nu functioneaza. Eroarea persista.

    Ma puteti ajuta cu un sfat va rog?

    Snap 2016-09-24 at 09.10.30.jpg

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Vand link, articole bannere blog de turism + blog generalist
    De aliceee în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 2nd November 2012, 15:19
  2. O parere...
    De piciu1993 în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 11th August 2011, 09:15
  3. Vreau o parere privitoare la blog.
    De iBizau în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 30th June 2011, 18:14
  4. o parere va rog
    De Robert în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 21st January 2008, 07:59
  5. O parere...
    De Federals în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 27th December 2007, 11:26

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •