Am lista de directoare românești gratuite și o unealtă pentru căutare de utilizatori în rețelele sociale românești.
Anchor-urile se pun automat de catre forum, fiind extrase din title-ul paginii catre care se face link.
Feature-ul face parte din VbSEO.
Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.
Totusi nu vad ce e asa rau daca sunt promovate firmele seriose din Romania care se ocupa de webhosting. Altfel cum ar putea afla cineva care nu are tangenta cu domeniul asta ce firme sunt serioase si ofera servicii de calitate?
Vă mai aduceți aminte de jocurile copilăriei ?
Adevărat, şi cum nu suntem în Anglia sau SUA nu se rentează nici să luăm din altă ţară. Ce ne facem? Rămânem cu Mxhost sau Webfactor.
Am mai auzit că şi ETP ar fi tari, dar cam scumpi pentru buzunarul meu cel puţin.
eu folosesc rohost.ro ..si sunt mutumit ..( shared hosting )
Totusi in viitorul apropiat as vrea sa ma mut pe un VPS . Recomandati ceva?
Hmm..ar merge o lada de bere
De ce vrei sa te muti pe VPS? VPS-ul e o solutie mai buna decat share-hosting doar daca ai nevoie de un grad de protejare a datelor mai mare. Dar in general e o solutie mai scumpa si cu performante mai mici raportate la preturi similare. Poate sa fie un pas inainte de a trece la un server dedicat, dar doar daca exista suficient ram/cpu.
recomand claus.ro
sper sa nu gresesti facand asta...ultima data cand am folosit claus am utilizat mail forwarding din cpanel si mailurile le primeam a doua zi.
Nu exista sau cel putin nu am intalnit eu servicii de hosting perfecte. La un moment dat oricine cedeaza...unii pica la atacuri SYN si au serverul picat 2-3 zile, altii intampina probleme la firewall si inchid serverul pe perioada lucrarilor la firewall si lista poate continua. Cat timp exista progrese la categoria software (cpanel, apache, php, etc.) vor fi posibile fel si fel de probleme legate de bug-uri care se rezolva in timp.
Ultima modificare făcută de Aurel Dragut; 6th December 2007 la 11:38.
Perfect nu e nimeni, bineinteles, dar de aici pana a spune ca cineva opreste serverul pentru cateva zile din cauza unui atac .. e cam mult. Atacurile se mitigheaza (cum ar zice un prieten de pe un alt forum) dar asta cade in mare parte in sarcina datacenterului. Pe un server nu poti sa tai mare lucru decat daca e un atac mic sau orientat catre ceva clar (IP, domeniu, server web). Iar de chestia cu firewall-ul n-am auzit niciodata (sper sa fie vorba de unu hardware ca la unu soft nu prea vad ce sa lucrezi) Poate ai avut tu ghinion![]()
Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)