Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: Tool Link Exchange 3 Way

deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

Implicit Tool Link Exchange 3 Way

Dupa cum spune si titlul, am creat o aplicatie web pt link exchange 3 way.

Acesta sorteaza dupa principiul A->B,B->C,C->A ,A,B si C linkuri avand acelasi PR.

Cum functioneaza:
    Va creati un cont, unde va inscrieti linkurile.
    Inserati in paginile inscrise fisierul fireangel-links.php, dati refresh la linkurile inscrise si in functie de nr de linkuri partenere acestea vor aparea pe pagini.

Datele despre unitatile de linkuri sunt salvate pe hostul fiecarui site intr-un fisier xml.

Ce aveti de castigat?
    ~nu mai pierdeti timp sa cautati parteneri pt LE
    ~puteti modifica oricand linkurile,puteti sterge din parteneri,totul doar intrand in cont.
    ~evitati riscul ca cineva sa va stearga linkurile din pagina sau sa va puna nofollow pe ele,nu mai pierdeti timpul cu verificarea acestora periodic,nu mai pierdeti timpul cu cautarea de noi parteneri dupa un update de PR, fiindca acest tool face uptdate la bd automat.
    ~Link exchange 3 way este mult mai bun decat 2 way pentru ca pt motoarele de cautare linkurile sunt vazute one way, si vor parea naturale
    ~ Folosirea toolului este gratuita, doar un link catre acest tool va aparea, insa va avea nofollow pe el.(Rolul lui este sa atraga si alti webmasteri in sistem).

Ce aveti de pierdut?
    ~cam 10 minute sa il implementati si sa inscrieti siturile.

Acest tool este la versiunea alfa,pt a trece la urmatoarea versiune este nevoie de inscrierea cat mai multor linkuri:
    Versiunea viitoare va include
    ~sortare dupa ancora unica
    ~alegere de parteneri cu pr mai mic in sistem 3 way
    ~sistem de vanzare/cumparare linkuri

Tot ce trebuie sa faceti este sa va inscrieti si sa spuneti si la alti webmasteri sa il foloseasca.

Adresa aplicatiei : http://www.director-web.fireangel.bi...ange-3-way.php

GL&HF

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

Implicit

Nu se baga nimeni??

Toti va omorati cu Link exchange 2 way manual si cand aparea ceva mult mai bun nimeni nu misca :-??

crash este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Cluj-Napoca, Romania
    Posturi
    462
    Putere Rep
    31

Implicit

fara nici un fel de suparare, dar nu vad cine ar implementa scriptul tau in fiecare pagina a site-ului, mai ales ca e si encoded. multi oameni, printre care ma aflu si eu, nu stiu suficient php ca sa inteleaga cam ce ai programat tu acolo, darmite sa mai si decodeze. si stii cum e, multi se feresc sa implementeze scripturi gen google analytics pe siteuri, tocmai pt ca nu au incredere ca ar fi 100% sigure.

sper ca ai inteles ce-am vrut sa zic, n-am zis-o cu rautate... ci pur si simplu ca o observatie. eu unul, n-as avea incredere sa implementez scriptul.

mult succes
    keep dreaming...

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

Implicit

E encodat pt siguranta.

Daca ai gandi ca un programator si ai vedea in ansamblu si altfel de limbaje gen js , dupa cum foloseste si trafic.ro dar nimeni nu si-a pus problema ca e sigur nu ti-ai mai pune problema asta.

Trafic.ro foloseste un script de [e serverele lor, de ce ai incredere in el? doar fiindca poti sai vezi codul sursa?

Scriptul trebuie sa genereze cod html,alt limbaj nu am putut folosi ...
    Oricum ca indiciu scriptul actioneaza doar ca un client ,daca ai stii ce in spatele lui ai rade, dar asta nu iti pot spune.

Nici nu stiu pt ce iti trebuie sa stii sa decodezi asa ceva, pur si simplu scrii in paginile inscrise include "fireangel-links.php" ; sau require_once "fireangel-links.php" ; E chiar atat de dificil???

Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Cluj-Napoca, Romania
    Posturi
    462
    Putere Rep
    31

Implicit

pai decodarea ar fi pt a vedea ce script folosesti. eu inteleg ce zici, insa stii cum e... omului tre sa-i prezinte o oarecare siguranta pt a-l implementa.

multi stiu ca scriptul de la trafic.ro e tinut la ei pe servere, dar il folosesc chiar si asa pt ca trafic.ro e un nume deja pe piata, oamenii au mai multa incredere... naiba stie.

nu am cum sa gandesc ca un programator, pentru ca nu sunt si probabil ca daca eram imi faceam singur scriptul respectiv. tu nu trebuie sa uiti cui te adresezi, in mare parte celor care habar n-au despre php si tre sa le prezinti ceva concret, pt a nu avea nici un fel de dubii..
    Ultima modificare făcută de crash; 6th July 2008 la 15:15.
    keep dreaming...

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

Implicit

Cand te apuci de SEO si web ar trebui sa stii macar niste notiuni d ebaza...

Si la urma urmei daca nu stii php de ce ai vrea tu sa stii ce e in el?

Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Cluj-Napoca, Romania
    Posturi
    462
    Putere Rep
    31

Implicit

notiunile de baza le stiu, adica nu ma uit chiar ca si curca in lemne.. stai tu linistit, insa nu stiu suficient cat sa ma autointitulez programator (dar asta se poate rezolva in timp). nu era vorba neaparat despre mine cand am zis ca nu stiu php, dar m-am bagat in oala tocmai pt ca cei care habar n-au php, sa nu se simta aiurea.

si la urma urmei, ma intereseaza sa stiu ce e in el, din moment ce-l hostez la mine pe server, nu? daca e un shell care iti da tie acces pe server? daca include ceva virus troian? nu pot sa te cred pe cuvant cand spui tu ca totul va fi ok, pt ca de un simplu fisier php poate tine siguranta site-ului meu si a persoanelor care-l viziteaza.

chiar asa greu e sa percutezi?
    Ultima modificare făcută de crash; 6th July 2008 la 16:28.
    keep dreaming...

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de crash Vezi Post
    notiunile de baza le stiu, adica nu ma uit chiar ca si curca in lemne.. stai tu linistit, insa nu stiu suficient cat sa ma autointitulez programator (dar asta se poate rezolva in timp). nu era vorba neaparat despre mine cand am zis ca nu stiu php, dar m-am bagat in oala tocmai pt ca cei care habar n-au php, sa nu se simta aiurea.

si la urma urmei, ma intereseaza sa stiu ce e in el, din moment ce-l hostez la mine pe server, nu? daca e un shell care iti da tie acces pe server? daca include ceva virus troian? nu pot sa te cred pe cuvant cand spui tu ca totul va fi ok, pt ca de un simplu fisier php poate tine siguranta site-ului meu si a persoanelor care-l viziteaza.

chiar asa greu e sa percutezi?
    E un simplu script care scrie si citeste un xml si face afisarea lui....
    Daca tehnologia permitea sa se paota include fisiere php de pe alte hosturi ,nu l-as fi encodat.Ar fi fost o prostie din partea mea sa nu-l encodez pt ca oricine l-ar putea modifica si nu ar mai functiona cum trebuie.

inscaun este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    30th March 2007
    Locaţie
    Bucharest
    Vârstă
    40
    Posturi
    878
    Putere Rep
    36

Implicit

Daca tehnologia permitea sa se paota include fisiere php de pe alte hosturi ,nu l-as fi encodat.A
    merge sa incluzi fisiere de pe alte hosturi... sau poate te refereai la altceva,

crash daca chiar vrei sa vezi ce e acolo il poti decripta
    dai in google

mai multe nu spun,

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Link exchange ca tehnica de link building
    De Diana în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 28th April 2012, 01:40
  2. Tool SEOmoz link analysis for free !!
    De Nichita în forumul Utile
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 26th January 2010, 18:16
  3. Link Exchange! Ofer link PR3
    De marcos29 în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 6th January 2010, 17:47
  4. Link exchange / Banner exchange
    De matican în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 21st May 2008, 18:02
  5. Banner exchange si link exchange !