Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul
Rezultate 51 la 60 din 62

Subiect: aduc siteuri pe prima pagina plata dupa ce ajungeti pe prima pagina

cristi47 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    3
    Data înscrierii
    28th July 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    46
    Putere Rep
    3

Implicit

Mersi de raspuns. Nu se pune deloc problema sa ii fac eu, sau un potential client, rau propriei mele afaceri. Tu ai inteles exact ce te-am intrebat, sunt sigur ca si altii, tu ai raspuns exact ce aveam nevoie sa stiu. Succes in afacere. Daca iti iese, bravo tie

Razvan Badu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    6th November 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    35
    Posturi
    236
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de iulipwnz Vezi Post
    Poate nu te pricepi, si e ok. Dar cineva iti face spam. Probabil cu GSA. Tipul pe care il recomanzi este pus numai pe smenuri. Eu am cerut articole pe siteuri de mobilier, el a creeat un site in blogspot, si dupa 20 minute de la creatie s-a oferit sa imi vanda mie articol acolo. Cand faci 'seo' de 15 ani, cand rankezi pe prima pagina pe orice cuvant, nu iti pierzi timpul cu articole de 5$, mai ales in halul asta.
    Siteul tau este inca in Google pentru ca are vechime, daca nu vrei sa iti pierzi afacerea (pe online) ar trebui sa opresti orice colaborare cu tipul de mai sus si sa angajezi pe cineva sa iti curete profilul de backlinkuri, vei fi penalizat cu siguranta. Nu spun ca le-a facut el, sa ne intelegem. De la el apar doar cateva articole in ultimul timp, numai stau sa le enumar aici. Ideea este ca pe acest forum intra fel si fel de persoane, si poate mai face cineva greseala asta. De obicei nu stau pe forumuri la discutii, dar peste unele lucruri nu pot trece. Tipul asta nu face seo de 15 ani cum se lauda pe aici. Asta ti-o spun cu siguranta.
    La siteul tau pe partea de on page nu s-a modificat absolut nimic pe homepage din aprilie pana acum. Doar titlul indexului. Nu ca asta ar fi un factor imens, dar meh. Ideea este ca ti-a adus doar backlinkuri slabe calitativ. Siteul tau daca este curatat, numai cu vechimea lui poate ajunge in primele pozitii. Tine minte chestia asta si crede-ma, curata-ti backlinkurile din japonia,us,etc. Nu orice backlink este bun. Legat de cuvintele cheie locale, sa fim seriosi, acolo oricine poate ranka. Doar cu on page + 2 articole in presa locala ai foarte mari sanse sa rankezi pe trei sferturi din tara. Tu, ca proprietar de magazin online, nu ar trebui sa te bucuri ca esti pe prima pagina, asta este oarecum egal cu 0, atata timp cat tot nu iti vine trafic. Tu pe pozitia 10 acolo, in 90% din cazuri nu ai trafic, pentru ca sunt paid ads si te arunca pe a doua. Sunt tare curios, daca ne poti arata un grafic cu vanzarile venite din Google din aprilie pana acum, nu sume, doar grafic. Ca idee, sa vedem ce rezultat a avut campania facuta.
    Eu creez site-uri web, si multe le rankez inainte sa le vand. Iti spun iarasi, pe cuvinte cheie locale, eu unul am rankat site-uri si cu 0 backlinks in primele pozitii. Nu este ceva wow. Alea nu sunt rezultate.
    Ca idee, nu va mai bateti joc de oameni si munciti pe bune. Cand cineva iti garanteaza rankings, sa fugi de el ca de dracu. Prima pagina, mai merge, dar primele pozitii, te arde clar.
    Tu, Razvan Badu, ca sa nu se creada ca vorbesc aiurea, o sa imi fac timp special pentru tine sa iti arat, daca doresti, rezultate din campanii seo pe bune. Nu le pun aici ca nu-i frumos. Nu caut clienti, sa nu se inteleaga gresit. Mult succes.
    PS: Un admin ar trebui sa stearga prostia asta, si multe alte topic-uri facute de acest tip. Face seo de 15 ani, dar cere backlinks in schimbul unui ebook scris the el despre seo. Rly ? Rly man?
    Multumesc de recomandari si sfaturi, ele sunt bine intentionate dar nu se aplica deoarece exista fisier de disavow ; concurentii mei practica hacking (inserare link-uri in alte site-uri invizibile, pe . de exemplu spre site-ul lor) si fac SEO negativ catre mine si catre altii. Legat de experienta ta cu cris, nu este treaba mea, nu stiu ce colaborare ati avut voi (tu stii cel mai bine) dar cu mine colaborarea a fost OK si cu rezultate, de aceea il recomand in continuare, indiferent ce ati zice voi. Si sa stii ca am fost clientul unei agentii SEO din top III Romania si mi-a venit si de acolo penalizare si era vorba de 500 euro / luna, dupa care au dat din umeri .... deci, daca este sa discutam despre garantii si alte chestii, oferta lui cris este buna. El, daca nu obtine rezultate, nu ia banii .... Probabil ca deranjeaza, de aceea ati sarit toti in capul lui si vad atat rautate .... acum, nu zic ca nu aveti si voi dreptate dar dreptatea este tot timpul undeva la mijloc .... intre ce zice el si ce ziceti voi ....

PS: sa nu-mi cereti numele agentiei SEO sau numele concurentului caci nu o sa vi le dau...
    Detin un magazin online de cartuse imprimanta
    Si o firma de reumplere cartuse brasov

Rapsodia este conectat acum Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    2.166
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de Razvan Badu Vezi Post
    de aceea ati sarit toti in capul lui si vad atat rautate .... acum, nu zic ca nu aveti si voi dreptate dar dreptatea este tot timpul undeva la mijloc .... intre ce zice el si ce ziceti voi ....
    Ideea colegilor este ca exemplul dat este sa zic asa neconcludent, tu ai rankat cu doua site-uri pe cuvinte cheie continute in denumirea domeniului, nu am cautat sa vat cate backlinuri ai si de unde provin, dar ca idee am facut un test cu un singur articol despre reumplere cartuse Tulcea pe un site cu totul irelevant si care nu este cine stie ce [ in ideea ca la tine pe site-uri cuvintele cheie se repeta de zeci de ori, a mai dat cineva un exemplu de mult cu unul cu tractari, care avea acelasi text de sus pana jos cu H-uri de toate felurile, deci revenind, articolul meu nelinkuit este deja pe pagina 2, iar la cautari locale [ din Tulcea ] pe prima. La reumplere cartuse Brasov sunt doar 17.500 afisari [ din locatia mea, care nu e RO ]. Asadar ar fi fost si culmea sa nu rankezi in jumatate de an. Faptul ca esti multumit de ce ai platit si primit este super OK, pentru ca asta inseamna de fapt o afacere echitabila, sa platesti si sa fii convins ca ai platit exact ce ai vrut, ba poate si mai mult decat ai platit.

OFF topic: sfat => in WMT ai teoretic posibilitaea sa vazi in timp ce trafic ai casigat, cat era inainte de serviciu si dupa. Poziti anu inseamna intotdeauna totul! Ca sa intelegi ce zic, eu am un site pe prima pozitie la tot ce inseamna kwd asigurațivă toate cuvintele sunt scrise, habar nu am cum au parut in SERP si ce vrea lumea cu aceste cautari, sunt mii pe luna, nu am apropape niciun click desi sunt 17 variante, toate top 10, din care 5 TOP 3 si una NR 1! Asadar fara sa aiba nicio legatura cu serviciul lui Cris, sa rankezi pe un site EMD pe o concutrenta extrem de mica, nu mica .. cred ca de descurcai cu 2 -4 advertoriale bune + 1 -2 link-uri sitewide. Parerea mea.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Lista domenii Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    6th November 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    35
    Posturi
    236
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Ideea colegilor este ca exemplul dat este sa zic asa neconcludent, tu ai rankat cu doua site-uri pe cuvinte cheie continute in denumirea domeniului, nu am cautat sa vat cate backlinuri ai si de unde provin, dar ca idee am facut un test cu un singur articol despre reumplere cartuse Tulcea pe un site cu totul irelevant si care nu este cine stie ce [ in ideea ca la tine pe site-uri cuvintele cheie se repeta de zeci de ori, a mai dat cineva un exemplu de mult cu unul cu tractari, care avea acelasi text de sus pana jos cu H-uri de toate felurile, deci revenind, articolul meu nelinkuit este deja pe pagina 2, iar la cautari locale [ din Tulcea ] pe prima. La reumplere cartuse Brasov sunt doar 17.500 afisari [ din locatia mea, care nu e RO ]. Asadar ar fi fost si culmea sa nu rankezi in jumatate de an. Faptul ca esti multumit de ce ai platit si primit este super OK, pentru ca asta inseamna de fapt o afacere echitabila, sa platesti si sa fii convins ca ai platit exact ce ai vrut, ba poate si mai mult decat ai platit.

OFF topic: sfat => in WMT ai teoretic posibilitaea sa vazi in timp ce trafic ai casigat, cat era inainte de serviciu si dupa. Poziti anu inseamna intotdeauna totul! Ca sa intelegi ce zic, eu am un site pe prima pozitie la tot ce inseamna kwd asigurațivă toate cuvintele sunt scrise, habar nu am cum au parut in SERP si ce vrea lumea cu aceste cautari, sunt mii pe luna, nu am apropape niciun click desi sunt 17 variante, toate top 10, din care 5 TOP 3 si una NR 1! Asadar fara sa aiba nicio legatura cu serviciul lui Cris, sa rankezi pe un site EMD pe o concutrenta extrem de mica, nu mica .. cred ca de descurcai cu 2 -4 advertoriale bune + 1 -2 link-uri sitewide. Parerea mea.
    Eu nu vorbesc despre cautarile locale ci despre cautarile nationale, unde concurez cu emag si altii ....

Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    2.166
    Putere Rep
    18

Implicit

Eu nu vorbesc despre cautarile locale ci despre cautarile nationale, unde concurez cu emag si altii ....
    despre asta vorbeam si eu, cum ziceam sunt curios cate click-uri ai in WMT pe cautarea respectiva.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Lista domenii Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    6th November 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    35
    Posturi
    236
    Putere Rep
    21

Implicit

despre asta vorbeam si eu, cum ziceam sunt curios cate click-uri ai in WMT pe cautarea respectiva.
    In primul rand nu doresc sa fac publice datele si in al doilea rand, nu ar avea relevanta deoarece cresterile sunt pe mult mai multe cautari decat cea la care te referi. Ce pot sa-ti spun cu siguranta este ca, nu trebuie neaparat sa fii pe pozitia 1 ca sa vinzi si da, serviciile lui cris au adus cresteri in vanzari per ansamblu.

iulipwnz este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    11
    Data înscrierii
    16th June 2013
    Locaţie
    Alexandria
    Vârstă
    27
    Posturi
    110
    Putere Rep
    11

Implicit

In primul rand nu doresc sa fac publice datele si in al doilea rand, nu ar avea relevanta deoarece cresterile sunt pe mult mai multe cautari decat cea la care te referi. Ce pot sa-ti spun cu siguranta este ca, nu trebuie neaparat sa fii pe pozitia 1 ca sa vinzi si da, serviciile lui cris au adus cresteri in vanzari per ansamblu.
    In primul rand, nu i-am sarit in cap pentru ca ia banii dupa. Asta e o prostie, personal am contactat clienti la inceput, cand am inceput sa fac chestia asta pe .ro si am spus in felul urmator. Fac siteul, il rankez, cand este rankat doresc atat pe el. Am vandut site-uri asa, iarasi spun, nu ma crezi, iti pot da exemplu si numarul de contact sa verifici. Eu nu cred in astea, domne nu dau date. Nu cere nimeni date, cerem grafic, cerem dovezi.
    Legat de firma seo in top 3 (nu stiu de unde ai scos top 3, dar ma rog). O firma serioasa, iti face contract. In contract ar trebui sa ai acoperire pentru chestia asta. Simplu, ii dai in judecata. Iarasi, nu se leaga ce spui. O firma din top 3, cu siguranta stie sa scoata link-urile proaste, in comparatie cu persoana pe care tu o recomanzi care a spus
    Citat Postat în original de cris Vezi Post
    nu pentru ca din start ai zis ca nu te intereseaza siteul prin urmare ii poti face tu rau si sa imi ceri despagubiri
    Adica serios, esti ruda cu el? Tie chiar nu iti da cu virgula ce spune tipul asta?
    Acum, inca o chestie, el a spus de un site, de niste cuvinte cheie, tu ai spus de altele. Lucrurile se cam bat cap in cap
    Exemplu : http://prntscr.com/mc5fpd ce arata el (pe cuvantul asta cheie cu brasov, si un site in alta limba il rankezi, sunt sigur de chestia asta, atat de mare este competitia.)
    Ce arati tu : http://prntscr.com/mc5fyg
    Inteleg ca iti este prieten, e ok sa il sustii. Dar lasa-l sa iti faca doar tie, gandeste-te ca sunt persoane care depind de site-urile lor, nu va bateti joc de lume.
    Beac in bisnis!
    Vand advertoriale in presa locala

Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    2.166
    Putere Rep
    18

Implicit

Inteleg ca iti este prieten, e ok sa il sustii. Dar lasa-l sa iti faca doar tie, gandeste-te ca sunt persoane care depind de site-urile lor, nu va bateti joc de lume.
    Culmea este ca nu vad care e deosebirea cu Brasov fata de Tulcea. Repet NU AM NIMIC cu Cristi [ ba chiar daca te uiti un bkl e de la mine din lista site-ului lui Razvan, Cristi a platit serviciul, a fost super corect, deci nu despre asta e vorba, ci despre SEO. Ca suntem pe forum de SEO din cate stiu. Asadar, eu am ridicat pe pozitia 7 pe Google ro, acelasi kwd, fara links! Despre ce vorbim?

https://prnt.sc/mc5nnb

Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    6th November 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    35
    Posturi
    236
    Putere Rep
    21

Implicit

In primul rand, nu i-am sarit in cap pentru ca ia banii dupa. Asta e o prostie, personal am contactat clienti la inceput, cand am inceput sa fac chestia asta pe .ro si am spus in felul urmator. Fac siteul, il rankez, cand este rankat doresc atat pe el. Am vandut site-uri asa, iarasi spun, nu ma crezi, iti pot da exemplu si numarul de contact sa verifici. Eu nu cred in astea, domne nu dau date. Nu cere nimeni date, cerem grafic, cerem dovezi.
    Legat de firma seo in top 3 (nu stiu de unde ai scos top 3, dar ma rog). O firma serioasa, iti face contract. In contract ar trebui sa ai acoperire pentru chestia asta. Simplu, ii dai in judecata. Iarasi, nu se leaga ce spui. O firma din top 3, cu siguranta stie sa scoata link-urile proaste, in comparatie cu persoana pe care tu o recomanzi care a spus

Adica serios, esti ruda cu el? Tie chiar nu iti da cu virgula ce spune tipul asta?
    Acum, inca o chestie, el a spus de un site, de niste cuvinte cheie, tu ai spus de altele. Lucrurile se cam bat cap in cap
    Exemplu : http://prntscr.com/mc5fpd ce arata el (pe cuvantul asta cheie cu brasov, si un site in alta limba il rankezi, sunt sigur de chestia asta, atat de mare este competitia.)
    Ce arati tu : http://prntscr.com/mc5fyg
    OK, eu ma retrag; am inteles ca nu ne putem exprima opiniile asupra unui serviciu pentru ca am fi prieteni, lucru care nu este adevarat.

Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    6th November 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    35
    Posturi
    236
    Putere Rep
    21

Implicit

Culmea este ca nu vad care e deosebirea cu Brasov fata de Tulcea. Repet NU AM NIMIC cu Cristi [ ba chiar daca te uiti un bkl e de la mine din lista site-ului lui Razvan, Cristi a platit serviciul, a fost super corect, deci nu despre asta e vorba, ci despre SEO. Ca suntem pe forum de SEO din cate stiu. Asadar, eu am ridicat pe pozitia 7 pe Google ro, acelasi kwd, fara links! Despre ce vorbim?

https://prnt.sc/mc5nnb
    Bravo, fa unul si pe Brasov atunci si devin eu acolo sponsor ....

Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. cod PHP prima pagina
    De Rapsodia în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 12th July 2018, 07:47
  2. Prima pagina sau categorie?
    De Vali D în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 13th November 2011, 16:29
  3. prima pagina prima pozitie in yahoo
    De Lupanu în forumul Yahoo!
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 20th February 2009, 16:57
  4. De 2 ori pe prima pagina. CUM?
    De turbo în forumul Google
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 28th December 2006, 16:01
  5. doar prima pagina are PR
    De throwra în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 23rd November 2006, 04:56

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •