Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: GuestPost-uri pe blogul personal

Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

Implicit GuestPost-uri pe blogul personal

Ofer si eu 3 Guestposturi pe blogul personal (ursut.ro). Aveam un anunt mai vechi acolo prin care anuntam ca primesc cate-un guestpost pe luna, dar in ultima vreme nu s-a mai inghesuit nimeni, asa ca numai bine m-am gandit sa pun anuntul asta aici.

In principiu ma intereseaza articole nu advertoriale Adica sa aiba articolul vreo utilitate cat de cat (chiar un articol personal, etc.), nu sa fie doar suport pentru promovarea unui link. E un blog pe care postez relativ des si tin la cititori

Nu ma intereseaza articole despre haine, fashon si alte cele related (n-am scris niciodata despre asa ceva pe blog) sau medicale. Si in plus imi rezerv dreptul de a mai refuza si alte nise/site-uri daca am motive (de exemplu posibili competitori directi).

Puteti plasa un link in interiorul articolului sau la final (o mentiune gen: "Guest post scris de [link]Nume/keyword[/link]" - caz in care link-ul nu e musai sa fie relevant, ba chiar poate fi si dintre nisele despre care am zis ca nu doresc articole). Articolul trebuie sa aiba 300 de cuvinte minim.

Am zis 3 articole, dar numarul nu e neaparat batut in cuie. Daca imi place, pot fi chiar mai multe in timp. Oricum, astept mesaj privat de la cei care doresc articol cu subiectul despre care vor sa scrie si unde vor link, ca sa-mi dau acordul sa treceti la scris.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

doro este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    8th September 2007
    Locaţie
    Berlin / Bucharest
    Posturi
    988
    Putere Rep
    37

Implicit

Eu prima :-) Am si o idee care cred ca ar merge bine. Linkul va fi catre blogul personal.

Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

Implicit

Bun. Mai sunt alte doua pozitii pentru cine mai vrea
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99

Implicit

Ma abonez si eu
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

zaho este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    4th October 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    240
    Putere Rep
    26

Implicit

si eu , daca se poate

alias74 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    28th November 2010
    Locaţie
    Rome
    Vârstă
    49
    Posturi
    616
    Putere Rep
    32

Implicit

vreau si eu

Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

Implicit

Spuneam ca astept PM cu postul pe care doriti sa-l scrieti (subiectul, nu postul scris evident) si site-ul spre care doriti sa linkati ca sa pot sa va spun daca accept sau nu.

Pana acum doro si zaho vor lua primele doua posturi. Asa ca cel putin pentru moment, mai am un loc liber.

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99

Implicit

Pana acum doro si zaho vor lua primele doua posturi. Asa ca cel putin pentru moment, mai am un loc liber.
    Am spus si eu ca vreau, ai uitat de mine? am catre mai multe site-uri spre care pot pune link, prima optiune ar fi cel din semnatura spe diferite pagini interne, daca nu este ok mai am vreo 20 de site-uri in lista, postul o sa il fac astfel incat sa fie compatibil cu ceea ce postezi tu in mod curent, inca nu m-am hotarat, dar de exemplu un post de genul "Ce vor femeile de la un barbat?" sau "Tu cum vezi femeia vietii tale?" ar fi OK
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

Implicit

N-am uitat, doar ca asteptam PM. E ok insa si asa. Tu ai locul al treilea. Astept sa-mi trimiteti articolele, toti cei 3 (doro, zaho si lovelife). Anunt pe aici dupa cand mai postez si alta serie de guestposturi.

@alias74, trimite-mi si tu un PM cu ce vroiai sa postezi, daca tot te-ai inscris aici, sa nu te las in aer. Cum spuneam, numarul nu era neparat batut in cuie

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vand: Publicitate pe blogul personal.
    De George Ginghina în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 27
    Ultimul Post: 18th February 2011, 12:30
  2. Analizati-mi blogul
    De Easy în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 34
    Ultimul Post: 12th January 2011, 23:59
  3. Comentariile pe blogul tau
    De Alex Dumitru în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 13th November 2010, 03:13
  4. Blogul lui Doro
    De doro în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 14th December 2007, 18:36

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •