Pagina 4 din 8 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 73

Subiect: Promovare Agresiva = SPAM?

  1. #31
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.422
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Content automat + linkuri spamat = ban garantat
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  2. #32
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    111
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    111


    Implicit

    Citat Postat în original de Nichita Vezi Post
    Content automat + linkuri spamat = ban garantat
    teoretic sunt de acord cu tine.
    Practic... nu am patit-o niciodata. Acum vreau doar sa exagerez putin
    Trust, but verify.

  3. #33
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    64
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    64


    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Experimentul se finalizeaza in 2 cazuri:
    1. ajunge pe prima pagina dup respectivele cuvinte cheie
    2. dispare din google (cel putin pentru o vreme)

    @sandossu - 20% din nr total de bloguri .com sunt auto. Si au succes... bine, in limitele lor, ei le considera succes daca le aduce peste 1$ pe zi din adsense.
    Eu n-am mai gasit deloc autoblogurile pe primele pagini si nu stiu cat de bine mai merg. PE langa asta, multa lume se plange ca nu mai reuseste sa faca bani cu autoblogurile.

    Eu cred ca experimentul poate ajunge in cazul unul, dar sigur va finaliza in cazul 2 la un momentdat

  4. #34
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    111
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    111


    Implicit

    @sandossu
    Pai autoblogurile nu sunt niciodata facute sa se bata cu cuvinte cheie serioase. Ideea autoblogurilor e cantitate, nu calitate.
    Reteta e.. cuvant cheie fara concurenta mare, seo la misto, ibl-uri cat s ajunga in fata si lasat doar contentul sa faca restu.
    In plus... nu ai idee cate autobloguri pt produse amazon si clickbank sunt pentru ca 1)nu te prinzi ca sunt autobloguri 2)nu ai cautat porcariile pe care le vand ei
    Trust, but verify.

  5. #35
    Avatarul lui CptAwesome
    CptAwesome este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    21st October 2010
    Posturi
    31
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Autoblogurile merg surprinzator de bine pe unele nise.

  6. #36
    Avatarul lui saladfingers
    saladfingers este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    44
    Posturi
    72
    Putere Rep
    32


    Implicit

    Un exemplu: Linkbuilding de experiment asemanator. Bafta

  7. #37
    Avatarul lui Bukum
    Bukum este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Vârstă
    33
    Posturi
    417
    Putere Rep
    31


    Implicit

    D-day... s-a indexat siteul ?

  8. #38
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    111
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    111


    Implicit

    Salut.
    Site-ul s-a indexat la 24 de ore dupa ce am cumparat domeniul, pentru ca folosesc wordpress si sitemaps, ping-uri, etc, deci n-ar fi o problema indexarea.
    Astazi, asa cum am promis, m-am apucat de "promovare". Am rulat toate uneltele cunoscute omului pentru ping, submit la site-uri de statistici, etc. Teoretic vreo 3000+ de link-uri, practic.. dracu stie.

    Datorita unor probleme de natura tehnica si financiara, nu m-am putut apuca azi de micul meu spam.
    Dar pentru ca ziua era planificata deja, am folosit un proces semi-automat de facut backlinkuri pe pagini cu PR intre 4 si 9. Cam 100 am reusit astazi, dar pentru mine nu s-a terminat ziua (nu sunt in romania, pentru cine se intreaba)

    Rezultatele sunt deocamdata irelevante, mai ales ca domeniul este prea nou pentru rezultate, are doar cateva zile.
    Dar... dimineata eram pe pagina 19, acum sunt pe pagina 16, saitul are 36 de pagini indexate. Nu apare inca in yahoo site explorer ca sa am o idee despre ce s-a indexat din afara. Am dat ping la toate link-urile create, deci ar trebui ca pana maine sa stie google de ele.

    Pe site este WP ultima versiune evident, seo smart links, all in one seo, dagon sitemap generator, voltrank si cam atat.
    Am mai pus un mic autoblog care scrie blogul, dar pe prima pagina apar doar link-urile, nu posturile intregi. Prima pagina este statica (user-generated content vezi-doamne, adica eu cand mi-oi aduce aminte)

    Cam atat pentru astazi. Pentru intrebari va stau la dispozitie.
    Trust, but verify.

  9. #39
    Avatarul lui Bukum
    Bukum este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Vârstă
    33
    Posturi
    417
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Nu iti afecteaza "refresh rate-ul" faptul ca prima pagina e statica ?

  10. #40
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    111
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    111


    Implicit

    Pai teoretic n-are de ce. In primul rand ca am continut fresh pe site.info/blog, in al doilea rand, prima pagina se va schimba o data la cateva zile cu cuvinte cheie bine alese, nu porcariile de mi le pune robotul in blog )
    Trust, but verify.

Pagina 4 din 8 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. WebDesign , Promovare . etc
    De CODEX în forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 22nd June 2009, 16:26
  2. Promovare sau spam ?
    De DubluQ în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 18th January 2008, 08:36
  3. Asta mod de promovare...
    De tataraseni în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 24
    Ultimul Post: 22nd September 2007, 12:23
  4. Promovare widgets
    De Ioan Margineanu în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 30th April 2007, 13:48

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •