Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: Paypal-ul o firma foarte nesimtita!

  1. #1
    Avatarul lui Alex Florea
    Alex Florea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    6th July 2011
    Locaţie
    Italy
    Vârstă
    37
    Posturi
    131
    Putere Rep
    24


    Implicit Paypal-ul o firma foarte nesimtita!

    Am si eu o problema de 1 luna si ceva ma tot 'razboiesc' cu nesimtiti astia de la paypal.
    Sa va spun cum sta treaba...
    Deci acum 1 luna si ceva am primit o cerere de proiect HTML de la o persoana din strainatate... totul a mers conform planului, am finalizat proiectul, mi-a platit 100$, am facut si factura....si dupa 1 saptamana asa..ma trezesc cu disputa de la persoana aia...binenteles am discutat prin email cu cei de la paypal, le-am trimis copi peste copi cum cer ei + factura si nimic inca am contul pe minus + au mai adaugat eu vreo cativa dolari dar nu stiu pentru ce...
    Mentionez ca detin cont paypal verificat dar persoana in cauza avea cont neverificat.
    Le-am trimis peste 10 emailuri si nimic, tot ma amana.
    Le-am trimis email ca si cum o sa renunt la serviciile lor de RAHAT... iti pune niste limite si niste popriri aiurea.

    Daca as sterge eu contul ala si as face altul si sa leg iar cardul sa il fac cont verificat, ce spuneti se va prinde ca tot eu sunt? Mentionez ca mai cunosc persoane care au cate 2-3 conturi paypal si nu le-a facut nimic.
    Ma uit la frecvent la Clipuri/Trailere/Filme si castig bani in timp ce scurtez link-uri.

  2. #2
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    1. Nu poti sa stergi contul pana nu ajungi cu balanta pe zero.
    2. Si daca nu mai folosesti contul banii vor fi recuperati de la tine, pe cale juridica.
    3. Suma creste pentru ca se aplica penalitati, va mai creste daca amani.
    4. Obisnuieste-te sa folosesti un escrow sau serviciu de freelance cu escrow cand n-ai incredere in cumparator
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  3. #3
    Avatarul lui buicky
    buicky este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    3rd October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Posturi
    337
    Putere Rep
    25


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Daca stii engleza vorbeste cu ei pe skipe pe nr: +18882211161 ( nu cred ca iti trebuie credit pe skipe ca sa poti suna la nr ala ).
    Daca esti la prima disputa ai sanse mari sa castigi.
    Ultima modificare făcută de buicky; 16th May 2015 la 13:56.

  4. #4
    Avatarul lui wega77
    wega77 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    17th January 2014
    Vârstă
    46
    Posturi
    314
    Putere Rep
    20


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Pe mail-uri nu rezolvi nimic...pune mana si suna, daca ai un RDS mobil cu minute internationale, este gratis.

  5. #5
    Avatarul lui Alex Florea
    Alex Florea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    6th July 2011
    Locaţie
    Italy
    Vârstă
    37
    Posturi
    131
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Multumesc pentru indrumari.

    @Catalin, nu are ce sa recupereze de la mine pe nici o cale juridica pentru ca eu i-am facut factura, deci sunt acoperit.
    Ma uit la frecvent la Clipuri/Trailere/Filme si castig bani in timp ce scurtez link-uri.

  6. #6
    Avatarul lui HightLink
    HightLink este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th December 2015
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0


    Implicit

    PayPal ii da lui banii si ramane apoi sa ii recupereze de la tine. Daca el face disputa, nu prea ai ce sa ii faci. Am patit sa primesc vreo $80 pe un proiect de la un prieten care aeva cont neverificat, dupa cateva ore de la tranzactie, paypal a inghetat tranzactia si dupa aproximati 10 zile i-a trimis lui banii inapoi in cont unde sunt blocati pana va verifica el contul (sa ataseze cartea de credit)
    Daca banii sunt trimisi ca si cadou (nu se ia nici taxa) atunci nu se mai poate face disputa, de tinut minte asta!

  7. #7
    Avatarul lui Petronel D
    Petronel D este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    16th November 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    552
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Citat Postat în original de HightLink Vezi Post
    PayPal ii da lui banii si ramane apoi sa ii recupereze de la tine. Daca el face disputa, nu prea ai ce sa ii faci. Am patit sa primesc vreo $80 pe un proiect de la un prieten care aeva cont neverificat, dupa cateva ore de la tranzactie, paypal a inghetat tranzactia si dupa aproximati 10 zile i-a trimis lui banii inapoi in cont unde sunt blocati pana va verifica el contul (sa ataseze cartea de credit)
    Daca banii sunt trimisi ca si cadou (nu se ia nici taxa) atunci nu se mai poate face disputa, de tinut minte asta!
    Ultimul update la topic a fost pe 18 mai, nu crezi ca e cam tarziu sa raspunzi acum?

  8. #8
    Avatarul lui divine
    divine este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    18th December 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    50
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0


    Implicit

    In general userii noi pot sa fie acuzati de vanare de postari dar daca la un topic se raspunde, sunt interesati si altii de subiect, asta este rolul postariulor, daca subiectul nu mai prezenta interes in mod normal se inchidea.
    Dar ca sa nu fiu off topic, paypal va da intotdeauna inteietate celui care da banul pentru ca nu este o instanta de judecata iar in afara banilor este mai greu sa afle ce si cum. Mai au si autoritatea dovedita in ani si putini isi permit sa renunte la ei, asa ca banul este respectat in detrimentul altor chestii.

    Personal am recuperat mai mereu banii pe paypal, eu ma consider corect dar nu cred ca toti vanzatorii s-au simtit ok la faza asta, iar paypalul nu cred ca a stat prea mult sa-mi ceara explicatii. Din acest motiv am preferat mai mereu paypal, in calitate de cumparator, fata de orice alt sistem de plata. Am vazut cazuri de vanzatori foarte suparati si vindeau produse de 100 euro cu adaus de 1000% la plata prin paypal doar ca isi exprime supararea pe paypal. Din pacate nu cred ca vom vedea un sistem 100% corect dar paypalul deocamdata are multe bile albe dupa parerea mea.

  9. #9
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107


    Implicit

    Citat Postat în original de divine Vezi Post
    In general userii noi pot sa fie acuzati de vanare de postari dar daca la un topic se raspunde, sunt interesati si altii de subiect, asta este rolul postariulor, daca subiectul nu mai prezenta interes in mod normal se inchidea.
    Faci tu o lista cu topicurile de pe forum care nu mai prezinta interes?
    La subiecte incepatori sunt vreo 1200 in total, sigur jumate sunt "expirate". Asta asa, ca munca voluntara pentru cei care considera topicurile vechi "o capcana".

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. inregistrate cont paypal business cu card firma
    De razvan4NBA în forumul PayPal
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 16th June 2011, 16:16
  2. Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 21st April 2010, 10:42
  3. tranzactii firma-paypal-extern
    De B3aT în forumul PayPal
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 7th June 2009, 00:13
  4. Cumpar link-uri - plata foarte repede prin PayPal
    De Mihai Gianu în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 1st June 2009, 14:00
  5. CTR foarte mare, castig foarte mic
    De dracosu în forumul Adsense
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 13th January 2009, 15:56

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •