Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 26

Subiect: Google update - 8 martie 2017

  1. #11
    Avatarul lui alex11b
    alex11b este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    15th December 2015
    Posturi
    21
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de ionutf Vezi Post
    In ultima perioada Google ne-a gratulat cu tot felul de update-uri. Iar in februarie a rulat atat pinguinul cat si panda. Poate e ceva legat de continutul tau si mai putin despre linkuri. Adevarul e ca pana nu vezi site-ul e greu de identificat problema si chiar si atunci poate fi dificil sa gasesti cu adevarat buba.
    Din punctul meu de vedere nu exista decat un singur mod de a te proteja de toate update-urile de genul celui care banuiesc ca te-a lovit pe tine, sa iti creezi un brand, un nume pe care oamenii sa il caute pe Google. In rest, regulile jocului se tot schimba si ceea ce "a mers" pana acum s-ar putea ca de maine sa nu mai mearga.
    Chiar daca nu e cazul tau concret, mi-e din ce in ce mai clar ca ultimul update loveste in cei care triseaza si cumpara linkuri. Chiar s-a suparat cineva aici pe forum pe mine ca am tot sustinut ca cumparat linkuri e gresit si ca iti asumi niste riscuri inutile.
    Am rezolvat problema,nu era de la update problema a fost de la host,am host pe hostgator si pe data de 2 toate serverele cloud de la hostgator au fost cazute in urma unei actualizari timp de 12,13 ore (au avut un bug) si de atunci am avut o eroare dns si una de conectivitate de la ei,am vorbit cu suportul acum si au rezolvat problema pff astept sa-si revina.

  2. #12
    Avatarul lui ionutf
    ionutf este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    24th November 2016
    Vârstă
    42
    Posturi
    55
    Putere Rep
    14


    Implicit

    Pana la urma rezolvarea era mult mai simpla . Chiar sunt curios in cat timp isi va reveni site-ul tau.

  3. #13
    Avatarul lui CrisTee
    CrisTee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    26th October 2016
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    41
    Posturi
    56
    Putere Rep
    14


    Implicit

    @alex11b - fugi de la Hostgator cat de repede poti. Serviciul e slab, iar ca support, un raspuns care vine dupa mai mult de cateva ore pentru mine este inutil. Cum plm sa cada serverele 12,13 ore.. pe bune? Si tu acum ce faci? Care-i urmatorul pas?!

    Apropo de update de algoritm: da..se intampla...si cred ca e ceva mare, prea multe miscari.
    Presimt ca o sa vorbim in curand de "SEO dupa 8 Martie 2017"

  4. #14
    Avatarul lui SergiuB
    SergiuB este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    26th October 2016
    Locaţie
    Tirgu-Mures
    Posturi
    61
    Putere Rep
    14


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Eu unul sunt multumit de update. De mult il asteptam.

    seo.png

  5. #15
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Citat Postat în original de SergiuB Vezi Post
    Eu unul sunt multumit de update. De mult il asteptam.

    seo.png
    ce surse de linkuri ai folosit? (ma intereseaza tipul, cat de multe, in ce perioada)

    Mersi
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  6. #16
    Avatarul lui SergiuB
    SergiuB este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    26th October 2016
    Locaţie
    Tirgu-Mures
    Posturi
    61
    Putere Rep
    14


    3 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Salutare,

    Scuza-mi intarzierea. Doar link-uri care sa vina din articole (atat redactare de la zero a unui Sponsored Post, sa-i spunem asa, cat si adaugare in continut vechi). Perioada, aproximativ 4 luni. Dar asta desigur, in combinatie cu o strategie de marketing bine pusa la punct. Diferenta in ceea ce priveste SEO in 2017 comparativ cu 2010, o face marketing-ul.

    Aici ma refer la faptul ca daca tu ai campanii bine gandite, continut de calitate si aduci un utilizator pe site, pe care-l faci mai apoi sa revina prin alte campanii de remarketing, oferindu-i exact continutul de care are nevoie, in momentul unui banal search pe Google legat de ceea ce-l intereseaza si daca esti pe pozitia 5, te alege pe tine, pentru ca recunoaste brand-ul si cunoaste faptul ca oferi calitate.

    Dupa intervine Google, ai un CTR bun, bounce-rate scazut, timp petrecut pe site ridicat, multe pagini vizitate, semnale sociale, link-uri de calitate cum am mentionat in prima idee si practic faci un circuit inchis din care ai doar de castigat. Cel putin pe asta ma bazez eu si la mine functioneaza, probabil altii nu sunt de acord.

    Toate cele bune,
    Sergiu B.

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    ce surse de linkuri ai folosit? (ma intereseaza tipul, cat de multe, in ce perioada)

    Mersi

  7. #17
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Mersi. Deci sa inteleg ca doar advertoriale, nu si pbn, web 2.0, profile, etc.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  8. #18
    Avatarul lui SergiuB
    SergiuB este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    26th October 2016
    Locaţie
    Tirgu-Mures
    Posturi
    61
    Putere Rep
    14


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Da. Din punctul meu de vedere, avem tendinta sa ne complicam prea mult in ceea ce priveste SEO; pbn-uri, web 2.0, etc. Lucrurile pe care le-am mentionat mai sus, ctr, bounce-rate, timp petrecut pe site, etc, astea sunt pricipalele aspecte care ar trebui urmarite. Adica mai pe scurt, focus pe calitate si un plan bine stabilit, nu doar "hai ca iau advertoriale, bag pbn-uri, scriu 3 articole si is primul in Google". Din fericire, nu mai merge asa.

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Mersi. Deci sa inteleg ca doar advertoriale, nu si pbn, web 2.0, profile, etc.

  9. #19
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Si totusi la unii / pe unele nise inca merge si chiar si cu GSA (nu mai zic de pbn-uri praf, web 2.0, profile, etc), asta e problema. Difera foarte mult ceea ce merge de la o nisa la alta.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  10. #20
    Avatarul lui SergiuB
    SergiuB este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    26th October 2016
    Locaţie
    Tirgu-Mures
    Posturi
    61
    Putere Rep
    14


    Implicit

    Aici e o discutie mai lunga si complexa. In primul rand, depinde ce anume vrei tu: sa faci de o cola si 2 pungi de seminte si atunci te poti folosi linistit de cele mentionate de tine mai sus, dar cand vine un 8 Martie de genul, da Google cu tine de pamant sau ai un proiect mai complex si intentionezi sa faci ceva de calitate si care sa-ti aduca profit in timp (constant).

    Dar din nou, astea sunt doar parerile si experientele mele. Poate altii au proiecte mai mari si le merge perfect cu pbn-uri si web 2.0, cine stie. P.S: Nu m-am referit neaparat la tine, dar am folosit persoana a II-a sa se inteleaga.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Bani online 2014-2017
    De midanius în forumul Dezbateri SEM
    Răspunsuri: 69
    Ultimul Post: 2nd June 2018, 00:11
  2. Oferta servicii 2017
    De MarinelPadurice în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 2nd February 2017, 20:42
  3. Plugușorul SEO DWF - La mulți ani 2017!
    De meetzah în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 24th December 2016, 00:30
  4. Google Quality Update (Phantom Update)
    De filip.camara în forumul Noutati de la Google (Stiri)
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 5th April 2016, 14:23

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •