Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Update algoritm Google - 1 august

crystygye este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    7
    Data înscrierii
    28th February 2015
    Vârstă
    30
    Posturi
    42
    Putere Rep
    7

Implicit

Credeti ca e vreo sansa ca in urmatoarele 4 saptamani sa revina din trafic inapoi fara modificari cum s-a intamplat si la alte updateuri?
    Eu am avut o scadere de 50% in trafic peste noapte fara nici o notificare, iar in ultimele 30 de zile 95% a fost continut unic, postari normale. Mai mult de atat nu stiu ce as putea face.

Am vazut siteuri in prima pagina care nu au 2 categorii si search pe site cu 2 propozii pe articol, dupa update.
    Chiar tot ce facem este egal cu 0 si cei care au trafic sunt doar cei care baga bani in backlinkuri?

Mutex este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th August 2015
    Locaţie
    Caracal
    Posturi
    83
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de crystygye Vezi Post
    Credeti ca e vreo sansa ca in urmatoarele 4 saptamani sa revina din trafic inapoi fara modificari cum s-a intamplat si la alte updateuri?
    Eu am avut o scadere de 50% in trafic peste noapte fara nici o notificare, iar in ultimele 30 de zile 95% a fost continut unic, postari normale. Mai mult de atat nu stiu ce as putea face.

Am vazut siteuri in prima pagina care nu au 2 categorii si search pe site cu 2 propozii pe articol, dupa update.
    Chiar tot ce facem este egal cu 0 si cei care au trafic sunt doar cei care baga bani in backlinkuri?
    Cu astfel de metode nu o sa faci nimic. E site-ul tau si asta stiu foarte bine, crezi ca o sa mearga asa?
    JDzQHwA.png

Reputatie:
    7
    Data înscrierii
    28th February 2015
    Vârstă
    30
    Posturi
    42
    Putere Rep
    7

Implicit

Am verificat backlink-urile siteurile de top din nisa, cu rank, de pe prima pagina si incerc sa aduc linkuri unde au dus si ei follow, in speranta ca ma ridic.
    Uitate la site nr 1 cand cauti filme online cu 2 propozitii pe film. Da, este nr 1 in google fara un search pe site,footer sau categorii. Sau uitate pe MOZ si vezi cati doctori si altii, cu absolut totul unic, de ani de zile in top, au scazut 60-80% in trafic.

Se pare ca daca nu esti un renume, google nu da doi bani decat pe cine are cele mai multe linkuri.
    Ultima modificare făcută de crystygye; Ieri la 12:48.

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.928
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de crystygye Vezi Post

Se pare ca google nu da doi bani decat pe cine are cele mai multe linkuri.
    Mersi de pont!

SergiuB este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    4
    Data înscrierii
    26th October 2016
    Locaţie
    Tirgu-Mures
    Posturi
    51
    Putere Rep
    4

Implicit

@crystygye nu e deloc adevarat ceea ce spui tu. Ca e vorba doar de link-uri ca asa mai departe. Daca ai fi analizat mai in detaliu update-ul acesta din august ai fi vazut ca a fost focusat mai mult pe calitate continut decat pe link-uri.

Continut de calitate nu inseamna doar continut unic. Vezi putin ca acest update a mai primit si denumirea de "Medic Update", ca tot ziceai de doctori. De ce? Pentru ca au fost afectate foarte multe site-uri din zona medical.

Ai auzit de E-A-T? Ai citit ghidul Google de aproape 200 pagini referitor la Page Quality? O sa-ti dau si un exemplu practic pe zona medical, ca tot e vorba de ea.

Tema: fractura la mana
    Site 1: articol scris de mine de 2000 de cuvinte
    Site 2: articol scris de un doctor ortoped de 800 de cuvinte

Care crezi ca e mai util pentru cititor? Cel scris de mine, dar care n-am nicio experienta in domeniu sau cel scris de un doctor?
    Am cunoștințe în materie de SEO, Analytics, UX, optimizarea ratei de conversie, ș.a., și sunt dispus să te ajut gratuit cu afacerea ta.

Reputatie:
    7
    Data înscrierii
    28th February 2015
    Vârstă
    30
    Posturi
    42
    Putere Rep
    7

Implicit

Curios cum timp de 5 ani de zile, era totul relevant si de calitate zi de zi, iar fix pe 1 august, 80% din tot ce a fost relevant timp de 5 ani continuu, nu mai este DELOC, totul DUPA o singura noapte.
    Vorbind de nisa mea si nu cea medicala, site din nr 1 pe filme online, are 2 propozitii la film. Ccum cu 2 propozitii pe articol, pot aduce probabil peste 100k trafic pe zi = "fara backlinkuri cumparate" doar cu "articole de calitate"?!

Si nu ma intelege gresit: nu am nimic cu nimeni din nici o nisa. Problema mea este google.
    Ultima modificare făcută de crystygye; Ieri la 21:51.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (1 membrii și 1 vizitatori)

1. Claudyou

Thread-uri Similare

1. Update de algoritm?
    De rcostica în forumul Stiri despre motoarele de cautare, SEO si Marketing
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 21st December 2016, 21:48
  2. Google opreste serviciul PageSpeed incepand cu 3 August
    De Pami în forumul Noutati de la Google (Stiri)
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 19th May 2015, 12:34
  3. Update algoritm februarie 2014
    De lovelife în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 49
    Ultimul Post: 30th April 2014, 23:44
  4. Răspunsuri: 41
    Ultimul Post: 1st December 2010, 22:35
  5. Update algoritm ?
    De darkstar_tfd în forumul Google
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 14th January 2009, 16:26

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente